Kilka dni temu opisywaliśmy plany firmy Futermark – twórców bardzo lubianych programów do testowania możliwości pecetów. Zapowiedzieli oni, że po założeniu własnego studia deweloperskiego, za jakiś czas pokażą nam swoją pierwszą grę. Ta nie dość, że ma być śliczna, to jeszcze działać ma nawet na przeciętnych pecetach. Dziś natomiast ci sami ludzie pokazali światu swój nowy benchmark. Patrząc na jego wymagania zaczęliśmy się bać. Nasze redakcyjne „blaszaki” będą miały problem z „udźwignięciem” go. O nadchodzącej grze wolimy w takim wypadku nawet nie myśleć. Zresztą spójrzcie sami.

Program otrzymał nazwę Vantage. Jego możliwości (i swoich maszyn) sprawdzą jedynie osoby posiadające nowoczesne pecety. Nie wiemy jednak kiedy. Oficjalnej daty premiery programu nie podano. Vantage działać będzie jedynie na komputerach korzystających z DirectX 10. Autorzy zdradzili, że najlepiej uruchamiać go na przynajmniej takim sprzęcie: Intel Core 2 Duo E660 (albo odpowiednik AMD), 2GB RAM. Bez dobrej karty graficznej też nie poszalejemy. Musi ona współpracować z DX10/Shader Model 4.0 i mieć na pokładzie 512MB RAM.

Kto spełnia te wymagania nacieszy oczy całkiem przyjemną grafiką i znając życie wynikiem w okolicach dziesięciu punktów. Futuremark opublikował przy okazji pierwsze trzy screenshoty ze swojego nowego dzieła. Umieściliśmy je w naszej galerii. Patrzcie i płaczcie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

    • shader 4. 0 o_0? Przegieli. .

      Co w tym dziwnego ? Po co kolejny tester DX9c ? – wiadomo było że nowy mark będzie testował wydajność kart w DX10

  1. dodam ze wymagania minimalne sa odrobine mniejsze.

    Intel Pentium D 3,2 GHz, kartę graficzną zgodną z DirectX 10 z 256 MB pamięci, 1 GB RAM

  2. „vantage” – staroafrykańskie słowo oznaczające „kup nową grafikę i nie zapomnij dokupić do niej Visty” ;>

  3. Tak trochę filozoficznie. Po co komu DirectX10? Po co komu Shader Model 4. 0? Po co komu Vista? Po co kolejny benchmark z Futuremark? Macie za grube portfele, czy jak?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here