Na artykuł opublikowany w jednym z australijskich magazynów lifestyle’owych powołuje się serwis Kotaku. Jego redaktorzy twierdzą, że przedstawiciel firmy Toshiba zdradził, iż trwają prace nad Xboxem 360 z wbudowanym napędem HD DVD. Ma on oczywiście być odpowiedzią na konsolę Sony, w której znajdziemy czytnik płyt Blu-ray. Anonimowy pracownik Toshiby miał powiedzieć: „Xbox z wbudowanym napędem HD DVD jest niezbędny na rynku. Oni i my pracujemy nad takim urządzeniem (Toshiba i Microsoft przyp. red.). To musi być coś więcej niż maszyna do grania. Microsoft zdaje sobie z tego sprawę. Być może jednostka będzie sprzedawana jako produkt Toshiby„.

Ta sama plotka mówi, że jednostka będzie w stanie wyświetlać obraz w rozdzielczości 1080p i będzie mogła komunikować się z innym urządzeniami bezprzewodowo. Na tym nie kończą się niespodzianki. W nowym Xboxie mamy znaleźć tuner HD TV i stację dokującą dla odtwarzaczy mp3.Wszystko to ma pomóc zwiększyć liczbę sprzedawanych 360tek, które mogą przegrać walkę z PS3 z powodu braku napędu nowej generacji. Jedno z ostatnich badań przeprowadzonych przez Sony w Australii, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii wskazuje, że konsumenci decydują się na zakup japońskiej konsoli głównie ze względu na wbudowany w nią odtwarzacz Blu-Ray. W tym samym czasie zewnętrzny napęd HD DVD do Xboxa 360 nie wydaje się być atrakcyjny dla nabywców konsoli Microsoftu.

Naszym zdaniem prędzej czy później ta plotka stanie się rzeczywistością. Firma z Redmond długo będzie się broniła przed tym posunięciem, ale koniec końców zacznie zapewne wydawać gry na HD DVD. Pytanie brzmi – czy użytkownicy „zwykłych” Xboxów zostaną na lodzie tak jak posiadacze pierwszej konsoli Microsoftu? Patrząc na dotychczasowe zagrania firmy odpowiedź wydaje się oczywista.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

11 KOMENTARZE

  1. Zgadzam się że gry mogą wychodzić na dvd lub HD dvd do wyboru i nie widze problemu przecież można dokupić osobno napęd hd dvd do x360. Kto bedzie wygodny i niebędzie chciał zmieniać płyt dokupi sobie taki otwarzacz.

  2. no mnie interesuje czy bebechy zostaną takie same bo jak coś zmienia to będzie chamstwo jeśli gry na nowej konsoli będą chodziły lepiej niż na starej

  3. Nie wierze absolutnie w taki krok Microsoftu ani teraz, ani tym bardziej pozniej, kiedy baza userow bedzie jeszcze wieksza. Do tej pory Xbox 360 znalazl blisko 15 milionow nabywcow i ekipa z Redmond choc potrafi podejmowac dziwne decyzje, to jednak nie jest az tak glupia, by przestrzelic sobie kolano, zostawiajac na ludzie taka kupe klientow.

  4. napęd hd dvd na dzień dzisiejszy jest tylko do odtwarzania filmów jeżeli wpakują to do x360 i na tym skończą to napewno nie będą na tym chodziły gry.

  5. najprawdopodobniej napęd HD dvd zobaczymy dopiero w następcy x360 w standardzie. Gdyby teraz microsoft zamierzał wprowadzić x360 z hd dvd i w dodatku miały by wychodzić gry tylko na tych nośnikach to byłoby samobujstwo. Jak pisałem wyżej w najbardziej radykalnej wersji wydażeń gracz bedzie miał do wyboru grę na 1 płytce HD lub kilku DVD. Narazie zależy pamiętać że jest to tylko plotka.

  6. po pierwsze . . na razie to tylko plotkapo drugie . . wiele rzeczy można o MS mówić, ale kasę to oni zarabiać umieją. . . poza tym mają dość spore rezerwy więc spokojnie mogą trochę poeksperymentować ze sprzętempo trzecie. . wbrew pozorom są w dużo lepszej pozycji niż Sony. . Xbox360 pierwszej młodości już nie jest, Sony oblicza żywot swojej konsoli na kilka lat, jak nic, aż się prosi żeby wydać nową konsolę wzbogaconą o wszystkie niezbędne rzeczy ( odtwarzacz HD, tuner, WiFi itp. ) aby stać się prawdziwym „cyfrowym mózgiem” domu przyszłości. . w końcu w to tak naprawdę celują. . zapewne będą też próbowali rozwijać współpracę z Windows Home Server, tam w końcu łatwiej dyski wpakowaćpo czwarte. . jak już parę osób pisało, to że tam będzie napęd HD DVD wcale nie oznacza, że pozostali gracze zostaną z reką w nocniku. . wystarczy sobie przypomnieć co było jak pojawiło się DVD. .gry/programy były albo na 1DVD albo na kilku CD ( lub jeszcze dalej. . stos dyskietek albo CD ). . i nie ma tu mowy o żadnym strzelaniu sobie w kolano czy też inną część ciała tylko jest to normalna ewolucja nośników

  7. To może być”przejściówka”do kolejnego x-a. . . pamiętajmy że ma wyjść pod koniec 08 albo dalej(jeśli to prawda)Dwa że konsola M$ starzeje się szybciej niż PS3 a to spowoduje pojawienie się nowego x-a szybciej o rok lub dwa przed PS4. . . Obstawiam 2010;->

  8. Ciekawa opcja, ale myślę że jeśli taka konsola już wyjdzie, to i tak mało kto ją kupi. Przynajmniej w Polsce. Raz, że sukces x360 to m. in. cena która jest/była niższa od PS3, a dwa – jakby nie patrzeć – BluRay odniósł większy sukces niż HDDVD niestety (jeśli oczywiście zwracamy tutaj uwagę na filmy).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here