Internetowa gra ze średniowiecznym Krakowem w roli głównej Kraków Online Game powstała w ramach projektu KrakowMobile.com. Dostępna przez przeglądarkę internetową za darmo dla użytkowników wszystkich systemów operacyjnych, pozwala na wcielenie się w mieszkańca średniowiecznego Krakowa, utrzymanego w klimatach. W czasie podróży po mieście spotkać można legendarne postaci, jak król Krak czy Smok Wawelski.

Choć KOG posiada archaiczną grafikę, podobną do gry Tibia, a mechanizm rozgrywki jest maksymalnie uproszczony, tytułem zainteresowały się krajowe media, w tym Gazeta Wyborcza. KOG postrzegany jest jako interesujące przedsięwzięcie, mające na celu promocję miasta jako ośrodka turystycznego. Na wczorajszym specjalnym pokazie w ogrzewanym namiocie na Rynku Głównym w Krakowie pojawiło się kilkudziesięciu graczy. Po wzmiance o grze w wiadomościach telewizyjnych, pokaz musiał zostać zakończony z racji na obciążenie serwera.

Żadne inne polskie miasto nie promowało się za pomocą tak rozwiniętej gry komputerowej. Przedsięwzięcie twórców jest również nowatorskie w skali Europy i może przyciągnąć nowych turystów do miasta. Z drugiej strony już i tak popularny Kraków nie narzeka na brak obcokrajowców – nieraz młodych poszukiwaczy przygód i emocji, którzy noce kończą w krakowskiej izbie wytrzeźwień i aresztach.

Kraków Online Game dostępna jest na stronie miasta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. Zaraz napisze cos w stylu „rogala” tudziez innego adoma, ktory bedzie promowal moja rodzinna wioske. Juz widze te zastepy turystow zadnych dostania sie do srodka stodoly!

  2. yup promuje i to skutecznie, od 2-3 tygodni wciąż w jakiejś gazecie piszą mniej więcej: „KOG (. . ) Kraków” i nikt nawet tego nie przekręca, tak więc Kraków nie musi płacić za miejsca reklamowe w prasie ani na www 😀 o to chodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here