Oczywiście chodzi im o pecetową zabawę w sieci. Jak dobrze wiemy producent jednej z konsol za granie w trybie multiplayer każe sobie płacić. Zapomnijmy jednak o tym i wróćmy do informacji opublikowanej przez nas wczoraj. Wojtek Borowicz pisał, że firma Activision rozesłała ankietę, w której pytano graczy między innymi o to jak zareagowaliby na wprowadzenie abonamentu, opłat za granie w sieci.

Dziś sprawę tę skomentowali twórcy Modern Warfare 2. Na oficjalnym forum gry pojawił się wpis o następującej treści: „dla wszystkich multiplayer będzie taki sam i jak zawsze będzie też darmowy”. Przedstawiciele studia Infinity Ward dodali też, że plotka o opłatach nie ma nic wspólnego z ich firmą i tworzoną przez nią grami, więc nie mamy się czym martwić.

Kamień spadł nam z serca. Nadal jednak uważamy, że pod wpływem nacisków ze strony Activision studio Infinity Ward może jeszcze zmienić zdanie. Oczywiście liczymy na to, że tak się nie stanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

    • A z jakiej pyty jaguara, że tak zapytam kolege wyżej?

      Z takiej pyty, że twórca juz zapowiedział odłączenie serii od marki Call of Duty. Masz internet, jak widzę, znasz adres google, więc sprawdź wiarygodność informacji, w którą nie wierzysz. Obejdzie się przynajmniej bez pyt jaguara 😉

  1. Skoro nawet przeciętny Resident Evil 4 ma płatny Versus, dlaczego Modern Warfare 2 miałby nie mieć? Oj, widzę że twórcy naprawdę bardzo sobie pogrywają z naszymi portfelami. Najpierw żądają słonej zapłaty (ich prawo, póki będą mieli chętnych i tak się sprzeda) za podstawkę, która de facto jest połową pełnego produktu, resztą wytną i wypuszczą za miesiąc w postaci DLC1, za pół roku DLC2, w międzyczasie chargeując za multi. . . i biznes się kręci. A jak ktoś życzy sobie alternatywne zakończenie proszę bardzo, ale płać Pan (vide Prince of Persia). Kolega prorokuje, że w następnej generacji zapłacimy już tylko za ekran tytułowy, no i ew. za intro. Resztę wpakują w płatne DLC. Trudno się z nim nie zgodzić. Pamiętam czasy, kiedyś grałem w Dooma w wersji shareware, zawierał tylko jeden epizod z trzech dostępnych w pełnej wersji, a zabawy było tyle, co w dzisiejszej najdłuższej pozycji wraz ze wszystkim DLCkami i to za free [sic!]. A później wydawcy zdziwieni, że w dniu premiery liczniki na torrentach i rapidshareach osiągają po kilkaset tysięcy. . .

  2. Ja na pewno kupie MW2 na kompa. Verbatim, już od dawna gra jest zapowiedziana jako Modern Warfare 2, nawet studio Infinity Ward wypuściło wiadomość, iż gra nie będzie nazywała się Call of Duty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here