najlepszy dron

Jeszcze kilka lat temu wizja posiadania własnego latającego urządzenia sterowanego zdalnie za pośrednictwem pilota, a do tego nierzadko umożliwiającego rejestrację obrazu i robienie zdjęć wydawała się pomysłem rodem z filmów science fiction. A jednak – dziś drony znalazły się pod strzechami i nie dość, że są powszechnie dostępne to jeszcze i stosunkowo niekosztowne. Spójrzmy więc na kilka urządzeń tego typu – modeli niewielkich rozmiarów, jak i tych nieco większych, z powodzeniem nadających się do zabawy zarówno w domu jak i na zewnątrz.

Odpowiedni mini dron – dobry na każdą okazję

Dron – jako urządzenie w dalszym ciągu nietypowe i interesujące zarazem jest dobrym pomysłem na prezent. Co ważne ucieszy się z takiego podarunku zarówno dziecko, jak i nastolatek, a także dorosły.

Asortyment oferowanych na rynku urządzeń tego typu jest bardzo szeroki i zróżnicowany zarówno w zależności od wyposażenia i przewidywanego zastosowania jak i od ceny. Z powodzeniem możemy więc wybierać spośród sprzętów profesjonalnych, jak i takich, które w zamyśle mają służyć jako zabawki. Proste sprzęty zazwyczaj są wyposażone w słabszą kamerę, jednakże zaopatrzenie się w drona, uzbrojonego w kamerę Full HD otwiera szeroki wachlarz możliwości – od rejestracji domowego grilla z lotu ptaka, poprzez nakręcenie z góry widoku naszych ewolucji na deskorolce, aż po wykonywanie działających na wyobraźnię zdjęć lotniczych.

Przedstawione modele dedykowane są dla użytkowników o odmiennych potrzebach i zróżnicowanej zasobności finansowej.

Quadrocopter GW007

Do cechującego się wyglądem rodem z serialu Star Trek Quadrocopter GW007 przylgnęło określenie „szpiegowski”. Nie oznacza to jednak, że przewidziano go wyłącznie do zastosowań „wywiadowczych”, gdyż to od właściciela będzie zależało w jaki sposób wykorzysta możliwości drona. Dron na wyposażeniu posiada cyfrową kamerę o rozdzielczości nominalnej 2 megapikseli. Za jej pomocą można zarówno rejestrować filmy video, jak i robić pojedyncze zdjęcia. Znajdująca się w standardowym wyposażeniu zestawu bateria pozwala na 10 minut lotu. Ładowanie akumulatora do pełna trwa – według specyfikacji producenta – jedną godzinę.

Quadracopter posiada niezwykle funkcjonalną cechę, jaką jest możliwość obracania się o 360 stopni. Daje to możliwość pełnego przeglądu fotografowanej przestrzeni i wykonania w razie konieczności nagłego zwrotu kamery. Wymiary urządzenia, wynoszące 165 x 145 x 70 mm, klasyfikują urządzenie do grona jednego z mniejszych, na czym jednak nie cierpi jego funkcjonalność. Chcąc posiadać ten model trzeba liczyć się z wydatkiem od ok. 240 do 290 zł.

DJI Phantom 3

Jeśli na drona planujemy przeznaczyć nieco większą, bo liczoną w tysiącach złotych kwotę, a w zamian chcielibyśmy otrzymać produkt, który sprosta bardziej profesjonalnym wymaganiom to dobrą propozycją wydaje się być DJI Phantom 3. Jego koszt oscyluje pomiędzy 3000 a 5000 zł. Skąd taka rozpiętość cenowa? Diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach, którymi w tym wypadku jest wyposażenie. Im model droższy tym wyposażenie lepsze i bardziej profesjonalne. Spore wrażenie robią także wymiary Phantoma 3 – jego rozpiętość sięga, aż 59 cm, co czyni go jednym z większych modeli z tej półki cenowej.

Na pokładzie najczęściej instalowana jest kamera w formacie 35 mm, umożliwiająca wykonywanie zdjęć obiektów znajdujących się w ruchu, czy też rejestrację filmów w częstotliwości 60 klatek na sekundę, dającą niezwykłą płynność oglądania. Wszystko dzięki zastosowanej migawce, o czasie otwarcia od 8 do 1/8000 sekundy.

Podsumowując warto więc zauważyć, że DJI Phantom 3 jest urządzeniem stosunkowo drogim, lecz w zamian oferuje dostateczny potencjał, aby wykorzystywać go do profesjonalnych celów. Oczywiście nie przeszkadza to w używaniu go jako efektownej zabawki.

Sky Hawkeye

Jeśli dysponujemy kwotą oscylującą między 250 a 600 zł możemy pozwolić sobie na dron o średniej wielkości, jakim jest Sky Hawkeye. Za kwotę bliższą początkowi tego zakresu cenowego kupimy urządzenie o rozpiętości 32 cm, natomiast kwota bliska tej drugiej granicy pozwoli na zakup urządzenia o szerokości 52 cm

W zamian otrzymujemy drona, który nie dość, że pozwala na całkiem przyzwoitą rejestrację obrazu i robienie zdjęć to jeszcze jest w stanie wykonać atrakcyjne, podniebne akrobacje. Tym bardziej, że cechuje się dobrą zwrotnością, a przy tym wyposażono go w specjalne osłony wirników minimalizujące niszczące dla nich skutki ewentualnych kraks.

Właściwości Sky Hawkeye sprawiają, że jest to dron idealny do zabawy, i to bez względu na wiek sterującego.

Hexacopter H20

Jeśli jesteśmy ciekawi tego jak wygląda zabawa dronem, ale przy tym nie chcielibyśmy wydać na sprawdzenie tego kwoty większej niż 100 zł powinniśmy zastanowić się nad kupnem modelu Hexacopter H20. Za kwotę rzędu 70-80 zł otrzymamy minidron, który pozwala na zabawę w zasięgu wzroku użytkownika – zasięg określono na zaledwie 30 cm, co jednak pozwala na sympatyczną zabawę przez czas od 5 do 7 minut, bo na tyle określono wytrzymałość akumulatora. Po jego wyczerpaniu przychodzi poczekać 45 minut na pełne naładowanie.

Dron w praktyce może być używany głównie wewnątrz budynków, jednakże niedoświadczonym pilotom, wylatującym na szerszą przestrzeń, w obsłudze pomoże funkcja automatycznego powrotu.

CX-10 Nano

CX-10 Nano to model drona o jeszcze mniejszych rozmiarach niż wcześniejszy, za to kosztuje nieco więcej, bo przeszło 120 zł. Jego podstawowym wyróżnikiem jest możliwość wykonywania dość atrakcyjnych akrobacji, a przy tym także funkcje wspomagające świeżo upieczonych adeptów sterowania, takie jak chociażby ustawienia czułości sterowania, które pozwalają na zmienny sposób panowania nad ruchami drona, w zależności od stopnia doświadczenia osoby kierującej urządzeniem.

Zasięg CX-10 jest dość duża jak na jego wymiary, bo wynosi 25 m. Dodatkową zaletą jest zasilanie poprzez baterie AAA, zamiast zwykle stosowanego w dronach, wbudowanego akumulatora. Umożliwia to błyskawiczny powrót do zabawy, po wyczerpaniu zestawu baterii i wymianie ich na nowy komplet.

[Głosów:4    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here