Node.js kurs

Kurs Node.js czyli dynamiczne aplikacje w zasięgu ręki. warto poznać technologię, która uczyniła z programu JavaScript najważniejszy język Internetu. Node jest rewolucyjnym narzędziem. Dzięki niemu JavaScript nie jest już tylko i wyłącznie dodatkiem do stron HTML. JavaScript stał się bowiem jedną z najważniejszych technologii wykorzystywanych w Internecie. Kto zna to środowisko, tworzy świat internetowy od podstaw. Node dało pracę także nowym developerom i nie tylko. Dlatego kurs „Node js. – dynamiczne aplikacje” jest przydatny nie tylko dla informatyków i webmasterów. Recenzja kursu jest jak najbardziej obiektywna.

Zasoby kursu online Node.js – dynamiczne aplikacje

Kurs Node.jsJaką wiedzę daje kurs „Node.js – dynamiczne aplikacje”? Node jest to środowisko, które pomaga uruchomić JavaScript po stronie serwera. Dzięki temu pojawiają się nowoczesne nieograniczone możliwości tworzenia specjalistycznych nawet aplikacji webowych. Dzięki kursowi zyskuje się wiedzę na temat środowiska Node. Korzystający z kursu uczą się bowiem możliwości tworzenia wydajnego asynchronicznego kodu, poznają także technologie serwerowe, zasady pracy z Node Package Manager, a także zyskują szczegółową wiedzę dotyczącą baz danych typu NoSQL. Poza tym nauczą się między innymi robienia testów jednostkowych przy pomocy Mocha, korzystania z biblioteki Chai, moduł Assert oraz tworzenia takich aplikacji jak framework Express. I na tym nie koniec. Informacji jest bowiem o wiele więcej.

Przystępność internetowego kursu Node.js

Kurs Node js. jest bardzo przystępny. Zrozumie go nawet laik, który dopiero zaczyna zajmować się pracą w środowisku Node.Dlaczego? Ponieważ sam kurs jest bardzo dobrze skonstruowany. Na samym początku kursanci poznają garść informacji o samum środowisku Node. Kolejnym modułem jest wyjaśnienie samej zasady pracy z Node. Prosta forma i bardzo logiczne jej ujęcie w ciekawe lekcje dotyczące na przykład uruchamiania skryptu przy pomocy Node czy tworzenia bardzo prostych, śródliniowych skryptów. Następnie kursant poznaje moduły Node. Nauczy się zdefiniować własny moduł oraz, w jaki sposób można używać modułów wbudowanych, a także pozna dodatkowe techniki związane z Node.

SPRAWDŹ OPINIE KURSANTÓW >>

Kolejnym elementem kursu jest moduł mówiący o kluczowych technikach związanych z Node czyli Callback, Events – zdarzenia, obiekt procesu, Input oraz Output. Tu też znajduje się niezbędna wiedza na temat timera oraz modułu ‚Readline’. Ale na tym nie koniec. Ważne są bowiem takie elementy pracy developerskiej w środowisku Node jak: pliki, strumienie, bufory, potoki. Podczas kursu poznaje się listing zawartości katalogu, jak odczytać zawartość pliku, w jaki sposób można zapisać do pliku, jak zmienić jego nazwę oraz, w jaki sposób można usunąć pliki. Ciekawą lekcją są również operacje wykonywane na katalogach, a także informacje zawarte o strumieniach i buforach wraz z przejrzystymi przykładami zastosowań. W kolejnych lekcjach kursant poznaje moduł HTTP, uczy się definiowania żądań, sposobów na stworzenie prostego serwera, odpowiadania za pomocą HTML, tworzenia dynamicznych szablonów aplikacji oraz definiowania routingu. Następnie w kolejnych lekcjach poznaje Node package manager, framework Express, Node i bazy danych oraz przydatne rozwiązania i narzędzia. Wszystko to jest rozłożone w logicznych modułach podzielonych na osobne tematycznie lekcje. Kurs nie jest nudny, pozwala krok po kroku zdobyć wiedzę nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną.

Komunikacja w kursie Node.js online

Informatyka jest trudna dziedziną wiedzy, a przekazanie jej w odpowiedni i zrozumiały sposób nawet dla laika jest po prostu sztuką, której nie każdy może dokonać, ale na tym kursie prowadzący tłumaczy bardzo jasno wszelkie zawiłości. Nauczyciel bierze pod uwagę opinie i wyciąga feedback. Dodatkowo ma przyjemny głos i przekazuje prostym językiem konkretną wiedzę.

Testowanie zdobytej wiedzy w kursie online Node.js

Powtórka jest możliwa gdyż kursant otrzymuje wszystkie materiały, z których korzysta autor. Jest to przede wszystkim bardzo istotny plik z kodem źródłowym, narzędzia oraz wiele innych. Kupując kurs, kupuje się jednocześnie możliwość dostępu do specjalnych testów i ćwiczeń sprawdzających wiedzę na temat Node. Każdą lekcję można więc powtórzyć samodzielnie, by lepiej utrwalić zdobytą wiedzę i stwierdzić jej ewentualne braki, które wymagają na przykład solidnej korekty.

Moja opinia i rekomendacja o kursie online Node.js – dynamiczne aplikacje

Recenzja bez opinii nie byłaby recenzją. Dlatego pozwolę sobie na drobną dygresję. Jestem laikiem. Zupełnym laikiem. Ale dlatego potrafię ocenić kurs bez wdawania się w zawiłości języka informatycznego. Zawsze fascynował mnie język JavaScript, HTML, praca online. Dla mnie ten kurs jest prawdziwym arcydziełem, które jest zrozumiałe nawet dla początkującego developera, a dla zaawansowanego będzie na pewno stanowić nieocenioną pomoc w pracy w środowisku NODE. Jest zrozumiały, konkretny i przynosi ze sobą olbrzymi pakiet praktycznej i teoretycznej wiedzy. Dobrym elementem są też testy do powtarzania wiedzy, możliwość samodzielnego ćwiczenia. To bardzo ciekawe.

[P_REVIEW post_id=56733 visual=’full’]

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here