Dziwny jest ten świat, a Wielka Brytania dzięki brukowcowi The Sun mogła ostatnio poznać historię życia biednego młodzieńca o imieniu Raymond Adams i jego dziewczyny z miasta Dudley w środkowej Anglii. Obrotny Raymond parał się piractwem komputerowym oraz kopiowaniem filmów DVD. Na tym niecnym procederze zarobił niebagatelne 180 tysięcy funtów. Brytyjski wymiar sprawiedliwości doprowadził pana Adamsa i jego ukochaną przed sąd. Nasz bohater, który jak zostało mu przedstawione naraził przemysł filmowy oraz wydawców gier na straty rzędu miliona funtów został skazany. Podczas procesu wyszło na jaw, że zarobione nielegalnie pieniądze pirat wydał na… operację wyszczuplającą dla siebie i powiększenie biustu dla swojej dziewczyny! Sąd skazał biedaka na trzy lata pozbawienia wolności. A nowa „ulepszona” narzeczona? Dostała 12 miesięcy w zawieszeniu. Tak więc wyszła na tym wszystkim najlepiej.

Pomijając „operacyjno-rozrywkowy” motyw tej informacji na której skupiła się brytyjska gazeta The Sun to te trzy lata w więzieniu to chyba odrobinę lekka przesada.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

10 KOMENTARZE

  1. Nie znam dokładnie Brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości, ale daję głowę, iż dostał wyrok w zawieszeniu (pod warunkiem, że nie miał innych przestępstw na karku). Jak by na to jednak nie patrzeć, 3 lata za piractwo to jednak za duża kara jak dla jakiegoś dzieciaka.

    • Nie znam dokładnie Brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości, ale daję głowę, iż dostał wyrok w zawieszeniu (pod warunkiem, że nie miał innych przestępstw na karku). Jak by na to jednak nie patrzeć, 3 lata za piractwo to jednak za duża kara jak dla jakiegoś dzieciaka.

      „On November 21 at Wolverhampton Crown Court Adams was jailed for three years, and his busty girlfriend handed a 12-month sentence, suspended for 18 months,” reports The Sun.

  2. @osio -> No to w takim razie ma przerąbane. Chcieli aby jego wyrok stał się pewnego rodzaju straszakiem czy co? Trzy lata to przegięcie. Lepiej było już by, aby płacił raty do sześćdziesiątki, a tak prawdopodobnie zniszczyli chłopakowi życie.

  3. Wyobraźcie sobie teraz, że macie dobrego kumpla, który się zajmuje sprzedażą piratów. Przyjeżdża Policaj i zamyka go w więzieniu na 3 lata. Nadal życzylibyście mu ‚dobrze tak’ i wessali z powrotem tłuszcz ? ;p3 lata w więzieniu za piractwo to zdecydowana przesada :}

  4. 3 lata za taka sumę ? Wiecie ile to kasy ? Jak polityk ukradnie 10 tys to sie wszyscy pienią a jak kolega kryminalista który robi to samo co wy to prawie ze męczennik. Żałosne. Karalne jest same posiadanie to co sie dziwicie ze za notoryczną kradzież dla zysku koleś dostał marne 3 lata. Jak z waszych pieniędzy na Fundusz Emerytalny ukradnie 180 tysięcy funtów to tez będziecie go bronić ?Jeśli ktoś pisze ze 3 lata to przegięcie to chyba słabo u niego z rozumieniem prawa i moralności . Ludzie idą do więzienia na dłużej za mniejsze przewinienia. . .

  5. super grattz to niech chłopaka zamkną z recydywą totalną i niech mu zabiorą hm hm ręcznik. Jak wyjdize po trzech latach będzie zresocjalizowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here