INFORMACJA PRASOWA

Firma QNAP, która jest dostawcą sieciowych dysków (serwerów plików) poinformowała o powstaniu nowego oprogramowania dla produktów TS-109 i TS-209. Nowy software ma na celu sprawić, że produkty firmy QNAP będą w pełni kompatybilne z funkcjami DLNA w Sony PlayStation3 oraz Microsoft Xbox360, oznacza to, że dodano obsługę gier video co wzbogaca ilość cyfrowych aplikacji jakie możesz obsłużyć. Cała zawartość serwera, pliki multimedialne mogą być automatycznie dzielone z PS3 oraz Xbox360 w sieci domowej. Użytkownicy mogą odtwarzać zdjęcia i video na ekranie telewizora, albo słuchać muzyki wykorzystując własny system Hi-Fi. QNAP NAS to perfekcyjne serwer plików do domu, dzięki niemu możesz robić kopie zapasowe systemu naszego PC, odtwarzać pliki multimedialne w rozdzielczości HD, oszczędzać energię. Wszystko dzięki jednemu urządzeniu, które mimo iż posiada tyle zaawansowanych funkcji ułatwiających życie jest bardzo proste w obsłudze.

W najnowszym oprogramowaniu TwonkyMedia zostało zaktualizowane do wersji 4.4 co umożliwia współpracę z PS3 i Xbox360. Użytkownicy nie muszą płacić więcej pieniędzy za instalowanie dodatkowego oprogramowania by uzyskać nowe funkcje. Nowy firmware jest już dostępny na stronie QNAP za darmo. Zgodnie z tym co mówi Brian Lee nowa generacja TS-109 i TS-209 jest jeszcze szybsza.

Dzielone dane, dostęp oraz osiągi zostały w pełni ulepszone. QNAP jest także liderem w wspieraniu konsol PS3 i Xbox360 DLNA przy pomocy TS-109 oraz TS-209. Funkcje takie jak obsługa sieci BT, obsługa PHP MySQL & SQLite, możliwość udostępniania muzyki w iTunes oraz cyfrowy album fotograficzny. Wszystko to powoduje, że jest to świetny urządzenie dla użytkowników domowych.

QNAP TS-109 i TS-209 wszystko w jednym serwer plików.

QNAP TS-109 została stworzona w lipcu 2007. Ta seria umożliwia montaż wewnętrznego dysku o pojemności 1TB przy pomocy złącza SATA. Całkowita pojemność serwera może być powiększona do 2TB przy pomocy zewnętrznego dysku, który jest podłączony do serwera dzięki użyciu złącza eSATA lub USB. Ponieważ serwer nie ma w obudowie wiatraków jest bardzo cichy, ciepło odprowadzane jest dzięki specjalnie zaprojektowanej aluminiowej obudowie. Do tego pobór mocy to około 14.4W co sprzyja temu, aby TS był włączony 24/7. TS-109 to serwer 12-w-1. Już teraz otrzymuje nagrody na świecie np. „Editor Choice” from Personal Computer World (UK), „Lord of NAS” from Hexus (UK), and „Golden Bear Award” from Bjorn3D (US), itp.

QNAP TS-209 powstał w sierpniu 2007. Przeznaczony dla rynku małych firm posiada dwie kieszenie na dyski twarde które można wymieniać na gorąco tzn. podczas pracy. TS-209 obsługuje RAID 1, maksymalna pojemność dysków to 2TB. Podobnie jak wersja TS-109 to 12-w-1. TS-209 jest idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich firm.

DLNA (Digital Living Network Alliance) QNAP z funkcjami DLNA umożliwia odtwarzanie plików multimedialnych zapisanych w pamięci serwera na ekranie TV lub w systemie Hi-Fi, dzięki DLNA cyfrowemu odtwarzaczowi, PS3 lub Xbox60 konsoli do gier.

Po więcej informacji na temat użytkowania QNAP TS-109 oraz TS-209 z PS3 oraz Xbox360 należy skontaktować się z dystrybutorem, firmą EPA Systemy (www.profipc.pl) tel. 091-4315360 lub biuro@profipc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here