Na początku listopada pisaliśmy na temat zarobków amerykańskiego giganta. Z opublikowanych wtedy danych wynikało, że firma zarabia na Xboxie 360 więcej niż na wszystkich pozostałych platformach liczonych razem. Dziś do tej informacji możemy dodać kolejną dość zabawną nowinę.

Wydawca opublikował raport dotyczący finansów firmy w trzecim kwartale tego roku. Zapewne zdziwicie się tak samo jak my kiedy przeczytacie, że gry na telefony komórkowe przynoszą firmie więcej pieniędzy niż tytuły sprzedawane na PS3 i PSP. Oddział mobile gaming odnotował zyski rzędu 37 milionów dolarów. Tymczasem na Playstation 3 Electronic Arts zarobiło jedynie 17 milionów dolarów a na PSP 21 milionów. Pierwszy na liście wciąż jest Xbox 360 (218 mil. $ zysku). Na drugim miejscu znajdziemy PS2 (73 mil. $ zysku) a na trzecim Nintendo Wii (59 mil. $ zysku).

Wypada teraz spytać gdzie są wszyscy posiadacze i wielbiciele Sony a w szczególności najnowszej maszyny japońskiej firmy. Nie uwierzymy, że kupują oni wszystko, tylko nie gry Electronic Arts.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

  1. Prawie nikt nie kupuje gier od EA na PS3, ponieważ w wersji na tą konsole są niedorobione i od razu widać, że albo mają tam samych nierobów co tylko konwersje z Xboxa umieją robić( zresztą kiepskie) albo M$ im nieźle płaci. Pewnie obie te rzeczy naraz. Ale to w końcu nasze kochane EA.

  2. Wykończyć to nie, bo bez gier EA, PS3 i tak jest świetnym systemem posiadającym wiele gier w tym exclusivy i nie tylko. Ale wyniki sprzedaży mówią same za siebie że coś jest nie tak.

  3. EA daje tyłka na całej linii jeśli chodzi o gry na PS3. Fakt na Xa zarabiają krocie bo udało im się jeszcze wcisnąć te kiepskie, nowe – stare gry typu NFS czy Godfather. Nie bede wypowiadał się o innych grach na xa bo nie wiem jakie jeszcze wydali i nie interesuje mnie to bo nie mam konsoli Billa. Jeśli chodzi o PS3 to widać efekty robienia konwersji. Cały czas wydaja kupy, mierne kontynuacje swoich markowych gier. Pro Street to tez wyścigi dla dzieci takze dziekuje, Orange Box podobno o wiele gorszy od wersji na Xa, jesli nie zaczna robic tak jak ludzie od COD4 – czyli podzielic sie na 2 ekpiy i kazda odpowiedzialna za projekt na dana konsole jeszcze dlugo nie zarobia nic na grach na PS3. Moze wkoncu czas wymyslic jakies inne atrakcje niz kolejny NFS itd.

  4. No co ty przecież odgrzewane kotlety smakują „najlepiej” ;PCo do newsa to dobrze im tak, niech mają za swoje. Ale twórcy COD4 też troche w kulki lecą. Na pudełku z grą jest napisane 720p, a gra tak na prawdę śmiga w 600p(zresztą tak samo jest z halo 3). Mnie to osobiście nie przeszkadza, ale mogli by chociaż nie okłamywać klienta.

  5. co oni tak jęczą, przecież oni na Ps3 jeszcze niczego na dobra sprawę nie zrobili!!!, a to co zrobili jest smutne. Zamiast jęczeć niech lepiej wezma się do robioty, bo nikt gniotów kupowac nie bedzie. Po drugie Elcracktotal- Half-life Orange wg. IGN jest lepszy na PS3 niż na X360, więc tak źle z ta grą chyba nie jest. Pożyjemy jeszcze dwa tygodnie to się sami przekonamy.

  6. do wszystkich fanboyów ps3. Ja wiem że macie kompleks niższości, ale dajcie sobie siana, i pogódźcie się z tym, że wasza ulubiona firma daje ciała od początku istnienia ps3, m. in. dzięki opóźnieniom produkcji, kosmicznej cenie i przede wszystkim olaniu developerów, dostarczając im dev-kity albo za późno albo bez supportu. Ciekawych gier na ps3 nie jest aż tak dużo, aby na dziś było ono warte zakupu (opinia prywatna), poza tym to, że część exclusivów została przez Sony uwalnona dowodzi tego że Sony straciło kontakt z rzeczywistością. Obszczekiwanie Billa, EA, i innych jest tylko próbą odreagowania własnych kompleksów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here