Serwis Ars Technica zestawił najczęściej pojawiające się informacje o problemach z konsolami Nintendo Wii, która zadebiutowała niedawno na rynku. Wygląda na to, że konsola nie ma takich problemów, jak konkurencyjny Xbox 360, którego użytkownicy w momencie premiery notorycznie narzekali na przegrzewanie i zawieszanie konsoli, ale zdarzają się drobne awarie.

Użytkownicy donoszą na przykład o sporadycznych problemach z kalibracją wii-lota, co całkowicie uniemożliwia grę. Pojawiają się także problemy przy grze w naświetlonych pomieszczeniach i w pobliżu powierzchni odbijających światło – w takich sytuacjach jedyną radą jest zmiana otoczenia, w którym stoi konsola.

Wraz z instalacją pierwszego patcha do konsoli, pojawił się problem z łączeniem do sieci, co sygnalizowane jest przez kryptycznie brzmiący error 110213. Z Wii nie radzą sobie urządzenia sieciowe marki LinkSys, wymagające aktualizacji swojego własnego oprogramowania. Zdarza się też, że sieć po prostu nie działa i konsolę trzeba wymienić.

Zdarza się, że konsola zawiesza się w trybie stand-by. Wii nie rozpoznaje również niektórych kart pamięci SD.

Polska premiera nowej konsoli Nintendo już 8 grudnia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here