Momentalnie przypomniała nam się sytuacja w jakiej znalazł się pierwszy Xbox. W tę konsolę ludzie inwestowali po jej przerobieniu, ponieważ stawała się wtedy całkiem przyjemnym media center. Historia lubi się powtarzać i to samo spotkało właśnie Nintendo Wii. Jak wiemy Wielkie N twierdzi, że konsola z tego czy innego powodu, nie może odtwarzać filmów DVD. Pomysłowi hakerzy udowadniają jednak, że wcale tak nie jest. W Internecie pojawił się specjalny program, który po nagraniu na płytę CD umożliwia odtwarzanie filmów DVD na tej konsoli. Trochę to brzmi idiotycznie, ale tak właśnie jest.

Dzieło hakerów tworzy ze zwykłej płyty boot disc, który wkładamy do napędu Wii a następnie wchodzimy do głównego menu konsoli. Teraz możemy już wyjąć płytę CD i na jej miejsce wsunąć dowolny film na DVD. Oczywiście aby trik zadziałał musimy wcześniej zmodyfikować konsolę, co wiąże się z utratą gwarancji. Czemu, więc Nintendo mydli ludziom oczy mówiąc, że nie można oglądać filmów na ich urządzeniu? Dobre pytanie, ale niestety nie znamy odpowiedzi na nie. O, znowu się nam zrymowało.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. „Czemu, więc Nintendo mydli ludziom oczy mówiąc, że nie można oglądać filmów na ich urządzeniu?”Nintendo nie zapłaciło licencji organizacji dvd-forum dzięki której można „legalnie” otwarzać płyty z filmami DVD. N zrobiło to, aby obniżyć koszty produckji Wii. Produkcja odtwarzaczy filmów DVD bez zapłacenia „haraczu” wielkim korporacją, jest równo znaczna ze złamaniem prawa. Z punku widzenia prawa nie można odtwarzać tych filmów na Wii, dlatego też N twierdzi nie da się tego zrobić na Wii (oczywiście w legalny sposób)

  2. Dzięki. Właśnie dowiedziałem się czegoś nowego 🙂 choć zastanawiam się jak to się ma do pierwszych plotek na temat rozwiązań „przyklepniętych” przez Ninny, które mają umożlwiać odtwarzanie tychże filmów.

  3. Opłaty licencyjne nie są zbytnio wielkie, ale w dużej skali nawet 1 cent zaczyna mieć znaczenie. Tak czy siak, opłata jest na poziomie 5$ od sztuki urządzenia odtwarzającego DVD, co w przypadku Wii i jego obecnej sprzedaży może dać ładne parę mln$. Pewnie straty dla N, bo nie podnieśli by ceny o te 5$, bo niby jak to miało wyglądać? 254,99$? Tożto jakiś potworek cenowy. Swoją drogą z tego samego powodu pierwszy xbox nie odtwarzał DVD, można było sobie dokupić pilota z odbiornikiem, aby umożliwić odtwarzanie filmów. Cały wic polegał na tym, że MS mogło sprzedawać miliony xboxów bez opłaty licencyjnej, a takowa była odprowadzana jedynie od sprzedanych pilotów, czyli jakiś tam procent całości. Sądzę, że takie posunięcie mogłoby być fajnym rozwiązaniem dla Wii, w onlinowym shopie za 19,99$ można by kupić licencję i program do odtwarzania DVD, bo to, że się da odtworzyć DVD, udowadnia powyższy news.

  4. Odtwarza czy nie hakerzy złamią wszystko. Nie dla piniędzy, ale dla siebie dla chwały „to ja zrobiłem i jestem dobrym programistą”. Swoją drogą próba złamania konsoli do dobry test dla uzyskania miana dobrego hakera i udowodnienia, że jest się w tym dobrym. Na Youtube widziałem różne rzeczy i wiem, że uruchominei np. Linuxa czy Windowsa Visty na x360 do bułka z masłem dla hakerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here