Które popularne aplikacje zużywają najwięcej transferu? Jak poradzić sobie z uciekającymi GB

Lubisz korzystać z pełni możliwości swojego smartfona? Robisz zdjęcia, surfujesz w sieci, oglądasz filmy, słuchasz muzyki i używasz wielu aplikacji? Jeśli tak, pewnie wiesz, że niektóre z nich bardzo szybko rozprawiają się z Twoim pakietem danych. Które z nich są największymi pożeraczami gigabajtów i jak sobie z tym poradzić?

Gdzie znikają nasze GB?

Wiele aplikacji, które instalujemy w naszych telefonach, jest niezwykle przydatnych na co dzień, bez niektórych ciężko byłoby nam się obyć. Niestety niektóre z nich generują bardzo wysokie rachunki, ponieważ do ich obsługi potrzebna jest duża ilość GB. W większości sieci komórkowych otrzymujemy konkretny pakiet danych, a za jego przekroczenie musimy słono zapłacić. Często pod koniec okresu rozliczeniowego okazuje się, że koszty są 2-3 razy wyższe, niż zakładaliśmy. Które aplikacje zużywają najwięcej danych komórkowych? W pierwszej 5 znajdują się niemal wszystkie popularne apki obsługujące media społecznościowe oraz komunikatory, takie jak Facebook, Instagram, TikTok, Messenger, WhatsApp czy Snapchat. W rankingu wysoko plasuje się również Netflix i Spotify, czyli platformy umożliwiające strumieniowe pobieranie muzyki oraz filmów i seriali. Jak radzić sobie z tym problemem? Potrzebne będą radykalne zmiany. Na szczęście nie chodzi tu o zmianę nawyków, a jedynie operatora sieci komórkowej.

W Orange Flex social media masz bez limitu

Każdy klient Orange Flex otrzymuje darmowy pakiet Social Pass, który umożliwia nielimitowane korzystanie z portali społecznościowych oraz powiązanych z nimi komunikatorów, takich jak: Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp, Snapchat, TikTok, Printerest, Twitter, Viber, Telegram i Parrot One nawet gdy aktualnie nie ma dostępu do Wi-Fi. Nie zużywa do tego GB dostępnych w wybranym planie. Social Pass otrzymuje każdy użytkownik Flexa, bez względu na to, który Plan wybrał. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, które pozwoli na znaczącą redukcję kosztów związanych z korzystaniem  ze wspomnianych aplikacji.

Music i Video Passy dla wymagających

Osoby, dla których darmowy dostęp do social mediów to za mało, mają do wyboru dwa pakiety dodatkowe od Orange Flex. Pierwszy z nich to Video Pass, stworzony dla miłośników kinematografii. Od teraz mogą mieć wszystkie ulubione filmy i seriale na wyciągnięcie ręki. Video Pass umożliwia korzystanie z wielu popularnych platform, wśród których jest Netflix, HBO GO, YouTube, vod.pl, Orange TV GO oraz WP Pilot bez limitu transferu. Działa podobnie jak wspomniany wcześniej Social Pass – bez zużywania GB z Planu komórkowego.

Drugi pakiet to Music Pass, idealny do słuchania ulubionych piosenek w drodze do pracy, na uczelnię czy podczas podróży. Nie straszny mu nawet brak Wi-Fi, ponieważ nie wykorzystuje naszych danych komórkowych. To nie tylko duża oszczędność, ale też niezwykły komfort. Music Pass obsługuje serwisy takie jak Spotify, TIDAL, Deezer, Apple Music, Amazon Music, Open FM czy Polskie Radio.

Pakiety dodatkowe w Orange Flex można wykupić za pomocą aplikacji na okres 30, 7 lub 1 dnia. Cena za jeden dzień użytkowania to  zaledwie 5 zł.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here