Jak w pełni wykorzystać potencjał Responsive Web Design

Artykuł przygotowany we współpracy z Agencją Interaktywną WiWi. W ostatnich latach coraz więcej firm przenosi swój biznes lub reklamuje się w sieci. Dzięki internetowi o wiele łatwiej dotrzeć do nowych odbiorców oraz kontrahentów. Ważne jest jednak to, żeby nasza strona była odpowiednio zaprojektowana z uwzględnieniem wytycznych dla webmasterów [https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl] opublikowanych przez firmę Google. Znajdziemy w nich m.in. informację o potrzebie dostosowania stron do nowoczesnych urządzeń mobilnych, które pracują w różnych rozdzielczościach. Co wpłynęło na taką decyzję?

graf2

Przesłanką do uwzględnienia urządzeń mobilnych w wytycznych Google zapewne był stały wzrost liczby użytkowników internetu mobilnego. Jak wskazuje raport Digital, Social & Mobile in 2015 blisko 16 milionów polaków korzysta z urządzeń mobilnych z dostępem do internetu. Warto więc ten potencjał wykorzystać z uwagi na fakt, że na świecie ponad połowa wyszukiwań dokonywana jest za pośrednictwem smartphonów oraz tabletów. Funkcja RWD ułatwia korzystanie ze strony internetowej na każdym urządzeniu przenośnym. Strona dopasowuje się do rozdzielczości i wyświetla się w sposób, jaki została zaprojektowana. Ważną informacją przemawiająca za tworzeniem stron responsywnych jest fakt, że 21 kwietnia 2015 roku Google wprowadził nowy algorytm i strony wykorzystujące technologię RWD są dodatkowo promowane w wynikach wyszukiwania. Każda strona responsywna jest wyświetlana znacznie wyżej w mobilnych wynikach wyszukiwania niż strony bez tej funkcji. Dzięki temu znacznie łatwiej dotrzeć do odbiorców korzystających z urządzeń mobilnych.

Interesującą ofertę stron RWD znaleźć można na stronie Agencji interaktywnej WiWi, która wykonała już ponad 100 udanych projektów stron, sklepów oraz portali dopasowujących się do urządzeń mobilnych. Każda z wykonywanych przez Agencje WiWi stron jest w pełni kompatybilna z różnymi rozdzielczościami oraz posiada indywidualnie stworzoną szatę graficzną.

end

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here