Firma z Redmond pochwaliła się, że do tej pory sprzedano 60 milionów kopii samego Windows Vista. W ciągu pierwszych stu dni od premiery tego systemu operacyjnego trafił on w ręce 40 milionów klientów. Do końca tego roku fiskalnego Microsoft liczy na pozyskanie użytkownika nr 1 000 000 000 .

Ciekawym porównaniem popisał się Steve Ballmer reprezentujący barwy software'owego giganta: „Baza użytkowników systemów operacyjnych Windows w ciągu dwunastu miesięcy przebije liczbę jednego miliarda. Jeśli na chwilę się zatrzymamy i zastanowimy nad tym faktem, to dojdziemy do wniosku, że pod koniec naszego roku fiskalnego 2008 na świecie będzie więcej pecetów korzystających z Windowsa, niż osób posiadających samochód”.

Chcieliśmy to jakoś zabawnie skomentować, ale właśnie nam się zawiesił Windows i musieliśmy pisać wszystko od nowa. Komentarza więc nie będzie. Jeśli jednak chcecie dowiedzieć się więcej, to na łamach serwisu Eweek znajdziecie cały, dość ciekawy artykuł, na który się powołujemy.

Windows – miliard użytkowników – artykuł

[Głosów:0    Średnia:0/5]

23 KOMENTARZE

  • a ciekawy jestem czy policzyli pirackie wersje ??

   Ja także pierwsze o czym pomyślałem, czytając tego newsa, to czy Steve „Monkeyboy” Ballmer policzył także nielegale.

 1. Ciekawy jestem czy odliczył te Windowsy ktore nie sa uzywane np. ja juz od dluższego czasu nie uzywam mojego starego windowsa 95

 2. „Chcieliśmy to jakoś zabawnie skomentować, ale właśnie nam się zawiesił Windows i musieliśmy pisać wszystko od nowa. Komentarza więc nie będzie. Jeśli jednak chcecie dowiedzieć się więcej, to na łamach serwisu Eweek znajdziecie cały, dość ciekawy artykuł, na który się powołujemy. ” ale śmieszne, faktycznie boki zrywać. jak ktos ma dobrego PC to Windows Vista jest dużo lepszym systemem niż sam Xp. śmieszą mnie osoby które śmieją się z Visty a jej nie używają i co więcej w życiu na oczy nie widzieli. Skąd wiem że nie widzieli? Bo piszą głupoty, ja mam używam i od stycznia ANI RAZU mi się nie zawiesił. Więc xp jest do bani to sie zgodzę, ale osoby wyśmiewające Viste BEZ JEJ PRZETESTOWANIA są dla mnie debilami. Śmiejecie się z windowsa bo co zazdrościcie kasy?

 3. @cujoja tu nie widzę agresji w moim poście. pokaż mi ją. jest to spokojnie napisane i powiedzałem tylko co myślę o tych co nie widzieli a mówią. Więc agresji tu nie ma. I śmieję się też z autora tekstu że robi z siebie pośmiewisko dając takie zakończenie jakie dał.

 4. Rzucanie „debilami” i generalnie ton wypowiedzi ociekający wręcz szyderą uznaję za raczej agresywne postowanie. Podejrzewam, że większość sie ze mną zgodzi. Naprawdę można zupełnie inaczej podejść do zagadnienia. Bez wyśmiewania i rzucania wyzwiskami. Szczególnie pod adresem człowieka, który bezinteresownie informuje nas o tym, co się w świecie growym dzieje. A że przy okazji wyraża swoje zdanie, to nie znaczy, że od razu można po nim jechać. Sorki za OT.

  • Rzucanie „debilami” i generalnie ton wypowiedzi ociekający wręcz szyderą uznaję za raczej agresywne postowanie. Podejrzewam, że większość sie ze mną zgodzi. Naprawdę można zupełnie inaczej podejść do zagadnienia. Bez wyśmiewania i rzucania wyzwiskami. Szczególnie pod adresem człowieka, który bezinteresownie informuje nas o tym, co się w świecie growym dzieje. A że przy okazji wyraża swoje zdanie, to nie znaczy, że od razu można po nim jechać. Sorki za OT.

   Zanim wyrazi swoje nic niewarte zdanie -bo w życiu nie widział visty a sie wypowiada- niech przetestuje viste lub chociaż pomyśli. Ja wyraziłem swoje zdanie i go nie zmienię. Taka jest prawda. Przepraszam ale nazwałem tylko ludzi którzy tacy są. Ty też wypowiadasz się np o człowieku negatywnie, którego w życiu nigdy nie widziałeś a tylko słyszałeś że jest #%#%^ ??edit poprawiłem błędy, nic nie dopisałem/nic nie usunąłem

 5. Spokojnie panowie, podle mnie ten „kontrowersyjny” koniec tekstu miał bardziej znaczenie ‚humorystyczne’, a Wy tutaj krucjaty zaraz wznowicie ;)Fakt faktem, że nawet najlepszy OS nic nie da, jak user nie potrafi go chociaż trochę skonfigurować.

 6. barteq—->agresja to nie tylko bicie kogoś bejsbolem, ale też agresja słowna. Używanie stwierdzeń że ktoś jest debilem nie należy wg wszelkich standardów do określeń pokojowych czy w dobrym tonie. To agresja słowna. Nikt nie broni Ci się nie zgadzać z tym czy tamtym, ale możesz to werbalizować w nieco innym tonie. A komu mielibyśmy zazdrościć kasy? Billowi, M$, czy tym, których stać na sprzęt na którym Vista dobrze chodzi? Bo się trochę pogubiłem 🙂 M$ i Billowi niczego nie zazdrościmy, bo jesteśmy z nimi ponoć w dobrej komitywie. Wszak jak w innym wątku jeden z czytelników „odkrył” publikujemy stronnicze newsy promujące M$ a gnojące SONY, bo każdy z członków redakcji ma na biurku X360 i co miesiąc na nasze konta trafia odpowiednia ilość banknotów bezpośrednio z Redmond. Kurde, zdecydowalibyście się wreszcie, bo nie wiemy co robić czy podlizywać się M$ czy SONY. . . a może Nintendo? Na wsparcie Linuksowców nie liczymy (więc się nie podlizujemy) bo wiemy, że to banda idealistów więc się nie opłaca 🙂

  • barteq—->agresja to nie tylko bicie kogoś bejsbolem, ale też agresja słowna. Używanie stwierdzeń że ktoś jest debilem nie należy wg wszelkich standardów do określeń pokojowych czy w dobrym tonie. To agresja słowna. Nikt nie broni Ci się nie zgadzać z tym czy tamtym, ale możesz to werbalizować w nieco innym tonie. A komu mielibyśmy zazdrościć kasy? Billowi, M$, czy tym, których stać na sprzęt na którym Vista dobrze chodzi? Bo się trochę pogubiłem 🙂 M$ i Billowi niczego nie zazdrościmy, bo jesteśmy z nimi ponoć w dobrej komitywie. Wszak jak w innym wątku jeden z czytelników „odkrył” publikujemy stronnicze newsy promujące M$ a gnojące SONY, bo każdy z członków redakcji ma na biurku X360 i co miesiąc na nasze konta trafia odpowiednia ilość banknotów bezpośrednio z Redmond. Kurde, zdecydowalibyście się wreszcie, bo nie wiemy co robić czy podlizywać się M$ czy SONY. . . a może Nintendo? Na wsparcie Linuksowców nie liczymy (więc się nie podlizujemy) bo wiemy, że to banda idealistów więc się nie opłaca 🙂

   W takim razie przepraszam za użycie agresji słownej. Nie miałem tego na celu. Na celu miałem tylko sprostowanie ośmieszania M$. Skoro autor ma coś do Windowsa to dlaczego nie ma Linuksa? No proszę Was bardzo. Dla mnie to wyśmiewanie microsoftu jest już męczące i w ogóle nieśmieszne. Nie wiem, ma to coś/kogoś dowartościować? Po prostu ja nie mam sił czytać już takich GŁUPOT jakie ludzie wypisują a systemie operacyjnym. A juz w ogóle rozbraja mnie to że 70% użytkowników śmieje się z windy, ale nie zmieni go dla Linuksa. Skoro to jest poważny serwis to powinien tez poważnie pisać newsy.

 7. Z krucjaty rezygnuje 😉 ale chcialbym bardzo sie dowiedziec skad pan Barteq wie, ze autor tekstu „w zyciu na oczy visty nie widzial”? A moze ma? A moze przetestowal? A moze sobie wyrobil zdanie i jest ono wlasnie takie, jakie wyrazil powyzej?

  • Z krucjaty rezygnuje 😉 ale chcialbym bardzo sie dowiedziec skad pan Barteq wie, ze autor tekstu „w zyciu na oczy visty nie widzial”? A moze ma? A moze przetestowal? A moze sobie wyrobil zdanie i jest ono wlasnie takie, jakie wyrazil powyzej?

   to jest śmieszne i niezgodne z prawdą. Zauważ, że nie nawyzywałem autora, z jego wypowiedzi śmieję się najpierw. Później piję do użytkowników, którzy nie używają, nie widzieli, mówią. Autora tekstu nie obrażam bo może używa xp i mógł mu się zawiesić. edit – literówy :S

 8. Zanim wyrazi swoje nic niewarte zdanie -bo w życiu nie widział visty a sie wypowiada- niech przetestuje viste lub chociaż pomyśli.

  OMFG, człowieku, co Ty tak z tą Vistą? Łyknij coś na uspokojenie, załóż okularki i przeczytaj artykuł jeszcze raz. Uwaga, tam jest napisane „powiesił nam się Windows”, a nie „powiesiła nam się Vista”. Btw, czy za fanboystwo w kwestii systemów operacyjnych karzemy tak samo jak za fanboystwo w świecie konsol? :>

  Ja wyraziłem swoje zdanie i go nie zmienię. Taka jest prawda. Przepraszam ale nazwałem tylko ludzi którzy tacy są.

  Dobra, to jak my powinniśmy nazwać Ciebie? Hmm, ja się chyba ograniczę do określenia „fanboy” choć przyznam, że korci mnie niemiłosiernie żeby na chwilkę przyswoić sobie Twoje podejście i użyć kilku ciekawszych określeń – tak dla jaj i dla uświadomienia Tobie pewnych faktów ;).

  Na wsparcie Linuksowców nie liczymy (więc się nie podlizujemy) bo wiemy, że to banda idealistów więc się nie opłaca 🙂

  Dziękuję w imieniu Linux Community ;D Zapomniałeś jeszcze o jednym Jolo – Linuksowcy to banda komunistycznych hackerów w obdartych ciuchach – nie mamy kasy :PEDIT:

  No proszę Was bardzo. Dla mnie to wyśmiewanie microsoftu jest już męczące i w ogóle nieśmieszne.

  Eh, zażartował sobie z tego, że Windows czasem się wiesza (jak każdy system!) – i co z tego? Miej trochę dystansu. . . Kiedy ktoś stwierdzi, że Linux nie ma gier i sterowników do połowy sprzętu na ziemi czy co tam jeszcze to mi nie pojawia się jakoś piana na twarzy i nie wyzywam od debili. Najwyżej spokojnie mówię dlaczego tak jest. A to, że Windows się wiesza. . . cóż, wiesza się. I każdy to wie – nawet Microsoft. Nie przyznawanie, że coś ma wady jest główną oznaką fanboystwa.

  A juz w ogóle rozbraja mnie to że 70% użytkowników śmieje się z windy, ale nie zmieni go dla Linuksa.

  Jesteś na portalu o grach i się dziwisz 😛 Przecież pod Linuksem gry to towar bardziej deficytowy niż woda na Saharze 😛

  Skoro to jest poważny serwis to powinien tez poważnie pisać newsy.

  To jest serwis prowadzony przez ludzi. A ludzie mogą sobie czasem pozwolić na odrobinę dowcipu 😉

  • OMFG, człowieku, co Ty tak z tą Vistą? Łyknij coś na uspokojenie, załóż okularki i przeczytaj artykuł jeszcze raz. Uwaga, tam jest napisane „powiesił nam się Windows”, a nie „powiesiła nam się Vista”. Btw, czy za fanboystwo w kwestii systemów operacyjnych karzemy tak samo jak za fanboystwo w świecie konsol? :>Dobra, to jak my powinniśmy nazwać Ciebie? Hmm, ja się chyba ograniczę do określenia „fanboy” choć przyznam, że korci mnie niemiłosiernie żeby na chwilkę przyswoić sobie Twoje podejście i użyć kilku ciekawszych określeń – tak dla jaj i dla uświadomienia Tobie pewnych faktów ;). Dziękuję w imieniu Linux Community ;D Zapomniałeś jeszcze o jednym Jolo – Linuksowcy to banda komunistycznych hackerów w obdartych ciuchach – nie mamy kasy :PEDIT:Eh, zażartował sobie z tego, że Windows czasem się wiesza (jak każdy system!) – i co z tego? Miej trochę dystansu. . . Kiedy ktoś stwierdzi, że Linux nie ma gier i sterowników do połowy sprzętu na ziemi czy co tam jeszcze to mi nie pojawia się jakoś piana na twarzy i nie wyzywam od debili. Najwyżej spokojnie mówię dlaczego tak jest. A to, że Windows się wiesza. . . cóż, wiesza się. I każdy to wie – nawet Microsoft. Nie przyznawanie, że coś ma wady jest główną oznaką fanboystwa. Jesteś na portalu o grach i się dziwisz 😛 Przecież pod Linuksem gry to towar bardziej deficytowy niż woda na Saharze :PTo jest serwis prowadzony przez ludzi. A ludzie mogą sobie czasem pozwolić na odrobinę dowcipu 😉

   Po raz kolejny mówię – nie piłem do autora tylko do ludzi co nie widzieli a mówią. Czytanie ze zrozumieniem. edit – nie widziałem editu wcześniej. tak, masz racje.

 9. barteq—> jak słusznie stwierdza Osax_nymloth (w życiu nie zapamiętam jak się pisze tego nicka bez sprawdzania. . . :P) zakończenie newsa miało (znając Katmaya) charakter czysto humorystyczny i nie miało nikogo/niczego celowo/stronniczo napiętnować. Taki styl V, śmiać się, być złośliwym, komentować po swojemu. Każdy kto nas czyta regularnie potrafi odsiać nasze „puszczanie oka” do czytelników od informacji właściwych przekazywanych Wam w newsie. Nie ma o co kruszyć kopii 🙂Coppertop—> w oryginale napisałem „banda biedaków”, ale potem zmieniłem (przed wysłaniem posta), żeby ktoś kto nie odczyta ironii się jeszcze święcie nie oburzył, albo żeby mnie nie ciągał po sądach w zniesławienie (choć jak biedak to go nie stać na ciąganie po sądach. . . hihihi) 🙂

 10. to powiem tak – popełniłem bład przyznaję się do tego. Za szybko zastosowałem zbyt mocny wyraz. Oczywiście nie miałem na celu urażenie autora. Miałem na celu jedynie zwrócić uwagę na problem jakim jest wypowiadanie się o rzeczach których się nie widziało. Wszyscy macie racje, wszyscy oprócz cujo tak mi się wydaje, aczkolwiek widzę że w pierwszym poście racja jest. Potraficie dokładnie wskazać gdzie leży problem i fakt po zastanowieniu się stwierdza że faktycznie jest problem i popełniłem błąd za który teraz przepraszam. Największy plus ma jolo, ponieważ w szczególny sposób potrafił wskazac błąd.

 11. No toś skoro się panowie powaśnili i już pogodzili, to godzi się wypić za pokój i zdrowie Waćpanów! Aliści każcie karczmarzowi beczułki wytoczyć i jadła przynieść, miecze i tarcze odłóżmy coby na prawdziwych wrogów czekały ;]Żeby offtopu totalnego nie było. Ciekaw jestem kiedy Microsoft ogłosi, że aktywnych Windowsów jest więcej niż komputerów :> 😉

 12. śmieszą mnie osoby które śmieją się z Visty a jej nie używają i co więcej w życiu na oczy nie widzieli. Skąd wiem że nie widzieli? Bo piszą głupoty, ja mam używam i od stycznia ANI RAZU mi się nie zawiesił. Więc xp jest do bani to sie zgodzę, ale osoby wyśmiewające Viste BEZ JEJ PRZETESTOWANIA są dla mnie debilami. Śmiejecie się z windowsa bo co zazdrościcie kasy?

  A czy napisałem, że zawiesił mi się Windows Vista? Ehh Ty zamiast czytać ze zrozumieniem od razu się denerwujesz. Współczuje znajomym. . .

  barteq (-11): nie nazywałem autora tekstu debilem. Chyba że wysmiewa viste a nie używał to poprostu śmieje się z niego i jego inteligencji.

  Po tym komentarzu i poprzednim można się zastanawiać nad Twoim wysokim ilorazem IQ :)Liczba negatywnych ocen też daje do myślenia.

  Spokojnie panowie, podle mnie ten „kontrowersyjny” koniec tekstu miał bardziej znaczenie ‚humorystyczne’, a Wy tutaj krucjaty zaraz wznowicie 😉

  Dokładnie tak było zresztą piszę już tyle czasu, że i autozapis mam ustawiony żeby robił się dość często i sam zapisuje to, co piszę po każdym newsie. Windows (XP, nie Vista) nie zawiesił się, powielałem jedynie utarty schemat. Najwyraźniej nie wszyscy to potrafią zrozumieć. Widać jestem mało T3h l33t

  W takim razie przepraszam za użycie agresji słownej. Nie miałem tego na celu. Na celu miałem tylko sprostowanie ośmieszania M$. Skoro autor ma coś do Windowsa to dlaczego nie ma Linuksa? No proszę Was bardzo. Dla mnie to wyśmiewanie microsoftu jest już męczące i w ogóle nieśmieszne. Nie wiem, ma to coś/kogoś dowartościować? Po prostu ja nie mam sił czytać już takich GŁUPOT jakie ludzie wypisują a systemie operacyjnym. A juz w ogóle rozbraja mnie to że 70% użytkowników śmieje się z windy, ale nie zmieni go dla Linuksa. Skoro to jest poważny serwis to powinien tez poważnie pisać newsy.

  Jeden mówi za mało humoru, drugi zbyt dużo luzu – wszystkim nie dogodzę. Sprawa wygląda jednak tak, że ja te newsy piszę, więc są jakie są – nie podoba się, nie czytaj – proste 🙂 Rozróżniaj wyśmiewanie od lekkiej ironii. Zresztą już Ci koledzy (dziękuję) wytłumaczyli sprawę. Dorzuciłbym jeszcze paczkę nerwosolu, ale jestem biedny i ciułam na Vistę. . .

 13. Dorzuciłbym jeszcze paczkę nerwosolu, ale jestem biedny i ciułam na Vistę. . .

  I za to Cię lubię ;D A jak jesteś biedny to choć do nas, Linuksowców! 😉 Chleba mamy mało, ale się podzielimy, w końcu jak komuna to komuna 😛

 14. I za to Cię lubię ;D A jak jesteś biedny to choć do nas, Linuksowców! 😉 Chleba mamy mało, ale się podzielimy, w końcu jak komuna to komuna 😛

  To chyba nie jest kwestia komuny. Ja też się lubię dzielić bo uważam, że tak po prostu należy robić. Miło jednak słyszeć (a może to taka łódzka-ludzka rzecz – dobrze pamiętam, że z pięknego miasta włókniarzy jesteś?) Linkuks? Pozwolisz, że duchowo będę Was wspierał. Pozostanę przy mojej khe khe wieszjącej się khe khe windzie

 15. a może to taka łódzka-ludzka rzecz – dobrze pamiętam, że z pięknego miasta włókniarzy jesteś?

  Dobrze 😉

  To chyba nie jest kwestia komuny.

  Owszem, nie jest, ale to popularny żart 😉 Swoją drogą, mały cytacik z filmu „revolution os”, o początkach Linuksa i ruchu Wolnego Oprogramowania:”Kiedy opowiadałem mu o tym gość coraz bardziej kręcił głową. W końcu zapytałem o co chodzi. A on na to: ‚to brzmi zbyt komunistycznie by odnieść sukces w Rosji'” ;D

  Linkuks? Pozwolisz, że duchowo będę Was wspierał. Pozostanę przy mojej khe khe wieszjącej się khe khe windzie

  Yeah, i know, i know, gry 😛 Ale każde wsparcie się przyda, nawet duchowe Towarzyszu ;D

 16. Linux, Windows, X360, PS3, Wii, Mac OS jest do niczego bo się wiesza ;P. Najlepsze jest TYSKIE ;P. A tak w temacie to tylko pogratulować M$ dobrego biznesu.

 17. Jestem ciekaw jak oni to policzyli, że mają miliard użytkowników? Czy nie chodzi raczej o licencje wydane na wszystkie systemy Windows? Czy policzyli mnie jako trzy osoby skoro mam w domu dwa systemy Windows i jeden w pracy ? Coś mi się zdaje, że tak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here