Dlaczego warto zainwestować w pralkę energooszczędną?

Decydując się na zakup nowego sprzętu AGD większość świadomych użytkowników, oprócz jego funkcjonalności oraz ceny zwraca uwagę także na pobór energii elektrycznej. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dużych urządzeń, do których należą pralki. Pralka energooszczędna to bowiem nowoczesne urządzenie, które nawet użytkowane codziennie nie zrujnuje naszego domowego budżetu. Dlaczego warto kupić energooszczędną pralkę i na co zwracać uwagę przy jej wyborze?

Pralka energooszczędna a klasa energetyczna

Wszystkie dostępne aktualnie w sprzedaży urządzenia posiadają oznaczenie klasy energetycznej. Informuje nas ono czy mamy do czynienia ze sprzętem, którego atutem jest niski pobór prądu, czy też nie. Wszystkie pralki marki Bosch to energooszczędne urządzenia posiadające klasy energetyczne A+++, a dodatkowo wybrane modele A+++  pozwalają zaoszczędzić od 20 do nawet 30% prądu więcej nic przewiduje to norma. Jeśli zależy nam na jeszcze większej ekonomiczności korzystania z urządzenia powinniśmy zwrócić uwagę na pralki Bosch wyposażone w technologię VarioPerfect, której opcja EcoPerfect zastosowanie pozwala zmniejszyć zużycie prądu do 50%.

Jeśli mamy dużą rodzinę, małe dzieci lub po prostu często korzystamy z pralki, najlepszym wyborem będzie zakup urządzenia o najwyższej dostępnej aktualnie klasie energetycznej A+++ (-30%) jego użytkowanie przyniesie nam bowiem znaczące oszczędności w skali roku. Doskonałym przykładem energooszczędnej pralki posiadającej klasę energetyczną A+++ (-30%) jest Bosch WAW24540PL. Ta energooszczędna pralka, wyposażone w innowacyjny silnik EcoSilence Drive to świetny wybór także, jeśli szukamy nowoczesnego oraz przyjaznego dla środowiska rozwiązania. Niższa konsumpcja prądu to bowiem znacząca korzyść dla środowiska.

Pralka energooszczędna – znaczenie ma nie tylko sama klasa energetyczna!

Mimo tego, że to na klasę energetyczną zwracamy największą uwagę szukając energooszczędnej pralki, to warto wiedzieć, że wiele urządzeń posiada także inne rozwiązania, które pozytywnie wpływają na koszt ich eksploatacji obniżając zużycie prądu. Do należą do nich m. in. programy prania w niskich temperaturach, funkcja opóźnionego startu, czy funkcja umożliwiająca dołożenie prania w czasie cyklu Start/pauza i wiele innych. Wszystkie te funkcje znajdziemy w pralkach Bosch z 8. serii, w tym w modelu WAW24440PL.

Korzystając z programów do prania w niskich temperaturach nasze urządzenie nie musi zużywać dużych ilości energii niezbędnych do podgrzewania wody do określonej temperatury. W nowoczesnych pralkach znajdziemy także specjalne rozwiązania, które zagwarantują nam równie doskonałe rezultaty prania w zimnej wodzie lub w 20 stopniach Celsjusza, co w wysokiej temperaturze.

Obecność kilkunastominutowych krótkich programów prania z kolei zmniejsza zużycie energii oraz do minimum skraca czas, podczas którego urządzenie pozostaje włączone, co również ma duży wpływ na ilość zużywanej przez pralkę energii elektrycznej. Wreszcie, funkcja opóźnionego startu pozwala nam automatycznie uruchomić pralkę w nocy lub godzinach, kiedy koszty energii elektrycznej u naszego dostawcy są najniższe.

Postaw na oszczędność i najlepsze rezultaty prania!

Wszystkie to razem sprawia, że pralka stanie się naprawdę energooszczędnym urządzeniem, z którego nawet częste korzystanie nie obciąży nadmiernie naszego budżetu. Pralka energooszczędna marki Bosch to bowiem świetny wybór zwłaszcza dla osób, które chcą korzystać z urządzenia tak często, jak tego potrzebują i przy okazji zadbać także o swój domowy budżet oraz środowisko.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here