Kurs Fotografii Online

Fotografia zdobywa z dnia na dzień coraz większą popularność, dlatego też na naszym rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych kursów i szkoleń dla początkujących i doświadczonych fotografów. Z racji rozpowszechnienia się nowoczesnych telefonów komórkowych, aparat ma praktycznie każdy, ale zrobienie dobrego zdjęcia, wcale nie jest zadaniem taki prostym, jakby to mogło wydawać się nam na pierwszy rzut oka. Każdy początkujący fotograf amator zadaje sobie jedno bardzo proste pytanie – Jak zrobić dobre zdjęcie? „Fotografia dla każdego” to nowoczesny kurs, który jest próbą udzielenia odpowiedzi na to i wiele innych pytań.

W kursie „Fotografia dla każdego” znajdziemy bardzo przydatne i pouczające porady fotograficzne, które pozwolą nam poznać najważniejsze i najczęściej stosowane techniki fotografowania. Materiał, który znajduje się w opisywanym kursie pomoże nam opanować zarówno warsztat podstawowych, jak i bardziej zaawansowanych umiejętności fotograficznych. „Fotografia dla każdego” to w chwili obecnej najlepszy na rynku przewodnik po tajnikach dobrej fotografii amatorskiej i zaawansowanej.

Spis treści

Zasoby kursu online Fotografia dla każdego

Kurs fotografiiKurs „Fotografia dla każdego” to prawdziwa skarbnica wiedzy, która krok po kroku pozwoli nam odkryć radość oraz satysfakcję płynącą z fotografii. Pierwsze lekcje są oczywiście wstępem do świata fotografii. Poznamy tutaj nie tylko historię fotografii, ale dowiemy się również czym tak naprawdę różni się fotografia cyfrowa od fotografii analogowej. Pierwsze lekcje podpowiedzą nam również jaki aparat i akcesoria fotograficzne wybrać, aby w pełni zaspokoił on nasze indywidualne wymagania. Wbrew pozorom są to bardzo ważne lekcje zwłaszcza, że na naszym rynku jest bardzo wile firm, które oferują swoim klientom wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, przez co wybranie tego najlepszego może być naprawdę dużym wyzwaniem.

Druga lekcja w całości poświęcona jest zajęciom teoretycznym. Poznamy tutaj najważniejsze pojęcia stosowane we współczesnej fotografii. Poznamy budowę nowoczesnych aparatów, najczęściej wykorzystywane formaty zdjęć i dowiemy się czym tak naprawdę jest rozdzielczość naszego zdjęcia. W tej części dowiemy się również wielu przydatnych rzeczy o lampach błyskowych, przesłonach, ISO i czasie naświetlania. Wbrew pozorom pomimo tego, że zagadnienia teoretyczne opisane w tej lekcji, bardzo często są używane w potocznym języku, to mało kto tak naprawdę potrafi wytłumaczyć, czym jest przesłona, PASM i na jakiej zasadzie działają lampy błyskowe.

SPRAWDŹ OPINIE KURSANTÓW >>

Kolejna lekcja to oczywiście dokładny opis podstawowej obsługi aparatu. Nowoczesne aparaty fotograficzne wyposażone są w dziesiątki funkcji, które dla doświadczonego fotografa mogą nie istnieć, a dla początkujących osób, mogą wydawać się bardzo skomplikowane. W tej części dowiemy się również wielu przydatnych informacji o statywach, kartach pamięci oraz oczywiście prawidłowych technikach trzymania naszego aparatu. Z kursu dowiemy się, że nawet słabej jakości aparat, w rękach doświadczonego fotografa jet w stanie sprawiać cuda.

Czwarta lekcja opisuje jeden z najważniejszych parametrów we współczesnej fotografii – czyli znaczenie światła. Jest to bardzo ważna lekcja, ponieważ to właśnie oświetlenie sprawia najwięcej kłopotu początkującym fotografom, a należy pamiętać o tym, że bez porządnego oświetlenia nawet z najlepszym aparatem i najlepszą kompozycją nie będziemy w stanie zrobić porządnego zdjęcia. W tej części kursu poznamy wiele przydatnych technik, które sprawią, że nasz największy wróg (światło) stanie się naszym najlepszym sprzymierzeńcem.

Następna lekcja poświęcona jest fotografii portretowej, dzięki której dowiemy się między innymi jakie mocne i słabe strony ma fotografia czarno-biała, jakie znaczenie ma kierunek i kąt kadrowania oraz czym jest blenda fotograficzna.

W lekcji szóstej zaprzyjaźnimy się z perspektywą, która pozwoli nam tworzyć naprawdę niebanalne i pomysłowe fotografie, którymi będziemy mogli pochwalić się przed znajomymi. Siódma lekcja z kolei zawiera informacje o fotografii nocnej, która również wielu początkującym fotografom sprawia wiele kłopotów.

W kolejnych lekcjach skupimy się na zdjęciach makro i fotografii krajobrazu. W dzisiejszych czasach, praktycznie każdy nowoczesny aparat fotograficzny pozwala nam fotografować na bardzo dużych zbliżeniach, jednak dopiero po zdobyciu konkretnej wiedzy, będziemy mogli w pełni wykorzystać potencjał zdjęć makro. Krajobraz jest niewątpliwie jednym z najważniejszych tematów na fotografiach, dlatego też warto dowiedzieć się jak wykonywać takie zdjęcia i jak je odpowiednio kadrować.

W kolejnych materiałach znajdziemy wskazówki i porady, które możemy wykorzystać w fotografii sportowej, która jak powszechnie wiadomo jest bardzo dynamiczna. Tutaj dowiemy się jak należy posługiwać się czasem naświetlania oraz ogniskową, aby uwiecznić na fotografii najważniejsze wydarzenia sportowe.

Przedostatnia lekcja, to przede wszystkim fotografia w bardzo trudnych i niekorzystnych warunkach oświetleniowych i nie tylko. Na lekcji tej dowiemy się jak wykorzystywać balans bieli, aby robić piękne zdjęcia zarówno zimą jak i latem.

Na samym końcu skupimy się na podstawowej edycji fotografii, która również odgrywa bardzo ważną rolę. Dowiemy się z tej lekcji, że dzięki specjalistycznym programom komputerowym i naszej wiedzy, będziemy mogli uratować każdą fotografię.

Przystępność internetowego kursu fotografii

Na pierwszy rzut oka, perspektywa uczenia się fotografii za pośrednictwem Internetu, może wydawać się mało pociągająca. Jednak już po przestudiowaniu pierwszych materiałów kursu „Fotografii dla każdego”, bardzo szybko zmienimy swoje dotychczasowe zdanie i przekonamy się, że jest to idealne i bardzo wygodne źródło wiedzy. Wszystkie materiały są bardzo dobrze wytłumaczone i co najważniejsze kurs ten powinien zaspokoić oczekiwania zarówno doświadczonych jak i zupełnie początkujących amatorów fotografowania.

Cały materiał został bardzo inteligentnie rozłożony na poszczególne rozdziały, dzięki czemu osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografią, będą mogły stopniowo poznawać jej najważniejsze elementy i nie będą czuć się w żaden sposób przytłoczeni. Cały kurs podzielony został na 12 głównych lekcji, które dostarczą nam rzetelnej wiedzy teoretycznej i praktycznej, która w przypadku fotografowania odgrywa naprawdę bardzo ważną rolę. Warto wspomnieć również, że w kursie „Fotografii dla każdego” mamy dostęp do wszystkich materiałów wykorzystywanych w szkoleniu, testów oraz ćwiczeń, dzięki czemu będziemy mogli samodzielnie utrwalić naszą zdobytą wiedzę.

Kurs „Fotografia dla każdego” wydaje się przede wszystkim idealną propozycją dla osób, które preferują samodzielną naukę w zaciszu domowym. Warto wspomnieć również, że wszystkie szkolenia dostępne są także w wersji mobilnej, dzięki czemu będziemy mogli uczyć się praktycznie z dowolnego miejsca na ziemi.

Komunikacja w kursie fotografii online

Niewątpliwie jedną z największych zalet kursu jest jego instruktor. Już po pierwszych lekcjach można szybko zauważyć, że Pan Adrian Wzorek posiada ogromną wiedzę na temat fotografii i co najważniejsze, że z posiadaną przez siebie wiedzą chce się z nami podzielić jak najlepiej tylko się da. Instruktora słucha się bardzo przyjemnie, a jego pasją do fotografii można bardzo szybko się zarazić.

W przypadku kursów fotograficznych, obecność doświadczonego szkoleniowca, to tak naprawdę połowa sukcesu, dlatego też kurs „Fotografia dla każdego” zasługuje na największe uznanie.

Testowanie zdobytej wiedzy w fotograficznym kursie online

Jak już wcześniej zostało wspomniane, jedną z największych zalet kursu „Fotografia dla każdego”, oprócz wspaniałego instruktora, jest również możliwość testowania materiałów, które są nam prezentowane. Pamiętać musimy również i o tym, że szkolenia będą na bieżąco aktualizowane, dzięki czemu w niedalekiej przyszłości będziemy mieli dostęp do nowych lekcji, z których zawsze będziemy mogli wyciągnąć coś nowego i przetestować na własnym sprzęcie fotograficznym.

Dostęp do plików użytych w kursie, specjalistycznych testów i ćwiczeń, odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ to właśnie dzięki zajęciom praktycznym podnosimy swoje umiejętności i z każdym kolejnym pstryknięciem aparatu robimy coraz to lepsze fotografie. Warto dokładnie wykonać wszystkie ćwiczenia, nawet jak jesteśmy stosunkowo zaawansowanymi fotografami.

Pamiętać musimy również i o tym, że do kursu mamy nielimitowany dostęp, więc jeżeli nie dysponujemy jeszcze własnym aparatem fotograficznym, albo aktualnie nie mamy go pod ręką, to do poszczególnych ćwiczeń i zadań będziemy mogli wrócić w każdym momencie, gdzie i kiedy tylko chcemy. Cały kurs z wszystkimi dodatkowymi materiałami możemy pobrać również z Internetu, dzięki czemu będziemy mogli testować nasze umiejętności nawet w miejscach, gdzie nie mamy aktualnie dostępu do sieci.

Moja opinia i rekomendacja o kursie online Fotografia dla każdego

Kurs „Fotografia dla każdego” pomoże nam zapanować nad wieloma bardzo przydatnymi parametrami aparatu. Nauczymy się dzięki niemu prawidłowo rozumieć aparat i stosować wiele mniej lub bardziej przydatnych technik fotografowania. Z kursu dowiemy się również, jak unikać podstawowych błędów i pułapek, które czyhają na początkujących fotografów. Dowiemy się również, jak uniknąć błędów związanych z użyciem przysłon i czasu naświetlania. Opanujemy w stopniu zaawansowanym takie tematy fotograficzne jak: pejzaż, sport, czy portret. Dzięki materiałom zawartym w kursie „Fotografia dla każdego” dowiemy się również jak umiejętnie zamrażać oraz wzmacniać motywy poruszające się.

„Fotografia dla każdego” to prawdziwe kompendium wiedzy na temat fotografowania. Teraz będziemy mogli dokonywać zdecydowanie bardziej świadomych zakupów, jeżeli chodzi o profesjonalny sprzęt fotograficzny. Po szkoleniu poradzimy sobie nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych, będziemy prawidłowo wykorzystywać głębię ostrości, zaznaczać wszystkie ostre elementy na fotografii i stosować rozmycie tła.

Jeżeli uważacie, że współczesna fotografia, jest bardzo skomplikowana i aby robić profesjonalne zdjęcia potrzebna jest spora wiedza i umiejętności, to po obejrzeniu kursu bardzo szybko zmienicie swoje dotychczasowe zdanie. „Fotografia dla każdego” to obecnie najlepszy kurs fotograficzny na rynku, dzięki któremu zakochamy się w fotografii i nie będziemy mogli, nawet na chwilę oderwać się od aparatu.

[P_REVIEW post_id=56718 visual=’full’]

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here