Według informacji, które znajdziemy na stronie internetowej magazynu Forbes, Electronic Arts zwiększyło liczbę głosów, które posiada w zarządzie Ubisoftu. W tej chwili wynosi ona 24,86%. Niecałe trzy lata temu EA kupiło pierwsze akcje wydawcy takich serii jak Splinter Cell czy Rainbow Six. Wtedy elektroniczny gigant posiadał jedynie 18,4% głosów.

Dziś ta liczba zanotowała dość duży wzrost. Wynika to po części z faktu, iż firmy posiadające udziały we francuskich spółkach są nagradzane, jeśli przez ponad dwa lata nie pozbędą się tychże. Takim korporacjom daje się większe prawo wpływania na działania firmy matki.

Francuska gazeta La Tribune powołuje się na słowa przedstawicieli EA, którzy twierdzą, że nie zamierzają nominować swoich ludzi na kluczowe stanowiska w Ubisofcie. Zrobią to jedynie w chwili, gdy sytuacja finansowa francuskiego wydawcy albo sytuacja na rynku elektronicznej rozrywki zmieni się w znaczącym stopniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Syf malaria – jak powiedzial cujo – rak. Ej no normalnie bedzie EA i tylko EA. . . . Swietnie – tak jak teraz mamy Nestle na rynku zywnosci . . . Szansa na odzyskanie rynku / branzy gier i zawrocenie jej z drogi do samozniszczenia maleje z kazdym tego typu newsem. . . Ubi to jednak bastion byl do niedawna – jakosc etc etc. Teraz bedzie wieksze prawdopodobienstwo przedswiatecznego rushu niedopieczonych produktow na rynek zeby wyniki finansowe ratowac. Jak zobaczymy Sam’a Fishera w dodatku do sims albo w crossoverze z Need For Speed to grzecznie odloze pada/klawiature i powiem: „dosc”. Psy szczekaja a Katamari EA toczy sie dalej. Katmay masz racje wiadomosc nam sie nie spodobala. .

    • IMO przecie wszystko pozostaje w rękach graczy. Będą wydawać chłam to się nie będzie kupować.

      Maksiu – ta wlasciwosc juz dawno PRZESTALA obowiazywac.

  2. Nieciekawie ;/Jakkolwiek to, ze teraz maja te niecale 25% to jeszcze nie jakas wielka tragedia, ale jesli nagle komus z gory Electronicow wpadnie do glowy dziki pomysl, aby wykupic jeszcze wiecej akcji francuskiej firmy. . . yuk! Mam nadzieje, ze tak sie nie stanie i ze nigdy nie zobaczymy Splinter Celli, Megatenow i innych Prince of Persia, sygnowanych logiem EA ;/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here