Dalszą część historii opowiedzianej w Gears of War 1 i 2 poznamy dzięki Gears of War: Jacinto's Remnant. Dzieło autorstwa Karen Traviss (była już na liście bestsellerów New York Times) zostanie wydane 28-go lipca – w tym samym dniu co kolejny dodatek do drugich “Gyrosów”. Książka, tak jak poprzednie dzieło Traviss (Aspho Fields), stanowi pomost pomiędzy dwiema częściami gry. Można więc uznać, co nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że za jakiś czas doczekamy się oficjalnej zapowiedzi GoW 3.

Póki co wiemy, że w Jacinto's Remnant spisano dzieje niedobitków, którzy uciekli z tytułowego miasta po jego zagładzie. Marcus, Dom i reszta żołnierzy walczy już nie tylko z Szarańczą. Ich nowym domem stały się mroźne równiny, które skutecznie dobijają pozostałych przy życiu uciekinierów. Nowym wrogiem są także inni zdesperowani ludzie, którzy zaatakują swych braci byle przeżyć kolejny dzień. I to już wszystko, co powiedziano na temat książki Laren Traviss. Reszty dowiemy się po przyniesieniu jej do domu.

Gęstą sieć naszych radarów jakimś cudem wyminęła natomiast książka na podstawie gry Bioshock. Wiemy, że zostanie ona wydana trzeciego listopada tego roku (w dniu premiery Bioshock 2) przez Tor Books. Wydawnictwo nie zdradziło jaką historię opowiedziano w dziele, przy tworzeniu którego pomaga sam Ken Levine. Wiemy tylko, że będzie ono miało 400 stron i prawdopodobnie nie trafi do Polski tak jak i Jacinto's Remnant. Obu książek szukajcie więc w Internecie. Zanim jednak wybierzecie się na zakupy dajcie nam znać czy jesteście zainteresowani którymkolwiek z tych tytułów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Karen Traviss nie Laren, na macki Wielkiego Cthulhu 🙂 Nawet na zdjęciu okładki to widać. A owa Karen znana jest z pisania książek z uniwersum Star Wars, takich sobie imho.

  2. Na klawiaturze widać z K jest obok L. Ot zwykła literówka na macki Wielkiego Chthulhu – dzięki za zwrócenie uwagi na nią!

  3. Chętnie bym sobie poczytał obie te książki, ale pod jednym warunkiem: cena musiałby być przystępna jak na nasze warunki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here