Interesujące informacje opublikowali dziś twórcy gier z Kraju Kwitnącej Wiśni. Przedstawiciele firmy Square Enix oświadczyli, że ich obecność na tegorocznym E3 będzie mocno ograniczona z powodu świńskiej grypy. Nie wiemy jeszcze czy choroba sprawi, że na targach nie zobaczymy jakiejś gry Kwadratowych, ale pewnym jest, że firma wyśle do Los Angeles zaledwie garstkę pracowników.

Trochę inaczej do sprawy podchodzi Capcom. Wydawca wziął sobie do serca komunikaty Ministerstwa Zdrowia i postanowił nie wysyłać przedstawicieli z japońskiego oddziału firmy do Los Angeles. Co się z tym wiąże? Ano to, że na targach nie zostanie pokazane Dead Rising 2 (pomimo tego, że powstaje w Kanadzie). Najwyraźniej wirus zombizmu może się kojarzyć z świńską grypą, a Capcom nie chce straszyć biednych ludzi.

Mimo to firma może nas zaskoczyć interesującą zapowiedzą. Redakcja serwisu CriousGamer twierdzi, że na E3 2009 po raz pierwszy pokazany zostanie Devil May Cry 5. Gra ma zostać wydana na konsolach Playstation 3, Xbox 360 oraz na pecetach i Nintendo Wii. W trakcie amerykańskiej imprezy Capcom pokazać ma trwający półtorej minuty zwiastun tej produkcji. Nawet nie będziemy komentowali tej plotki. Do pierwszego dnia imprezy zostało już niewiele czasu. Na początku czerwca dowiemy się kto przyszykował dla nas jakieś niespodzianki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Pewnie wszedzie jezdza ze swoimi udomowionymi prosiakami i boja sie o ich zdrowie

    Tak, szczególnie, że, z tego co wiem, nadal nie stwierdzono ani jednego przypadku „świńskiej grypy” u świni. . . Udało się wywołać panikę i tyle. A możliwych skojarzeń „wirusa zombie” z h1n1 nawet mi się komentować nie chce. . .

  2. Nie mają nic do pokazania i tyle. Poza tym od kiedy E3 odbywa się w Meksyku (bo tam morderczy ah1n1 szaleje 🙂 ?A tak na serio to Bóg jeden wie (cytując $quare-Enix) czy FFXIII ukaże się w tym roku fiskalnym w wersji JAP (przed 04. 2010).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here