Władze brytyjskiego Derby już od lipca zastanawiają się jakie nazwy nadać dwóm nowym ulicom, które pojawiły się w obrębie miasta. Podobno tamtejszy urząd miasta otrzymał setki zgłoszeń, z których ostatecznie udało się wyłonić ośmiu „finalistów”. Wśród nich jest dość oryginalne „Lara Croft Way”. Dlaczego seksowna heroina miałaby otrzymać swoją ulicę? Ano dlatego, że to właśnie w Derby swą siedzibę miało studio Core Design, które stworzyło pierwszą część przygód panny Croft.

Ciekawostką jest też to, że ostateczną nazwę ulic wybiorą internauci. Swoje głosy mogą oni oddawać na stronie www.derby.gov.uk. Próbowaliśmy ją przed chwilą wgrać, ale najwyraźniej padła ona pod naporem tysięcy fanów elektronicznej rozrywki. Mimo to zachęcamy was do odwiedzenia wymienionej przed chwilą witryny. Być może głosową mogą wszyscy, a nie tylko mieszkańcy Derby. Przeczuwamy, że w takim wypadku wynik głosowania byłby przesądzony.

Teraz czekamy na to aż władze któregoś z rodzimych miast postanowią nazwać jedną z nowych ulic Aleją Wiedźmińską, ulicą Wiedźmina Wieśka. W ostateczności zadowolimy się placem Braci McCall. W końcu mamy już w kraju ulicę Obi Wana Kenobiego.

Aktualizacja: Wygląda na to, że rzeczywiście wielbiciele gier zabrali się do pracy. Lara Croft Way zebrała już ponad cztery tysiące głosów. Pozostałe nazwy mają ich średnio po dwadzieścia. Głosować może każdy. Sondę znajdziecie w prawym dolnym rogu oficjalnej strony miasta Derby.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here