Najlepsze telewizory 4K

Już od wielu lat, telewizor stanowi nieodłączny element wyposażenia każdego mieszkania. Dynamiczny rozwój technologii sprawił jednak, że współczesne telewizory mają niewiele wspólnego ze starszymi urządzeniami. Wiodący producenci telewizorów skupiają się na konstruowaniu coraz większych modeli, które zagwarantują jeszcze lepszą jakość uzyskanego obrazu. Niestety, choć samo działanie takiego modelu może być niezwykle efektowne, o tyle jego gabaryty mogą stać się sporym problemem. Właśnie dlatego, duża popularnością cieszą się takie modele urządzeń, których przekątna znajduje się w przedziale 40-43 cali. W niniejszym artykule przedstawiam najlepsze telewizory 4K we wspomnianym rozmiarze 40-43”.

Polecane telewizory 4K

NAJLEPSZY WYBÓR DO 2500 PLN

Samsung UE48JU6000

NAJLEPSZY WYBÓR DO 3000 PLN

LG 49UF7787

NAJLEPSZY WYBÓR DO 3500 PLN

Samsung UE55JU6000

NAJLEPSZY WYBÓR DO 4000 PLN

Panasonic TX-50CX700E

NAJLEPSZY WYBÓR DO 5000 PLN

Samsung UE55JU6740 Curved

Sony KD-43X8305C

Telewizor Sony KD-43X8305C został skonstruowany w oparciu o znaną platformę Sony Android TV. Do budowy urządzenia wykorzystano nowoczesny procesor X1, który umożliwia błyskawiczne przetworzenie oraz optymalizację materiałów filmowych. Bardzo istotną zaletą telewizora Sony jest technologia Motionflow XR 800 Hz. Umożliwia ona zachowanie wysokiej jakości obrazu podczas wyświetlania szybkich ujęć.

Opisywany model posiada oczywiście funkcję nagrywania programów, która działa niezależnie od wyświetlanej treści. Oznacza to, że możemy bez przeszkód nagrać konkretny program, nawet jeśli oglądamy w tym czasie inne programy. Ponadto, telewizor marki Sony posiada: 4 złącza HDMI, 3 porty USB, złącze EURO, a także port Wi-Fi.

Sony KD-43X8305C posiada bardzo stylowy wygląd, dzięki czemu doskonale dopasuje się do pozostałych elementów wyposażenia w danym pomieszczeniu. Ten model telewizora jest dostępny na Allegro, a jego cena rozpoczyna się od kwoty 3700 złotych.

Philips 43PUS7150/12

Holenderski koncern zaprezentował niedawno swój najnowszy model telewizora, jakim jest właśnie Philips 43PUS7150/12. Telewizor wykorzystuje silny czterordzeniowy procesor, a także nowoczesne technologie umożliwiające odtwarzanie obrazu w rozdzielczości 3840×2160 pikseli. Telewizor posiada system Android umożliwiający nawiązanie połączenia ze sklepem Google Play, dzięki czemu jego użytkownik może błyskawicznie dotrzeć do poszukiwanej treści.

Na specjalną uwagę zasługują technologie zastosowane w tym modelu. Pierwszą z nich jest trójstronny system Ambilight emitujący na ścianie specjalną poświatę, która optycznie powiększa ekran. Ponadto, telewizor posiada zintegrowany SoundBar oraz głośniki niskotonowe z technologią DoubleRing. Warto także wspomnieć o dodatkowej funkcji, jaką jest możliwość skonwertowania obrazu z jakości 2D do jakości 3D. Telewizor jest obsługiwany za pomocą specjalnego pilota, który poza standardowymi przyciskami, posiada wbudowaną pełną klawiaturę.

Wyjątkowo smukła konstrukcja, a także stylowe srebrne obramowanie sprawia, że najnowszy produkt Phillipsa prezentuje się bardzo efektownie. Opisywany model telewizora przez długi czas nie był dostępny w Polsce, ale teraz możemy zakupić go na Allegro w cenie 3499 złotych.

LG 43UF675V

Propozycją od firmy LG jest model 43UF675V. Telewizor posiada przekątną w rozmiarze 43”, a także technologię wyświetlania obrazu 4K. Producenci podkreślają, że telewizor został skonstruowany przy wykorzystaniu specjalnej matrycy, która charakteryzuje się wyjątkowo szerokim kątem widzenia, co ma bezpośrednie przełożenie na zachowanie kontrastu wyświetlanego obrazu.

Bardzo istotnym atutem tego modelu telewizora jest wbudowany system Virtual Surround. System znacznie poprawia jakość oraz ostrość dźwięku, co pozwala nam cieszyć się doskonałym dźwiękiem bez konieczności zakupu kina domowego. Ponadto, telewizor jest wyposażony w dwa złącza HDMI, port USB, złącze EURO, wejście komponentowe, a także cyfrowe wyjście optyczne.

Telewizor został zaprojektowany wedle specjalnej koncepcji wzorniczej Dual Metal, dzięki czemu urządzenie prezentuje się bardzo okazale. Ponadto, opisywany model zaprojektowany przez firmę LG stanowi niezwykle atrakcyjną propozycję cenową. Telewizor jest dostępny na Allegro w cenie od 1969 złotych, a więc jest to najtańszy model uwzględniony w tym zestawieniu.

Panasonic TX-40CX700E

Model TX-40CX700E został skonstruowany przez firmę Panasonic. Przekątna tego telewizora jest nieco mniejsza niż w przypadku opisywanych dotychczas modeli, a wynosi ona dokładnie 40”. Ten model wyróżnia się nie tylko mniejszą przekątną, ale także zupełnie nowym systemem, jakim jest Firefox OS. Nowy system pozwala użytkownikom na szybsze wyszukiwanie konkretnych treści oraz bardziej intuicyjną nawigację po ekranie.

Telewizor został wyposażony w technologię 3D Panasonic, która umożliwia aktywną oraz szybką konwersję obrazu 2D. Dodatkowo, model posiada wbudowane moduły Bluetooth oraz Wi-Fi, co pozwala na błyskawiczną komunikację z innymi urządzeniami. Poza samymi modułami, telewizor posiada również złączą HDMI, porty USB, złącza EURO oraz Ethernet, wejście komponentowe, cyfrowe wyjście optyczne, a także dodatkowo – czytnik kart SD.

Opisywany model telewizora posiada bogate wyposażenie, a także bardzo przystępną cenę. Panasonic TX-40CX700E możemy zakupić na Allegro w cenie od 2450 złotych.

Samsung UE40JU6510

Samsung postanowił zaskoczyć swoich klientów nowym modelem telewizora, który wyróżnia się znacznie zakrzywionym ekranem o standardowej przekątnej w rozmiarze 40”. Poza bardzo oryginalnym wyglądem, taki ekran gwarantuje nam doskonałą ostrość obrazu, dzięki sprawieniu, że każda część ekranu znajduje się w takiej samej odległości od linii wzroku.

Jak wiemy, Samsung jest obecnie jednym z największych producentów smartfonów. Nie dziwi zatem fakt, że telewizory wyprodukowane przez koreańską firmę bezproblemowo łączą się ze smartfonami. Taka sytuacja jest jednak bardzo wygodna dla użytkownika, który może szybko przesyłać treści między tymi urządzeniami.

Telewizor marki Samsung posiada bardzo szybki czterordzeniowy procesor, co znacznie usprawnia pracę urządzenia. Dodatkowo, opisywany model telewizora został wyposażony w nowy system operacyjny – Tizen. Dzięki temu, telewizor działa bardzo szybko oraz płynnie. Samsung UE40JU6510 jest oczywiście dostępny na Allegro za około 3489 złotych.

Współczesne telewizory są wykorzystywane nie tylko do obioru emitowanych programów, ale bardzo często stanowią indywidualne centrum rozrywki. Możliwości, jakie oferują nam producenci telewizorów są coraz większe, dlatego warto dokładnie zapoznać się z parametrami danego sprzętu. Rynek telewizorów jest bardzo konkurencyjny, co pozwala nam kupić bogato wyposażone urządzenie za przystępną cenę. W takiej sytuacji, zakup telewizora z wbudowaną technologią 4K nie obciąży zbytnio naszego portfela, a jednocześnie pozwoli doświadczyć zupełnie nowej jakości obrazu.

[Głosów:4    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here