INFORMACJA PRASOWA

Polskie eliminacje do światowych finałów Mistrzostw Świata zostały zorganizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i PGA Team w kwietniu bieżącego roku. O prawo reprezentowania Polski we Francji na krajowym finale rywalizowało 200 najlepszych w kraju zawodników. Ostatecznie najlepsi okazali się:

– PGSPokerstrategy.cc na platformie Counter Strike 1.6
– Maciej ‘av3k' Krzykowski na platformie Quake 4
– Przemysław ‘Paladyn' Wadoń na platformie – Warcraft 3
– Bartosz ‘Bax' Baksalary na platformie Trackmania Nations

Ponadto w Paryżu Polskę reprezentować będzie żeński klan Counter Strike 1.6 – BadGirls CooledByRealitynet, który otrzymał od organizatorów mistrzostw specjalne zaproszenie.

Czy ESWC 2007 Grand Final przejdzie do historii jako pierwszy turniej tego cyklu, gdzie na podium stanie reprezentant Polski? Dowiemy się tego już 8 lipca… Bez wątpienia szanse na to są ogromne. Wszak PGSPokerstrategy.cc to aktualni złoci medaliści World Cyber Games z 2006 roku, to liderzy prestiżowego rankingu ZoneRank.com i niezmiennie jeden z czołowych, nieustannie trzymających najwyższy poziom zespołów. Start w ESWC młodzi Polacy traktują niezwykle poważnie. Od kilku dni przebywają, bowiem na… zgrupowaniu w Szwecji, gdzie ćwiczą swoje taktyki i formę w znanym na całym świecie klubie internetowym Inferno Online.

Jednym z największych faworytów na platformie Quake'a 4 jest 16-letni Maciej „Av3k” Krzykowski. Jeden z najbardziej utalentowanych na świecie graczy w Quake'a ma za sobą bardzo udany okres, którego podsumowaniem było zwycięstwo w prestiżowym turnieju World Series of Video Games rozgrywanym w Louisville. W tych rozgrywkach Av3k pokonał uznawanego za najlepszego na świecie zawodnika Quake'a – Szweda Johana „Toxic'a” Quicka. I to dwukrotnie! Szanse Macieja rosną tym bardziej, iż Toxic zamiast udziału w ESWC Grand Final wybrał grę w kolejnym przystanku WSVG.

PGS jak i Av3k zostali przed eliminacjami rozstawieni w najwyższych koszykach, co podkreśla ich absolutnie najwyższy poziom i umiejętności oraz oznacza walkę w pierwszy rundach mistrzostw z teoretycznie słabszymi rywalami.

Pozostali nasi zawodnicy, jak to w sporcie bywa, także nie są bez szans, choć do faworytów nie są zaliczani. Bez wątpienia podejmą jednak ambitną walkę o jak najwyższe miejsca.

„Liczymy na naszych, wierzymy w naszych. PGSPokerstrategy.cc i Av3k mają za sobą świetne pierwsze półrocze, widać, że są w znakomitej formie i co ważne stworzono im doskonałe warunki do treningu. Choć to sport i wszystko może się zdarzyć, to nie wyobrażam sobie aby zabrakło ich na podium w swoich dyscyplinach. A umiejętności mają na pewno wystarczające, aby po prostu zwyciężyć w wielkim finale. Trzymajmy wszyscy kciuki za biało-czerwonych. Wszak podobnie jak to jest w piłce nożnej czy siatkówce zwycięstwa Polaków w każdym sporcie wpływają znacząco na jego popularność. Tak będzie tym razem ze sportami elektronicznymi. Właśnie dzięki PGS i Avkowi – jestem o tym przekonany” – mówi przedstawiciel ESWC w Polsce Rafał Błachowski.

Zmagania najlepszych zawodników na świecie można śledzić na stronie internetowej www.eswc.com. Obszerne relacje zapowiadają także wiodące polskie serwisy internetowe: www.pgspokerstrategy.cc, www.esports.pl oraz www.hsradio.pl. Życzymy wielu wrażeń i … trzymajmy kciuki za naszych!

PGA Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Przyjrzyjmy się może jak wyglądały finały w zeszłym roku…Rok 2006 był prawdziwym krokiem w przód dla rozwoju polskich sportów elektronicznych. Głównie za sprawą świetnych imprez organizowanych w kraju znad Wisłą, o których było głośno na całym świecie. Takie wydarzenia jak Creative Polish Invitational czy też międzynarodowy turniej Enemy Territory na Poznań Game Arena 2006 przeszły stanowczo do historii. Równie olbrzymi, o ile nie większy wkład w rozwój naszego e-sportu miały wyśmienite wyniki zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy. Zwycięstwo Pentagram G-Shock na WCG, sukcesy av3k`a były wspaniałymi momentami pozostający na zawsze w pamięci widzów. Wracając do wielkich imprez, poprzednie 12 miesięcy było wręcz przepełnione wielkimi event`ami takimi jak WSVG, CPL, WCG, czy też ESWC. Chciałbym teraz poświęcić kilka zdań na temat tej ostatniej…

5 edycja, 400 000 dolarów w kasie, ponad 2300 graczy na wielkich finałach od 2002 roku. Te liczby moim zdaniem najlepiej oddają wielkość oraz potęgę całego przedsięwzięcia. W 2006 reprezentacja Polski wystąpiła w następującym składzie:

– Counter Strike 1.6 – Pentagram G-Shock
– Quake 4 – Mateusz ‘Matrox' Ozga
– Counter Strike 1.6 Women – Fear Factory NVidia

Counter Strike :

1 Miejsce – Made in Brazil
2 Miejsce – Fnatic
3 Miejsce – Altenate Attax

Counter Strike Women :

1 Miejsce – Beat of the Best
2 Miejsce – Seules
3 Miejsce – Hacker Victory

Quake 4 :

1 Miejsce – Winz
2 Miejsce – Cypher
3 Miejsce – Forever

Warcraft 3 :

1 Miejsce – Lucifer
2 Miejsce – Zeus
3 Miejsce – Sky

TRACKMANIA NATIONS ESWC :

1 Miejsce – Carl
2 Miejsce – Baly000r
3 Miejsce – gallo

Pro Evolution Soccer 5 :

1 Miejsce – Spank
2 Miejsce – Myto
3 Miejsce – jinxy

Tymczasem na zakończenie przygotowaliśmy podsumowanie „ESWC 2006 w liczbach”

400 000 dolarów – rozdanych zostało podczas tych rozgrywek
44 – tyle drużyn CS`a wystartowało w rozgrywkach
32 – Quake 4 miał tylu przedstawicieli
54 – gracze reprezentujący grę Warcraft 3
34 – liczba uczestników turnieju Trackmania Nations ESWC
54 – ilość graczy Pro Evotion Soccer 5
24 – Tyle drużyn z przedstawicielkami płci pięknej wystąpiło w zawodach CS:Famale
33 – suma graczy Gran Turismo 4
802 – liczba spotkań rozegranych na wszystkich arenach na grand final w ramach ESWC 2006
54 – tyle krajów wystawiło swoich przedstawicieli na owe rozgrywki
11 – liczba graczy z Polski wystartowało w rozgrywkach finałowych w 3 dyscyplinach
5 – ilość dni jakie trwało przedsięwzięcie
5 – właśnie tyle edycji ESWC mamy za sobą
2380 – tyle osób wzięło udział we wszystkich rozgrywkach finałowych w Paryżu przez te lata

Zapraszamy do śledzenia rozgrywek, a graczom życzymy wielu sukcesów oraz samych pięknych chwil na paryskim finale Mistrzostw Świata Gier Komputerowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Zobaczyłem sobie na stronę ESWC – bardzo fajnie to wszystko zorganizowane, tabele, wyniki etc. Bardzo przyjemne, no i aż serce rośnie człowiekowi jak widzi polską flagę na czele tabel 🙂

  2. Ja też bacznie śledzę losy naszych rodaków. Jak na razie Paladyn wyszedł ze swojej grupy na drugim miejscu, co jest bardzo dobrym wynikiem. Oby tak dalej.

  3. http://eswc. com/live/?c=competition&s=profile&. . . =1&type=PO Łoł – Av3k konkretnie sklepał cala konkurencje, zostal mu jeszcze tylko mecz o pierwsze miejsce w grupie, z ktorego zwyciezeniem tez zapewne nie bedzie mial problemu 😀 Swoja droga – przyznac trzeba, ze strona ESWC zrobiona znakomicie 🙂

  4. Nie ma, co się oszukiwać av3k jest tu faworytem jedyna osoba, która może stanąć mu na drodze do zwycięstwa to Cooller. Poza tym PGS Gaming też gra swoje. Oby tak dalej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here