Póki co całą informację, którą właśnie zaczęliście czytać należy potraktować jako plotkę, opierajacą się na domysłach. Serwis Team Xbox przywołuje słowa Chrisa Satchell'a, pracownika Microsoftu, który jakiś czas temu na łamach strony Computer and Video Games powiedział, że usługa Home wykorzystuje wiele pomysłów firmy z Redmond.„Myslę, że zdecydowanie użyli kilka naszych pomysłów takich jak Osiągnięcia. Uważam jednak, że oni (Sony przyp. red.) podążają w innym kierunku i tak w zasadzie mamy do czynienia z dwoma różnymi rodzajami podejścia do spraw. Home to przyjemny świat, ale sam w sobie przypomina grę. Nasze podejście jest zupełnie odwrotne. Gry są w centrum zainteresowania – gwiazdą programu. To dla nich ludzie kupują konsole” – mówił Satchell.

Stąd przechodzimy do świeżego wystąpienia Daniela Schiappa (szef działu Entertainment and Devices w Microsofcie), który przemawiał w trakcie Virtual Worlds Conference And Expo w San Jose. Bohater naszego newsa powiedział jedynie, że: „(…) za rok będziecie już wiedzieli czemu w tej chwili wyszedłem na scenę”. Ta krótka wypowiedź była dla kolegów z Zachodu podstawą do wysnucia teorii o odpowiedniku Home, zmierzającym na konsolę Microsoftu.

Dla nas to za mało żeby zapowiadać takie wydarzenie. Mimo to uważamy, że coś jest na rzeczy. Usługa Sony zapowiada się naprawdę bardzo dobrze i może działać niczym magnes na graczy, spragnionych czegoś nowego w wirtualnym świecie. Amerykańska firma zapewne nie chce „odstawać” od konkurencji, ale czy te kilka zdań może świadczyć o wielkich planach Microsoftu? Oceńcie sami. My będziemy się przyglądali sytuacji i na pewno napiszemy o wszystkim, co może zainteresować posiadaczy Xboxów 360.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. Wydaje się to bardzo prawdopodobne tym bardziej, że skorzystają z tego gracze którzy posiadają X360 i w jakimś stopniu zazdroszczą pomysłu. Na pewno gracze będą chcieli się znaleźć w domu M$. Tylko pytanie czy M$ nie będzie żądał zbyt wiele od graczy w postaci opłaty za abonament umożliwiający zabawę. Raczej nie będzie za darmo.

  2. michal_k – dokladnie to samo sobie pomyslalem, ze niezle jajo byloby gdyby MS – jako pierwszy wydal swoja wersje Home ;)Ale prawda jest taka ze takie uslugi powinny byc multiplatformowe. . . Juz widze oczyma duszy – wirtualny swiat ponad podzialami, gdzie fakt ze twoja konsola jest biala lub czarna nie ma znaczenia. Gdzie spotykasz sie zeby pograc i pogadac. . . . ehhh ;)A na powaznie – kazda inicjatywa tworzenia Virtualnych krain i swiatow skupiajacych wieksza liczbe ludzi = respect, w moim mniemaniu. Duzo opcji customizacji – i bedzie git. I w sumie wydaje mi sie ze Live bylby mial zostac zintegrowany z takim home, nie ?

  3. gunj – no owszem, byłoby idiotyzmem gdyby nie zintegrowali Live z taką usługą. Sprawdzasz rank danego gracza w jego domku, przeglądasz trophies, itp itd. Jedyna słuszna opcja :)Jeżeli coś takiego jednak nie pojawi się na X0, to będzie to jedna z tych rzeczy, których będę pozazdrościł posiadaczom PS3 – o ile za rok sam się na peesa nie przestawię :p

  4. gunj- nie będzie miało znaczenia czy masz białą czy czarną konsole pod warunkiem że będzie to X0 lub X0 w wersji elite. 😀 a tak poważnie dziwne by było gdyby MS i SONY się dogadało w tej sprawie. Dla graczy było by to napewno ciekawe ale jest to bardzo mało prawdopodobne.

  5. Jak dla mnie to M$ za dużo chce a za mało swego robi. Podrabiają pady od Wii a teraz HOME, jak dla mnie to lekka przesada, ale pomykałbym sobie na moim X0 w HOME’a. :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here