Aktualizacja: Dochodzą nas kolejne oficjalne wiadomości od wydawcy Modern Warfare 2. Z obliczeń firmy Activision wynika, że w dniu premiery w Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii sprzedano 4,7 mln. kopii dzieła Infinity Ward. Borat powiedziałby „Great Success!”.

Oryginalna wiadomość: W sieci pojawiły się dane dotyczące sprzedaży prawdopodobnie najgorętszego tytułu tego roku – Modern Warfare 2. Zgodnie z tym, co praktycznie wszyscy przewidywali, dzieło studia Infinity Ward rozpoczęło swój triumfalny przemarsz po świecie elektronicznej rozrywki. Jak donosi serwis branżowy MCV, gra w Zjednoczonym Królestwie już zdążyła pobić pierwszy rekord sprzedaży. W dniu premiery w Wielkiej Brytanii swoją kopię tego tytułu nabyło 1,23 mln. fanów elektronicznej rozrywki. Tym samym Modern Warfare pokonało dotychczasowego rekordzistę Grand Theft Auto IV i stało się najszybciej sprzedającą produkcją w historii tego kraju.

Teraz czekamy na dane zebrane w innych państwach. Można jednak śmiało założyć, że w wielu miejscach na świecie gra radzi sobie równie dobrze. Wypada więc pogratulować firmom Activision i Infinity Ward. Jak widać brak serwerów dedykowanych w żaden sposób nie przełożył się na sprzedaż gry.

Przy okazji nadmienimy jeszcze, że w sieci opublikowano wyniki sprzedaży innej, bardzo dobrej produkcji. Jest nią Ninja Gaiden Sigma 2 na Playstation 3. Tytuł nabyło 370 tysięcy fanów elektronicznej rozrywki. Cała seria Ninja Gaiden do tej pory wpadła w ręce czterech milionów graczy. Modern Warfare 2 przebije ten wynik do końca tygodnia?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

  1. UWAGA SPOILERY! Zrozumiecie jak zagracie. Szczegolnie podczas obrony Waszyngtonu po wybuchu bomby atomowej albo spinaczki w Cliffhangerze. MW2 to ideal.

  2. spoiler jak w morde strzelil . . . uwaga spoilery – to za malo 🙂 niech to czerwone bedzie i miga ;PWracajac do tematu – czyli wynikow finansowych MW2 – to niestety ale na naszych oczach rozgrywa sie kawalek historii. Że patetycznie? Na pytanie „Czy wersja gry na PC to zwykły port z konsoli?” jeden z pracowników odpowiedział:”No, PC has custom stuff like mouse control, text chat in game, and graphics settings”. . . . dla niebanglajacych w jezyku szekspira: „Nie, PC ma specjalne opcje jak obsługa myszy, chat textowy i ustawienia graficzne. „Co gorsza, facet mówił serio . . . Takie stanowisko jest policzkiem dla społeczności PC. W kontekście powyższego bicie rekordów sprzedaży przez wersję na konsole nabiera dodatkowego wydźwięku . . .

  3. Jak dla mnie gra kozak, ale wolę serię battlefield jeśli chodzi o multi bo w bf2 trudniej kogoś ubić i trzeba umieć celować a nie pruć jak wariat po ścianach. A bad company 2 będzie wymiatać choć nie sądzę że przebije MW2 ponieważ MW2 ma singla dobrego a BC2 raczej singla nie będzie posiadało .

  4. A widzieliście polskie wyniki sprzedaży MW2?23 000 na PC, 3 800 na PS3 i 2 500 na X360. Nie mam pojęcia, jakie mam z tego wnioski wyciągnąć.

  5. To pytanie na koncu jest nie na miejscu skoro na poczatku newsa jest napisane, ze na UK i Ameryce Pln razem sprzedano 4. 7mln Gra super!

  6. No i tym sposobem marketoidy utwierdziły się w przekonaniu, że reklama jest najważniejsza, a pozostałe atrybuty gry leżą gdzieś na szarym końcu. Cóż, tłum potrzebuje igrzysk, nawet gdyby miał później tego żałować. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here