Steve McLaren, Lawrie Sanchez, John Toshack i Walter Smith, związani z brytyjskim futbolem, wystosowali apel do brytyjskiego rządu, w którym zasygnalizowali potrzebę zwiększenia inwestycji w infrastrukturę sportową dla młodzieży.

Lawrie Sanchez, trener drużyny narodowej Irlandii stwierdził przy okazji, że winą za słabą kondycję sportu obarcza graczy z zagranicy i gry komputerowe.

Gdy dorastałem, nie mieliśmy PlayStation, PlayStation 2 czy całodobowej teleizji… więc gralismy w nogę” – powiedział Sanchez agencji Reuters. „Gdyby mój syn grał w piłkę tyle czasu, co na PlayStation, byłbym lepszym graczem – taka prawda”.

Sanchez powiedział również, że piłka nożna nie jest już w Wielkiiej Brytanii przedmiotem pasji, w związku z czym Brazylia pozostaje niekwestionowanym liderem.

Wtórował mu Szkot Walter Smith, mówiąc, że „zwłaszcza u nas chłopaki z klasy robotniczej spędzali 20 czy 30 godzin tygodniowo na grze w piłkę. Wystarczyło jedno pokolenie, i zamiast 30 mamy 3 godziny”.

Trenerzy zwrócili również uwagę na fakt, że zawodnicy z innych krajów nie są w stanie poświęcić całego swojego czasu dla brytyjskich klubów, przez co stają się one mniej konkurencyjne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

  1. A ilez to nasi przodkowie spedzali czasu na polowaniu na mamuty, fiu fiu. A dzisiejsza mlodziesz co? Ani chwili nie pobiega z dzida po lesie. Trzeba zwiekszyc dotacje dla przemyslu lesniczego. Choc racje maja w tym przypadku, ze wiekszosc nastolatkow i nienastolatkow zaczyna zamieniac sie w kanapowce z wielkimi tylkami, przystosowanymi do foteli i kanap.

  2. Ciekawe że trenerzy nie upatrują się w spadającej popularności tego iż gra w piłkę jest po prostu nudna. I ja w ogóle się nie dziwię że ludzie młodzi wolą spędzić pasjonujące chwile przed konsolą niż na boisku. Po raz n-ty kopać w to okrągłe coś. I latać za tym jak pies. Jest o wiele więcej bardziej pasjonujących sportów. Choćby wyczynowe. Deskorolka, rolki, jazda na rowerze – nie koniecznie wyczynowo. I tak szczerze mówiąc to, cieszy mnie to że piłka nożna chociaż w jednym kraju staje się mniej popularna. To znak że ludzie zaczynają potrzebować czegoś więcej. Miejmy nadzieję.

  3. <m461k> To ją utnij :D. Kto jak kto ale piłka była jest i będzie pięknym sportem i nigdy nie zginie. Gry komputerowe stają się nową dziedziną sportu tak jak szachy więc tu gry nie mają nic do tego, że jest małe zainteresowanie :D. Ja syna nie zmuszę jak w piłkę nie będzie chciał grać ale chociażby dla zabawy na pewno rozegramy jakiś rodzinny meczyk :D. Pozdrawiam

  4. Zwyczajnie jestem antyfanem piłkarskim, więc takie jest moje zdanie o tymże sporcie. Jest wiele innych, bardziej pasjonujących. I bardziej wymagających. 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here