Najlepsze piekarniki

Czas spędzony w kuchni może być naprawdę fascynujący. Pozwala nam on bowiem odkrywać nowe smaki, a także tworzyć niezapomniane połączenia, które zachwycą zarówno nas, jak i resztę domowników. Nie każdy jednak jest entuzjastą gotowania, dlatego wielu z nas robi wszystko, aby maksymalnie skrócić czas potrzebny na przygotowanie śniadania, obiadu czy kolacji. Bez wątpienia pomogą nam w tym nowoczesne urządzenia kuchenne, które są wyposażone w wiele przydatnych funkcji i opcji.

Polecane piekarniki

NAJLEPSZY WYBÓR DO 1000 PLN

Amica 58GE2.33HZpTa(Xx)

NAJLEPSZY WYBÓR DO 1500 PLN

Amica 58GE3.43HZpTaDNAQ(Xx)

NAJLEPSZY WYBÓR DO 2000 PLN

Hotpoint-Ariston H6GMH6AF C (X)

NAJLEPSZY WYBÓR DO 2500 PLN

AEG 47036IU-MN

Skutecznie gotowanie dzięki nowoczesnym piekarnikom

Nie da się ukryć, że to właśnie piekarnik jest kluczowym sprzętem w każdej kuchni. Jego możliwości są naprawdę ogromne, jednak znaczenie ma także to, na jaki model piekarnika się zdecydujemy. Jeżeli bowiem nasz wybór nie zostanie odpowiednio przemyślany i jeśli nie weźmiemy pod uwagę wszystkich dostępnych rozwiązań, możemy zaopatrzyć się w urządzenie, które okaże się absolutnie chybione. Na szczęście wystarczy odwiedzić odpowiednią stronę internetową (na przykład taką, jak nasza), aby dowiedzieć się, jakie modele dostępne obecnie na rynku okażą się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Co decyduje o jakości dobrego piekarnika?

Poszczególnych parametrów, które decydują o tym, czy piekarnik spełni nasze wymagania, jest sporo. Wymienić można przede wszystkim czas nagrzewania, czujnik temperatury czy chociażby wiele opcji dodatkowych, takich jak automatycznie wyłączanie pieczenia bądź timer. Tego typu mnogość opcji w bardzo łatwy sposób może wprowadzić nas w zakłopotanie, dlatego postanowiliśmy sporządzić niewielkie zestawienie, które pomoże odpowiedzieć na pytanie, jaki piekarnik kupić.

Komfortowy TEKA HL 890

Na początku na tapetę bierzemy piekarnik TEKA HL 890, za który będziemy zmuszeni zapłacić około 2600 złotych. Jego największa zaletą jest fakt, iż wszelkiego rodzaju potrawy możemy przygotować z poziomu kanapy. Wystarczy jedynie włożyć niezbędne produkty do piekarnika, ustawić określony tryb i rozkoszować się wypoczynkiem. Piekarnik wiele rzeczy robi bowiem za nas, co oczywiście przekłada się na poważne zredukowanie czasu spędzonego w kuchni. Spektrum możliwości jest naprawdę sporę, ponieważ TEKA HL 890 posiada aż 17 zróżnicowanych programów, które spełnią wszelkie nasze potrzeby. Wspomnieć należy również o ochronie przed przegrzaniem czy specjalnym chłodzeniu obudowy, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania. Ponadto piekarnik jest wyposażony we wszelkie funkcje podstawowe, takie jak chociażby termoobieg czy grill.

Tani i wydajny Camry CR 6007

Następny w naszym zestawieniu jest elektryczny piekarnik wolnostojący Camry CR 6007. Wyróżnia go przede wszystkim niewielki rozmiar, lekkość (zaledwie 13,5 kilograma) oraz niska cena. Zapłacimy za niego bowiem jedynie 400 złotych. Idealnie spisuje się jako urządzenie dodatkowe, które może odciążyć nasz piekarnik zabudowany, gdy pochłonie nas szał gotowania (na przykład w okresie przedświątecznym). Niewielkie rozmiary oraz cena nie oznaczają jednak, iż Camry CR 6007 jest w jakimś stopniu ograniczony. Nagrzewa się on do 250 stopni Celsjusza, posiada także kilka funkcji dodatkowych. Spośród wymienić należy przede wszystkim wbudowany timer oraz takie urządzenia jak brytfanka do pieczenie, rożen, ruszt czy specjalne uchwyty, które ochronią nas przed wysoką temperaturą.

Linia Amica Integra

Trzecia na naszej liście jest specjalna linia piekarników Amica Integra, w której znajdują się urządzenia w przedziale cenowym od 800 do 2700 złotych. Znajdziemy w niej piekarniki niezwykle zróżnicowane pod względem dostępnych opcji. Każdy model posiada jednak specjalny system Aqualytic, który w sposób zdecydowany ułatwia proces czyszczenia. Godny uwag jest energooszczędny charakter produktów firmy Amica. Pobór mocy wielu z nich jest zdecydowanie mniejszy w porównaniu z konkurencją. Wspomnieć należy również o wielu funkcjach dodatkowych, takich jak chociażby elektroniczna książka kucharska czy aplikacja umożliwiające sterowanie piekarnikiem z poziomu komputera osobistego. Wszystko to sprawia, że z pewnością warto wydać kilka złotych więcej, aby otrzymać w pełni funkcjonalne i nowoczesne urządzenia.

Wielka moc Franke Crystal Steel

Model Franke Crystal Steel z pewnością nie należy do najtańszych. W różnych sklepach zapłacimy za niego od 2500 do 5000 złotych, co dla wielu może okazać się barierą nie do przeskoczenia. Na tych jednak, którzy zdecydują się sięgnąć głębiej do portfela, czeka niezwykle zaawansowane urządzenie, zdecydowanie zmniejszające udział człowieka w procesie pieczenia. Ten piekarnik do zabudowy zapewnia nam równomierne rozłożenie ciepła po całej jego powierzchni, dzięki czemu każda potrawa zostanie przygotowana w sposób odpowiedni. Do tego wszystkiego dochodzi sporo funkcji ochronnych, związanych chociażby z zabezpieczeniem przed wydostawaniem się ciepła na zewnątrz piekarnika. Dzięki systemowi oszczędzania energii, nasz początkowy wydatek zostanie zrekompensowany niższymi rachunkami za prąd.

Adler AD 6010 – piekarnik w niskiej cenie

Ostatni na naszej liście jest piekarnik Adler AD 6010, który przyciąga przede wszystkim atrakcyjną ceną. Za około 300 złotych otrzymamy urządzenie wyposażone w termoobieg, szybki system nagrzewania oraz elektroniczny czasomierz. Ponadto liczyć możemy także na wyposażenie dodatkowe w postaci specjalnych uchwytów, brytfanki, rożna oraz rusztu.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here