Zapewne domyślacie się, że rekordy biły najbardziej rozpoznawalne postaci ze świata elektronicznej rozrywki. Byli to między innymi jeż Sonic, wąsaty Marian, seksowna Lara Croft czy niezwyciężony MasterChief. Zobaczmy więc w jakich kategoriach wygrywali poszczególni bohaterowie.

Zaczniemy od archeolog w spódnicy (w końcu kobiety mają pierwszeństwo). Panna Croft została odnotowana w kategoriach takich jak „Najbardziej rozpoznawalna postać kobieca w świecie gier wideo” i „Najlepiej zarabiający film, oparty na grze wideo”.
Maskotka Segi bije rekordy w kategoriach „Największa ilość grywalnych postaci w grze platformowej” (podpowiemy, że było ich dwanaście – zgadniecie w którym tytule?) czy „Najlepiej sprzedająca się gra w historii konsol firmy SEGA”.
Mario bez problemu trafił na listę rekordów z wpisem „Najlepiej sprzedająca się gra w historii elektronicznej rozrywki” i „Postać najczęściej występująca w grach wideo”.
Główny bohater Halo zdominował wpis na temat „Gry na którą złożono najwięcej preorderów” czy „Gra, która zarobiła najwięcej pieniędzy w ciągu jednego dnia”.

To jednak nie koniec rekordów ustanowionych przez gry. Na liście pojawia się jeszcze sporo innych tytułów takich jak Counter-Strike (Pozycja online, w którą gra najwięcej osób i Najbardziej popularny mod świata). Osoby, które kupią Księgę Rekordów Guinnessa 2008 znajdą w niej także Myst, BioShock, Manhunt 2 czy Psyhic Killer Taromaru. Nigdy nie słyszeliście o tym ostatnim? My też nie a okazuje się, że jest to jedna z najbardziej cennych gier na świecie. Więcej na temat poszczególnych tytułów przeczytacie tutaj albo w papierowym wydaniu Księgi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here