Wczoraj w sieci pojawiły się fotki, które zupełnie zaskoczyły posiadaczy Playstation 3 (i najwyraźniej firmę Microsoft). Wynikało z nich, że kolejna aktualizacja oprogramowania japońskiego superkomputera umożliwi jego użytkownikom korzystanie z Facebooka. Zmiany miałby również obejmować wprowadzenie kolorów do „karty gracza” i poprawioną obsługę przeglądarki zdjęć. Najważniejszy był jednak Facebook ponieważ jego wprowadzenie mogło być dużym ciosem dla Microsoftu.

Amerykańska korporacja od dawna chwaliła się tym, że 360tka będzie obsługiwała popularny serwis społecznościowy i radio internetowe Last.fm oraz Twittera. Pikanterii całej sprawie dodawał komentarz anonimowego przedstawiciela Sony, który pojawił się na łamach Eurogamera. Wynikało z niego, że kolejne informacje na temat aktualizacji zostaną opublikowane wkrótce. Czyżby japońska korporacja miała wyprzedzić tę z Ameryki Północnej?

Jeszcze wczoraj wszystko na to wskazywało, ale dziś dowiedzieliśmy się, że fachowcy z Microsoftu zakasali rękawy i zabrali się do pracy. Firma, ustami Majora Nelsona ogłosiła, że od siedemnastego listopada tego roku Facebook, Twitter, Last.fm będą dostępne z poziomu głównego menu Xboxa 360. Oczywiście w działaniu sprawdzą je posiadacze złotego abonamentu Xbox Live, którzy, co jest zaskoczeniem, ukończyli osiemnasty rok życia. Młodsi gracze muszą uzyskać zgodę rodziców, by wypróbować tych nowości.

W Polsce możemy oczywiście mieć i 180 lat na karku a i tak niczego nie sprawdzimy. Rodzimy oddział Microsoftu, w przeciwieństwie do amerykańskiego, nie przejmuje się działaniami konkurencji, która bardzo szybko udostępniła polską wersję Playstation Network, a jeszcze w tym miesiącu powinna oddać w ręce graczy łatkę polonizującą XMB. Jak zwykle możemy więc podziękować pracowitym ludziom z Microsoft Polska, którzy w trakcie Xbox Fun Day zapewniali, że jeszcze w tym roku dowiemy się czy i kiedy ruszy Xbox Live PL.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. @adolf: i jedyni i drudzy mają nas tam. – jeden nie daje wersji PL- drugi wydaje gry z rocznym opóżnieniem oszukując, że Europa to najważniejszy dla nich kontynent

  2. „Jak zwykle możemy więc podziękować pracowitym ludziom z Microsoft Polska, którzy w trakcie Xbox Fun Day zapewniali, że jeszcze w tym roku dowiemy się czy i kiedy ruszy Xbox Live PL. „Bo to jedyne kiepskie, osiagniecie MS Polski. Doskonale o tym wiedza, a szczyca sie tym, jak by to bylo PGA. Ja juz prawde mowiac dawno przestalem sie przejmowac polskim xlive, bo wiadomo ze kpia sobie z „brudnych” Polaków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here