Dobrze przeczytaliście. Po urządzeniach które miały być przenośnymi „konosolofonami” nadszedł czas na usługę sieciową (telefoniczną?). Nowy N-Gage rusza już w listopadzie tego roku.Taką informację znajdziemy na łamach serwisu Next-Gen Biz.

Usługa polegać będzie na możliwości sprawdzania a następnie kupowania gier na przeróżne modele telefonów tego producenta. W chwili kiedy pisaliśmy te słowa, nie wiedzieliśmy jakie serie telefonów będą mogły korzystać z N-Gage.

Aby rozpocząć zabawę usługą będziemy musieli pobrać i zainstalować na naszych komórkach jedną darmową aplikację. W modelach wypuszczanych po nowym roku będzie ona zainstalowana fabrycznie. Wsparcie dla usługi obiecali Electronic Arts, Vivendi, Capcom oraz I-play. Same gry niestety nie będą tanie jak na możliwości polskich graczy. Nokia zapowiada, że za najtańsze z nich zapłacimy 6 euro a droższe będą kosztowały nawet 10 euro.

To już trzecie podejście producenta telefonów do tego tematu.Życzymy firmie samych sukcesów, ale przeczuwamy, że historia zakończy się tak samo jak w poprzednich dwóch przypadkach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. z pewnego serwisu o grach:Nokia N73, N81, N93, N93i, N95 i N95 8GB będą obsługiwać ową platwormę. Może wreszcie jakiś krok w stronę unifikacji rynku gier mobilnych. . .

  2. baronik cofanie się w rozwoju ? Nokia jeszcze takiej usługi nie posiadała. To, że jej nie wyszło z N-gage to trudno. Teraz może być znacznie lepiej. Ja z chęcią zmienię swojego N-gage QD na jakąś N95.

  3. baronik – w newsie nie chodzi o N-Gage konsolofon a o zupelnie nowa linie uslug, ktora przejela tylko nazwe N-Gage. Ot i tyle. A ceny gier – z zada wziete. Niech sobie Finowie sami graja za 10 euro. Jak dla mnie to to jest mega-drogo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here