Najlepsze pralki

W dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć czas na wypełnianie obowiązków domowych. Pogoń za pieniędzmi pozwalającymi na godne życie nie pozwala na to by zadbać o porządek w domu lub w mieszkaniu w odpowiednim zakresie. To samo dotyczy prania odzieży. Umieszczając w bębnie pralki ubrania i bieliznę często trzeba liczyć się z odczekaniem średnio od 1,5 do 2 godzin na to aż się one wypiorą.

Po wypraniu, jeżeli pralka nie została wyposażona w suszarkę trzeba także to pranie rozwiesić w odpowiednim miejscu. Przy kilku seriach prania staje się to bardzo uciążliwe, ponieważ dla zachowania świeżości, najlepiej jest je wyjmować tuż po wypraniu. W tej sytuacji trzeba być o odpowiedniej porze dnia w domu by wyjąć pranie z z pralki, co nie jest zawsze możliwe ze względu na pracę i szereg innych obowiązków lub zadań, które trzeba wypełnić w dany dzień. Pranie wykonywane przez cały dzień może być oprócz tego nie tylko czasochłonne, ale także kosztowne dla naszego portfela jeśli chodzi o opłaty za wodę i energię elektryczną i to nawet w przypadku urządzeń o stosunkowo wysokiej klasie energetycznej.

O rozwiązaniu tego problemu pomyśleli jednak producenci pralek, którzy zaimplementowali w nich programy szybkiego prania i specjalne udogodnienia pozwalające na oszczędność czasu i pieniędzy dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających osób, którym zależy na tym by nie mieć problemów z ubraniem się w odpowiednie części garderoby następnego dnia.

Polecane pralki

NAJLEPSZY WYBÓR DO 1000 PLN

Amica AWB510L

NAJLEPSZY WYBÓR DO 1500 PLN

Samsung WF60F4E3W2W

NAJLEPSZY WYBÓR DO 2000 PLN

Electrolux EWF1276GDW

NAJLEPSZY WYBÓR DO 2500 PLN

Samsung WF1802XEC

Polskie pralki z najkrótszym czasem prania

Wśród polskich producentów pralek, jeśli chodzi o urządzenia z najkrótszym czasem prania, na szczególne wyróżnienie zasługuje firma Amica. Warto jest zainteresować się szczególnie modelami pralki AWB 510 D lub AWX 712DJ.

Amica AWB 510 D to doskonałe rozwiązanie w przypadku niskiego budżetu na zakup szybkiej pralki. Można ją już bowiem zakupić za około 800-900 złotych + ewentualne koszty dostawy. Ta ładowana od frontu pralka umożliwia wypranie odzieży w ciągu ok. 1 kwadransa co przy klasie energetycznej A+ daje znaczną oszczędność pieniędzy. Dodając do tego intuicyjny programator, regulację obrotów wirowania (nawet do 1000 obr / min) oraz wsad do 5 kilogramów, pralka ta jest w stanie spełnić oczekiwania singli i par, które nie narzekają na brak wolnego czasu w trakcie tygodnia.

Z kolei Amica AWX 712DJ to pralka, która z powodzeniem może być stosowana przez rodziny z dziećmi dzięki załadunkowi maksymalnemu aż 7 kilogramów. Jednym z 15 trybów prania jest tryb super szybki, który pozwala na wypranie lekko zabrudzonej odzieży już w ciągu 12 minut. Dla osób, które chcą zaplanować szybkie pranie cenną informacją będzie także ta, że jest możliwe z jej wykorzystaniem odroczenie prania nawet o 23 godziny. Oprócz tego pralka posiada dwa inne udogodnienia. Pierwszym z nich jest możliwość dobrania ilości wody do pranych ubrań dzięki obecności specjalnego autosensora. Drugą z nich jest natomiast opcja otwarcia pralki w każdej chwili by w trakcie prania dodać ubrania, które zapomniało się włożyć do bębna pralki przed jej włączeniem. W standardowych pralkach trzeba odczekać w takiej sytuacji do końca prania lub też wyłączyć źródło zasilania co może się dla nich nie skończyć najlepiej.

Zagraniczne pralki z najkrótszym czasem prania

Wśród trzech modeli zagranicznych pralek, które wyróżniają się krótkim czasem prania, warto jest postawić na pralkę Bosch WAE2046SPL, Samsung WF70F5E0W2W lub Beko WMB 61242 PTMS.

Na szczególne słowa uznania zasługuje pralka Bosch WAE2046SPL, która posiada klasę energetyczną A+++. Osiągnięcie takiego wyniku stało się w niej możliwe dzięki miernikowi ilości prania, który pozwala na dostosowanie do niej odpowiedniej ilości wody. W pralce tej jest dostępny program superszybkiego prania pozwalający odświeżyć ubrania już w 15 minut, ponadto przy innych programach można skorzystać z przycisków umożliwiających zmniejszenie zużycia energii o 50% oraz skrócenie czasu prania o 65%. Ponadto dostępny w pralce 7 kg bęben pozwala na wypranie dużej ilości prania co doceni każda większa rodzina.

Również wiele zalet posiadają pralki Beko WMB 61242 PTMS i Samsung WF70F5E0W2W. Ta pierwsza dzięki programowi Xpress Super Short pozwala na odświeżenie nawet 6 kg odzieży i bielizny już w 14 minut przy wykorzystaniu 1200 obrotów na minutę. Równie szybko można także wyprać odzież korzystając z dwóch innych programów – Daily Express lub Eco Clean. W tym drugim przypadku pranie kończy się już po 20 minutach. Dodając do tego srebrną kolorystykę, doskonale wpasowuje się ona w każdą nowoczesną łazienkę pod względem jej prezentacji na tle jej wykończenia i dostępnych w niej urządzeń sanitarnych oraz wyposażenia dodatkowego. Z kolei pralka Samsung WF70F5E0W2W oprócz 7 kg wsadu, klasy energetycznej A+++ oraz funkcji szybkiego prania Quick Time Wash, dzięki której można wyprać ubrania już w 15 minut, oferuje także specjalną funkcję prania w zimnej wodzie pozwalającą na oszczędzenie energii koniecznej do jej ogrzania, a także połączoną z wyświetlaczem aplikację mobilną umożliwiającą dokonywanie na bieżąco diagnozy stanu pralki.

[Głosów:20    Średnia:2.5/5]

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda, że pominęliście pralkę Candy, bo jest rewelacyjna. Energooszczędna, o pojemności 10kg. Ładnie się prezentuje i co dla mnie najważniejsze, ma funkcję pary wodnej. Dzięki temu prania nie trzeba prasować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here