W temacie Digital Games zawrzało za sprawą patronatu Igrzysk Olimpijskich. Sami organizatorzy – firma GGL- nazwali DG oficjalnymi igrzyskami sportów elektronicznych, co wzbudziło duże zamieszanie wśród graczy i nie tylko. Turniej ten będzie drugą z kolei imprezą posiadająca tak prestiżowy sportowy patronat tuż po FIFA Interactive World Cup wspierany przez organizację FIFA. Międzynarodowe kwalifikacje turnieju zostaną rozegrane w czerwcu. Następnie na przełomie sierpnia i września poznamy finalistów, którzy udadzą się w październiku do Chin na wielki finał Digital Games. Warto dodać, że eliminacje zostaną rozegrane również w Polsce.

Lista gier turniejowych:

Counter-Strike 1.6
Call of Duty 4
Command & Conquer 3: Kane’s Wrath
StarCraft: Brood War
Warcraft III: The Frozen Throne
Defense of the Ancients
NHL 08
NBA Live 08
Soul Calibur 4
Trackmania
Burnout Paradise
FIFA
MLB The Show 08

Zbliżająca się impreza budzi wiele kontrowersji a opinie co do niej są podzielone. Z jednej strony mamy potwierdzenie, iż e-sport należy do grona dyscyplin sportowych. Z drugiej razi gra marketingowa GGL wykorzystującego Igrzyska do promocji swojej imprezy, która nie posiada tak bogatej historii ani zaplecza jak World Cyber Games.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. DotA na liście? O_o Toż to tylko amatorska mapka do Warcrafta 3;)Panowie, nie ma co narzekać! Ważne, że e-sport BĘDZIE na igrzyskach:)

    • DotA na liście? O_o Toż to tylko amatorska mapka do Warcrafta 3;)

      Eh to tylko laik może sie tak wypowiedzieć o czymś, o czym nie ma pojecia :PMnogość lig, turniejów i klanów które powstają tylko dla DotA wskazują, że zdobywa ona o wiele większą popularność niż jej matka. Ta „amatorska mapka” w wielu aspektach przebija zwykłą grę i myślę, że z czasem to Warcrafta będzie „zwykłą platformą” dla DotA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here