INFORMACJA PRASOWA

Współpraca między CD Projekt i Codemasters rozpoczęła się w 2001 roku. Przez 6 lat CD Projekt był wyłącznym dystrybutorem gier Codemasters na terenie Polski, a później także Czech i Słowacji. Firma wydała prawie 30 różnych, profesjonalnie zlokalizowanych tytułów, z których wiele zyskało,miano hitów. Największym przebojem okazała się być seria Colin McRae Rally, którą w samej Polsce CD Projekt sprzedał w łącznym nakładzie ok. 400 tys. egzemplarzy. Wysoka jakość i sposób zlokalizowania tytułów, m.in. z udziałem słynnych kierowców rajdowych, wyznaczyły nowy standard wydawania tego typu gier.

Równocześnie CD Projekt i Codemasters informują, że zakończenie współpracy na płaszczyźnie wydawania gier premierowych nie oznacza całkowitego zaprzestania wspólnych działań obu firm. CD Projekt cały czas będzie wydawcą gier Codemasters w seriach wydawniczych, natomiast oddział CD Projekt Localization Centre będzie brał udział w pracach przy lokalizacji kolejnych gier Codemasters.

Znacząco wzmocniona zostanie współpraca firm poza granicami Polski. Dotychczas Codemasters kooperowało z oddziałami CD Projekt działającymi na terenie Czech i Słowacji. Teraz wspólne działania dotyczyć będą również Węgier.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. CD Projekt Localization Center do roboty się brać. . . . ;PTo od tego oddzaiłu w głównej mierze będzie zależało czy sprzedaż danego tytułu będzie zadowalająca. . . Chociaż niektórzy wolą gry po angielsku(w tym ja), to patrząc na rynek konsolowy. . . coraz więcej gier jest lokalizowanych, choćby ostatni Harry Potter na PS2!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here