Wersje gier przeznaczone dla konsol Nintendo Wii oraz Playstation 2 nie otrzymały odpowiedniego oznaczenia będącego wyznacznikiem grupy wiekowej, do której adresowana jest ta pozycja. Oznacza to, że nie można ich sprzedawać na Wyspach. Decyzję taką podjęli najwyżej postawieni pracownicy BBFC (organizacji przyznającej te kategorie) Sir Quentin Thomas, Lord Taylor of Warwick oraz Janet Lewis-Jones. Wydawca gry może się jeszcze odwoływać od tej decyzji.

Odrzucenie efektów czyjejś pracy jest bardzo poważnym działaniem, którego podjęcie nie przychodzi z łatwością. Kiedy tylko jest to możliwe rozważamy wycięcie niektórych scen, a w przypadku gier, modyfikacje, które usuną materiał sprzeczny z wyznacznikami rady. W przypadku Manhunt 2 nie jest to możliwe. Ta pozycja wyróżnia się pośród wydanych ostatnio gier wideo z kategorii high-end swoją ponurością i znieczulonym wydźwiękiem treści w niej zawartych, które co i rusz zachęcają nas do instynktownego mordowania bez żadnego dystansowania się do tego, co widzimy na ekranie. Sposób dokonywania tych mordów epatuje ciągłymi i nawarstwiającymi się scenami sadyzmu, które są w tej produkcji pochwalane” – powiedział David Cook szef BBFC.

Ta sama osoba podkreśla jednocześnie, że produkcja ta nie oferuje nic innego poza wyszukiwaniem kolejnych ofiar i popełnianiem brutalnych morderstw. W tej chwili wypad powrócić do pytania postawionego w leadzie. Czemu w takim wypadku nikt nie zakazuje wiadomości, które nie raz pokazują bardzo mocne materiały czy filmów takich jak chociażby Hostel czy Piła?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

10 KOMENTARZE

 1. Oj oj oj. . . Nie wiem po co to wszystko. Wiadomo że gry są łatwiejszym celem niż filmy. Piła i Hostel rzeczywiście były mocno brutalne, ale nie oznacza to, ze trzeba je zabraniać. Tylko po prostu chodzi o to, że więcej pełnoletnich osób sięga po właśnie taki film niż po taką grę. Dla mnie jest to chore. Nie chciałbym sie dowiedzieć, że kolejna cześć naszego kochanego łysola nr. 47 została zakazana. 😐

 2. Nie widzę sensu w zakazywaniu gier. Jak ktoś się uprze to i tak tą grę zdobędzie! Nawet gdyby miałby to być pirat. A Manhunt 2 wcale nie jest taki brutalny 🙂

  • Nie widzę sensu w zakazywaniu gier. Jak ktoś się uprze to i tak tą grę zdobędzie! Nawet gdyby miałby to być pirat. A Manhunt 2 wcale nie jest taki brutalny 🙂

   To akurat kiepski argument. Marihuana jest zakazana (posiadanie, nie palenie), a bez problemu kupie ją w moim mieście. Kumasz o co mi chodzi?

 3. No cóż niedziwie się . Kilka przypadków śmiertelnych jak to mówią przez 1 część to jednak dobry pretekst na zakazanie tej gry .

 4. Necromanta, to tylko łatwy argument dla obrony. Równie dobrze mogliby powiedzieć, że morderca naoglądał się Piły 1, 2 i 3 wespół z Hostelem 1 i 2 i to go zainspirowało do zbrodni. Ale gry komputerowe jako powody zbrodni są teraz bardziej na czasie i łatwiej się to sprzedaje sędziemu i publiczności. :/ Dobrze, że gra wychodzi w Polsce bez żadnych problemów. Jak widać nie żyjemy w tak do końca chorym kraju ;).

 5. A kto grał w część pierwszą ręka do góry. . . ??Nie pierwszy i nie odosobniony przypadek, nie chodzi już o samo R*. . . Kto od dawna śledzi rynek konsolowy ten wie, które państwa są uwrażliwione na tego typu gry. . . To było do przewidzenia. . . Zło na upartego można odnależć we wszystkim, dlatego słowa szefa BBFC brzmią tak a nie inaczej. . . Nie porównujcie tutaj rynku filmów i rynku gier. . . Bo to nie to samo. . . Czy w filmie sterujesz postacią jeden z drugim. . . i czy w Twoich rękach podczas oglądania filmu spoczywa los wszystkiego dookoła. . . Ajś. . .

 6. Racja, racja, ale w grze typu Manhunt chodzi właśnie o mordowanie. Czyli produkt dla dorosłych, który nie powinien być zakazywany, a osoby które nie przestrzegają zakazu sprzedaży takiej gry nieletnim lub osoby nieletnie używające tego produktu w przypadku „wydania się” powinny być karane. Takie jest moje zdanie. W wolnym kraju powinno sie mieć prawo do grania w co sie chce po ukończeniu 18 lat (ewentualnie 21). Zastanawia mnie jednak to. . . jeżeli Sony nie pozwoli wydać tej gry na swoje konsole to czy jest realna szansa że zagramy w to chociaż na kompie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here