mysz

Mysz jest podstawowym kontrolerem wykorzystywanym w grach na PC. Praktycznie każdy użytkownik desktopu (komputera stacjonarnego) czy laptopa ma mysz, ale to nie oznacza, że każda z nich nadaje się do grania w gry komputerowe. Zewnętrzny monitor pozwoli na wykorzystanie większej przestrzeni roboczej niż matryca wbudowana w laptopa. Z kolei klawiatura sprawi, że rozgrywka będzie po prostu wygodniejsza.

Zalety zewnętrznego monitora

Zakup zewnętrznego monitora do laptopa gamingowego niesie ze sobą wiele korzyści. Warto go rozważyć szczególnie wtedy, gdy laptop ma wbudowaną matrycę błyszczącą, która sprawia, że komfort pracy na nim uzależniony jest od stanu oświetlenia. Zewnętrzny monitor jest także większy niż 15 czy 17 cali. Dzięki temu posłuży nie tylko do gier, ale z powodzeniem będzie można oglądać na nim np. mecze na żywo w internecie czy ulubione seriale. Zaletą nie do przecenienia jest także to, że osobny monitor można ustawić w dowolnym miejscu, np. na półce, dzięki czemu wzrok nie będzie się tak szybko męczył.

Mysz gamingowa – zbędny dodatek?

Mimo że każdy laptop posiada wbudowany touchpad, w przypadku gier komputerowych jest on jedynie utrudnieniem. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup odpowiedniej myszki do grania. To,co rozumie się przez określenie „odpowiednia” zależy w dużej mierze od osobistych preferencji
gracza dotyczących kształtu, wielkości myszy i kwoty, jaką chce się przeznaczyć na ten gadżet. Warto pamiętać, że ceny wahają się od kilkudziesięciu aż do kilkuset złotych. Niezależnie od wszystkiego należy zwrócić uwagę na jej czujnik – im bardziej precyzyjny, tym lepiej. Czułość
myszy ma szczególne znaczenie w przypadku gier typu FPS. Istotne jest także to, aby mysz posiadała więcej niż dwa przyciski funkcyjne, które można spersonalizować – dzięki temu rozgrywka będzie łatwiejsza.

Klawiatura zewnętrzna – ochrona dla kręgosłupa

Zewnętrzna klawiatura wprawdzie jest nieco większa od tej wbudowanej zwykle w laptopy i ma inaczej rozłożone przyciski, ale trudno znaleźć jakieś znaczące różnice. Warto jednak zdecydować się na taki zakup, chociażby ze względu na to, że można ją ułożyć w odpowiednim położeniu tak, aby móc wygodnie siedzieć i nie obciążać zanadto kręgosłupa nieodpowiednią postawą.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:5    Średnia:3.4/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here