Kamery do monitoringu - jaki rodzaj kamery wybrać?

Wybór kamery do monitoringu może przysporzyć problemów. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń, które różnią się między sobą technologiami. Do wyboru mamy kamery przemysłowe, nowoczesne kamery IP – zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe. Dzisiaj przyjrzymy się wszystkim tym rodzajom i zastanowimy się, który z nich jest najlepszym wyborem.

Kto potrzebuje monitoringu?

Monitoring staje się coraz bardziej popularną metodą ochrony własnego domu czy mieszkania. Wiele osób decyduje się na zamontowanie niewielkich, lecz niezwykle skutecznych systemów, które zapobiegają włamaniom i kradzieżom. Oczywiście, system monitorujący nie gwarantuje, że do takiej sytuacji nie dojdzie – w takim przypadku daje nam jednak do ręki niezbite dowody i możliwość domagania się sprawiedliwości.

Kamery do monitoringu służą oczywiście również przedsiębiorstwom i firmom do dbania o bezpieczeństwo zarówno na zewnątrz i wewnątrz budynków. Z kamer do monitoringu korzystają również leśnicy, którzy zbierają informację o faunie zamieszkującej podlegający im teren.

Przemysłowe kamery do monitoringu

Kamery przemysłowe to analogowy system monitorowania przestrzeni. Jest to najstarszy system monitoringu. Opiera się on na połączeniu kablami koncentrycznymi i daje możliwość podglądu przestrzeni tylko w obrębie sieci lokalnej.

Obecnie powstają hybrydy, które umożliwiają łączenie urządzeń cyfrowych z kamerami przemysłowymi.

Kamery IP do monitoringu

Kamery IP to najnowocześniejsze rozwiązanie technologiczne. Pozwala ono na bezpośredni podgląd obrazu z monitorującej kamery na urządzeniu lokalnym, na przykład na komputerze lub telefonie. Kamery IP gwarantują bardzo wysoką jakość obrazu i wiele dodatkowych ułatwień w obsłudze przyczyniających się do bezpieczeństwa terenu.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli bezprzewodowych kamer, które świetnie sprawdzają się do monitoringu zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Charakteryzują się niezwykłą prostotą montażu. Plusem wykorzystania tej technologii jest możliwość ukrycia urządzenia w pozornie nieznaczącym urządzeniu lub miejscu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamery do monitoringu?

Przy wyborze kamery do monitoringu na początku musimy określić, czy potrzebne jest nam urządzenie do użytku zewnętrznego, czy wewnętrznego. Urządzenia wykorzystywane na zewnątrz muszą charakteryzować się wysoką wytrzymałością na warunki atmosferyczne i temperaturę.

Jeśli szukamy urządzeń, które chcemy zakamuflować tak, by nie były widoczne dla osób trzecich, warto rozważyć zakup kamer ukrytych w takich przedmiotach jak budzik, ładowarka do telefonu czy butelka wody.

Jeśli chcemy mieć dostęp do podglądu domu czy firmy z odległego miejsca, warto zdecydować się na fotopułapkę wykorzystującą technologię GSM, dzięki której w sytuacji wykrycia ruchu otrzymamy zdjęcia lub wideo bezpośrednio na telefon lub mail.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here