Pewnie niewiele osób zdaje sobie sprawę, że na świecie głoduje około 800 milionów ludzi. W uświadomieniu skali problemu, szczególnie wśród najmłodszych, ma pomóc stworzona specjalnie dla Światowego Programu Żywnościowego (WFP) gra, której nazwa brzmi Food Force.

Produkcja ta skierowana jest dla dzieci w wieku 8-13 lat, zaś zainteresowani nią powinni być szczególnie nauczyciele. Darmowy program w języku polskim można pobrać ze strony www.food-force.com/pl/ i rozprowadzać bez ograniczeń. Rolą nauczycieli powinno być więc zainstalowanie gry na szkolnych komputerach i poruszenie tematu walki z głodem.

Sam produkt to prosta gra zręcznościowa, w której znajduje się 6 zróżnicowanych misji. Każda z nich przedstawia pewien etap pomocy najuboższym. Misje są krótkie i proste, ale pomiędzy nimi wyświetlane są filmiki tłumaczące działania WFP, dzięki czemu dzieciaki mogą lepiej zrozumieć, na czym polega działalność tej organizacji.

Food Force dostępna jest w języku Angielskim, Japońskim, Włoskim i Polskim, a od czasu jej umieszczenia w Internecie została pobrana 4,5 mln razy. „Ilość pozytywnych opinii ze strony dzieci, nauczycieli, rodziców, oraz specjalistów od gier z całego świata przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania.” – przyznał dyrektor komunikacji WFP Neil Gallagher.
<br

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo fajna inicjatywa. . . No i jak widać , przy użyciu gier można poruszyć jakże aktualny problem, ciekawe tylko ile osób wyciągnie z tego jakieś wnioski . . . nie to żebym był złośliwy 🙂 pozdrawiam

  2. hmm podejrzewam, że im dziecko młodsze, tym bardziej to do niego trafi. . . a inicjatywa jak najbardziej słuszna, qrcze nie wiedziałem, że to aż 8oo mln :/

  3. gdyby ci wszyscy bogacze, co nie maja z kasa co robic potarali sie naprawde dzialac, a nie pokazywac, ze dzialają, to większość z tych ludzi możnaby na stałe uratować od głodu. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here