Na łamach serwisu Evil Avatar znaleźliśmy ciekawą informację rozesłaną przez przedstawicieli Uniwersytetu Yale. Otrzymali oni wsparcie finansowe w wysokości 3,9 mln. dolarów. Za te pieniądze mają stworzyć grę (w oryginale „virtual reality based video game) nazwaną Retro-Warriors. Tytuł ten ma powiedzieć graczom jak dokonywać „świadomych wyborów zdrowotnych”.

Co ciekawe pracownicy uniwersytetu od razu zapowiedzieli, że nie ograniczą się do jednej produkcji. Zamiast tego chcą stworzyć cały wirtualny świat, w którym wielbiciele elektronicznej rozrywki będą mogli wziąć udział w sesjach role-playing mających nauczać jak zmniejszyć ryzyko zarażenia się wirusem HIV. W planach jest nawet stworzenie przenośnej wersji Retro-Warriors.

O ile podoba nam się sam pomysł i inicjatywa, to zastanawiamy się czy pracownicy uniwersytetu będą w stanie stworzyć produkt, który na tyle zainteresuje graczy, że ci rzeczywiście nauczą się czegoś siedząc przed monitorem. Szczerze mówiąc obstawiamy, że nie. Chcielibyśmy jednak poznać wasze zdanie na ten temat. Myślicie, że warto przyznawać pieniądze na tego typu projekty? Mielibyście ochotę wypróbować je w akcji? Koniecznie dajcie nam znać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Zamiast tego chcą stworzyć cały wirtualny świat, w którym wielbiciele elektronicznej rozrywki będą mogli wziąć udział w sesjach role-playing mających nauczać jak zmniejszyć ryzyko zarażenia się wirusem HIV

    To się chyba cyberseks nazywa 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here