Jeszcze nie przebrzmiały echa „afery” związanej ze zwolnieniem założycieli Infinity Ward przez szefostwo Activision, a już dowiadujemy się, że kolejni pracownicy wyższego szczebla żegnają się ze studiem. Tym razem są nimi Todd Alderman (lead designer odpowiadający za multiplayer i fabułę Modern Warfare) oraz Francesco Gigliotti (lead sofware engineer). Obaj uaktualnili swoje profile na łamach serwisu LinkedIn zaznaczając, że nie są już pracownikami Infinity Ward. Nie wiadomo niestety dlaczego dokładnie obaj porzucili swoją dotychczasową pracę. Serwis Kotaku podaje jednak, że obaj zrezygnowali z niej, a nie zostali zwolnieni.

Czy na tym skończy się ta przykra historia? Raczej nie. Wciąż nie wiemy przecież jak co Activision zrobi z pozwem sądowym złożonym przez Jasona Westa i Vince’a Zampellę, o których pisaliśmy w pierwszej części naszej wiadomości. Współzałożyciele Infinity Ward domagają się od swojego byłego pracodawcy kilkudziesięciu milionów dolarów. Ma to być udział w zyskach ze sprzedaży Modern Warfare 2. Wkrótce zapewne znów usłyszymy coś na temat „wojny” między Activision a uzdolnionymi (byłymi) pracownikami studia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Oj, cinko was widze acti, cinko. Cała seria CoD’a błyszczała jedynie przez IW, a nagle z w/w firmy wychodzą wiele warci ludzie. A może oni poprostu chcą założyć nowe studio, pod banderą innego wydawcy?:)

  2. Zwolnili założycieli, a reszta idzie za nimi. Dokładnie jak mówi @aeonflux założą nową firmę. I niech im się uda skoro Acti tak z nimi pogrywa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here