Tego można się było spodziewać. Japończycy pokochali najnowsze dzieło firmy Square Enix – Final Fantasy XIII. Wydawca gry potwierdził, że już pierwszego dnia po premierze, udało mu się sprzedać ponad milion egzemplarzy tego tytułu. Pierwsza dostawa tego jRPGa, która dotarła do sklepów składała się z 1,15 mln. kopii. Rozeszła się ona praktycznie na pniu. Co ciekawe, podając do publicznej wiadomości liczbę sprzedanych egzemplarzy gry, Square Enix nie wzięło pod uwagę zestawów „Lightning Edition” składających się z konsoli Playstation 3 i kopii Final Fantasy XIII.

Pozostaje nam tylko pogratulować sukcesu japońskiej firmie i przypomnieć, że w Europie i Ameryce Północnej FF XIII powinno zostać wydane w marcu. Dajcie nam znać czy i wy zamierzacie nabyć kopię tego tytułu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

10 KOMENTARZE

 1. Nawet gdy ktoś napisze że jest to przereklamowana gra to i tak w nią zagram. Grałem we wszystkie FF na PS każda miała swój specyficzny klimat. Tą na pewno też kupię.

 2. Przydałaby się jeszcze jakaś video relacja z japońskiej centrali Sony. Ciekawe jak tam świętowali 😉

  Mega uczty zapewne nie było. Myślisz, że nie spodziewali się, że FFXIII będzie się tak sprzedawał? Mnie bardziej ciekawi jak sprzedaż rozłoży się w Europie i USA.

 3. Ja cały czas myślę nad zakupem PS3 (mam już xboksa) do salonu, a ta premiera to świetna okazja 🙂 Konsolka była by jak znalazł jako odtwarzacz blu-ray oraz rozrywka dla gości, no i bez problemu działa tam sklepik z arkadami a nie jakieś durne blokady regionalne jak w x-pudle. Ale miało być o Finalu – poczekam na recenzje i ogólne wrażenia graczy i wtedy zdecyduję 🙂 Na razie przymierzam się do zakupu Magna Carta 2 na klocka.

  • Ja cały czas myślę nad zakupem PS3 [/note]

   Posiadanie obydwu konsol to przyjemność, na którą nie każdy z nas może sobie pozwolić, ale jeżeli masz forsę na Ps3 to ja gorąco polecam:) Osobiście posiadam klocka oraz ps3 i też tak jak Ty na początku wybrałem Xboxa, a po jakimś czasie kupiłem tą drugą. Tak jak piszesz jest to dobry odtwarzacz blue-ray no i myślę, że na grach też się nie zawiedziesz. Co do Magna Carta2 to osobiście nie grałem, ale czytałem, że nie do końca jest taka jak miała być, więc jeżeli jeszcze nie jesteś przekonany to(pod warunkiem, że jeszcze w to nie grałeś) ja polecam takie tytuły jak: Lost Odyssey, Star Ocean Last hope, Tales of Vesperia i pewnie jeszcze o kilku zapomniałem lol.

   • Posiadanie obydwu konsol to przyjemność, na którą nie każdy z nas może sobie pozwolić, ale jeżeli masz forsę na Ps3 to ja gorąco polecam:) Osobiście posiadam klocka oraz ps3 i też tak jak Ty na początku wybrałem Xboxa, a po jakimś czasie kupiłem tą drugą. Tak jak piszesz jest to dobry odtwarzacz blue-ray no i myślę, że na grach też się nie zawiedziesz. Co do Magna Carta2 to osobiście nie grałem, ale czytałem, że nie do końca jest taka jak miała być, więc jeżeli jeszcze nie jesteś przekonany to(pod warunkiem, że jeszcze w to nie grałeś) ja polecam takie tytuły jak: Lost Odyssey, Star Ocean Last hope, Tales of Vesperia i pewnie jeszcze o kilku zapomniałem lol.

    Tales of Vesperia nie mam, ale kupiłem Eternal Sonata, a zdaje się, że to działa na tym samym silniku tak graficznym jak i sam system gry wygląda identycznie, jeśli nie pomyliłem gier oczywiście. . . 🙂

 4. Zestaw biała konsola + gra schodził jak szalony. Z tego co widziałem na innych portalach niezła szajba była w tym dniu. Pod największymi sieciami.

 5. Biała PS3, kupiłbym. Oczywiście jakby kosztowała tyle co bułki w sklepie, to wtedy postawiłbym obok czarnej, a tak. . . . ? Mam czarną 😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here