Przedstawieciele europejskiego oddziału Sony odpisali redakcji serwisu Eurogamer, że nie planują żadnej konferencji prasowej ani w tym ani w przyszłym tygodniu. Przypominamy, że wczoraj pisaliśmy o niej w świetle coraz większej liczby informacji na temat nowego modelu Playstation 3. „Internetowi detektywi” znaleźli już tajemniczy wpis na stronie prezenentującej odtwarzacze Blu-ray. Konsola Sony z dyskiem 60GB jest tam oznaczona skrótem CECHA01 a model z dyskiem 80GB CECH01. Obok nich pojawił się dość enigmatyczny CECHG01. Czy to jest nowe Playstation 3? W tej chwili można tylko snuć domysły.

Robią to także inne serwisy internetowe. Na łamach Engadget znaleźć można grafikę przedstawiającą najtańszą wersję konsoli w jednym ze sklepów sieci Best Buy. Wyceniono ją na 399$ a w pudełku znalazł się Spider-Man 3. To jednak nie koniec. Na brytyjskiej stronie Play.com pojawił się wpis prezentujący ten sam model Playstation 3. Co ciekawe obok niego znaleźć można krótką adnotację „UWAGA! 40GB PS3 nie pozwala uruchamiać gier z PS2”.

Patrząc na to wszystko jesteśmy skłonni uwierzyć, że japońska firma rzeczywiście nie ma zamiaru zwoływać konferencji prasowej. Możemy jednak zakładać, że pojawienie się najtańszej wersji PS3 w sklepach jest tylko kwestią czasu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

 1. O żenada, kupowanie PS3 bez gier mija się z celem teraz, za takie pieniądze. kupowanie PS3 bez gier i bez możliwości odpalenia gier PS2 nadaje się dla mnie na śmietnik ! Bez tytułów PS2 i praktycznie ciekawych pozycji na PS3 konsola sobie będzie leżeć w pudle pod łóżkiem . . . szkoda pieniędzy, beznajdziejny manewr Sony (jeśli to wszystko prawda)

 2. Nie przesadzajmy. Mnie np. gry z PS2 latają bo nigdy nie miałem tej konsoli. Jeśli Sony zaoferuje jednostkę z takim dyskiem w dobrej cenie to ja mógłbym się na nią skusić. W starocie i tak nie zagram a kilka dobrych tytułów na PS3 w tym roku się pojawi (parę już jest w sklepach). Myśle, że takich osób jak ja znajdzie się przynajmniej „kilka”. PS3 za 2,5 tysiąca zupełnie mnie nie interesuje. Za trochę więcej niż połowę tej kwoty zacząłbym się zastnawiać nad nową inwestycją.

 3. I tu jest pies pogrzebany. To nie cena konsoli odstrasza, ale ilość gier. A może te 2500 zł przeznaczyć na nowy komputer? Pożyjemy zobaczymy. Do gwiazdki nie daleko 🙂

  • A może te 2500 zł przeznaczyć na nowy komputer?

   bardzo słuszna koncepcja 🙂 do tego 100 złotych na ETQW plus drugie 100 złych na World in Conflict (tudzież CoH+Opposing Fronts) i ma człowiek grania na rok 🙂

 4. Taaa. Jasne. Bez wstecznej kompatybilności? Na 100% będzie wstecznie kompatymobilny. Przecież to tylko oprogramowanie. Mogą również napisać, że na EU 60GB też nie da się odtwarzać gier z PS2. Czy ja dobrze pisze słowo „kompatymobilność”?

 5. Daruś, ty może najpierw sprawdź serwisy informacyjne i aukcyjne? Chyab zatrzymałeś się w marcu 2007. Wtedy PS3 kosztowało 2400zł. Teraz kosztuje 2000zł nówka i 2200 zł za Starter Pack, a za nową z allegro 60 GB można znaleźć za 1800zł. Więc gdzie wyskakujesz, jak Filip z konopii indyjskich?

  • Daruś, ty może najpierw sprawdź serwisy informacyjne i aukcyjne? Chyab zatrzymałeś się w marcu 2007. Wtedy PS3 kosztowało 2400zł. Teraz kosztuje 2000zł nówka i 2200 zł za Starter Pack, a za nową z allegro 60 GB można znaleźć za 1800zł. Więc gdzie wyskakujesz, jak Filip z konopii indyjskich?

   A widzisz Assaninuś 🙂 tu się myslisz. Samą konsolą to sobię nie pogram, dolicz do tego ze 2-3 gry na allegro. Więc teraz to ty żeś wyskoczył jak Czaruś z kapusty pekińskiej 🙂 Peace

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here