Mała pralka

Pralki automatyczne zazwyczaj kojarzą nam się z dużymi produktami, ładowanymi od frontu lub od góry, o dużej pojemności i wielu wgranych programach prania. Jednak nie wszystkie pralki muszą być duże i służyć całej rodzinie. Na rynku znajdziemy wiele modeli pralki o pojemności 3 kg, które również znajdują swoich odbiorców. Okażą się one dobrą inwestycją przede wszystkim dla studentów i ludzi, którzy mieszkają sami, egzystują w ciągłym ruchu i zależy im na szybkim praniu. Pralki takie, upiorą odzież nawet w 15 minut.

Dla kogo nieduża pralka?

Oczywistym jest, że pralka o pojemności nie przekraczającej trzech kilogramów, nie zda egzaminu jako urządzenie służące całej rodzinie. Mała pojemność uniemożliwia prania dużej ilości odzieży. Jednak idealnie sprawdzi się dla ludzi mieszkających samotnie. Nie zajmuje dużo miejsca, a jej największym atutem jest szybkie tempo pracy. Pranie może być gotowe już nawet w 15 minut. To idealne rozwiązanie również dla studentów, zajętych ciągłym przemieszczaniem się między uczelnią, a domem. Mała pralka jest również ekonomiczna, zużywa mniej wody i prądu, co również odbije się pozytywnie na kieszeni studenta. Sprawdźmy ceny dostępnych produktów.

Camry 8052

Model ten, stanowi skupienie najbardziej zaawansowanych technologii wykorzystywanych w pralkach automatycznych. Jest typem pralko-wirówki turystycznej, która świetnie poradzi sobie z praniem niewielkiej ilości odzieży oraz delikatnych tkanin, dla których nie stanowi zagrożenia. Jej największym atutem jest ekonomiczność. Zachwyca naprawdę niskim poborem energii elektrycznej oraz niskim zużyciem wody. Posiada dwie oddzielne komory, a jej wymiary to 55x57x37 cm. Jest niewielka i z łatwością zostanie umieszczona w każdej łazience. Cena tego modelu na Allegro to ok. 355 zł.

Manta WH128

Ta pralka stanowi idealną propozycję dla rodzin udających się w podróż. Zachwyca ergonomicznością i naprawdę niewielkimi rozmiarami, dzięki, którym bez trudu znajdzie miejsce w bagażniku samochodu, dzięki temu, można ją zabrać na każdą wycieczkę. Jej wymiary bowiem, to zaledwie 37,5 x 38,5 x 52 cm. Pralka jest o wiele mniejsza od Camry 8052, a mimo tego, nie straciła na ładowności. Powyższy model mieści 3 kg ubrań, Manta WH128 zaś 2,8 kg. To naprawdę niewielka różnica pojemności przy jednocześnie dużej różnicy wielkości. Zużycie energii jest na poziomie jedynie 180W. Pralka została wyposażona w sterowanie mechaniczne i funkcję wirowania. Pralkę można nabyć w cenie ok. 230 zł.

Botti XPB30-8C

Kolejny niewielki model, zachwycający mobilnością i możliwością zabrania pralki w długą podróż. Jej wymiary to 39 x 36,5 x 55 cm, a waga nie przekracza pięciu kilogramów. Niska waga nie wpływa jednak na ładowność produktu. Botti XPB30-8C pomieści równo 3 kilogramy suchej odzieży. Posiada wbudowany program szybkiego piętnastominutowego prania. Jest niezwykle prosta w obsłudze. Zużywa 190W energii elektrycznej. Cechuje ją cicha i wydajna praca. Model ten, można zakupić za ok. 220 zł.

Hyundai WM 250

Propozycja pralki kompaktowej od Hyundai, zachwyca jeszcze mniejszymi gabarytami, niż w modelach wymienionych powyżej, czyniąc pralkę iście turystycznym modelem. Jej wymiary to zaledwie 49 x 38 x 36 cm. Niestety, znaczne zmniejszenie rozmiarów pralki, musiało przełożyć się na jej ładowność. Hyundai WM 250 pomieści zaledwie 2,5 kg odzieży suchej. Jest bardzo łatwa w obsłudze, która ogranicza się do ustawienia czasu prania, który maksymalnie może wynosić 15 minut. Zużywa mało wody (maksymalnie do 19 litrów), pozwalając dzięki temu na oszczędności, czyniąc produkt idealnym dla studentów mieszkających na stancjach. Klienci zgodnie podkreślają również atrakcyjny wygląd tego modelu. Cena jest równie atrakcyjna, pralkę można bowiem zakupić w granicach 180 zł.

Clatronic MWA 3540

O ile, Hyundai WM 250 miał być wariantem oszczędnościowym, to propozycja Clatronic zasługuje na miano wręcz mistrza ekonomiczności. Zużycie wody szacuje się zaledwie na ok. 13 litrów. Jej wymiary to 33 x 46 x 36 cm. Niewielkie rozmiary i naprawdę imponujące właściwości ekonomiczne odbiły się na pojemności pralki, która jest jeszcze mniejsza jak w przypadku propozycji Hyundai. Clatronic pomieści bowiem zaledwie 1,5 kg odzieży suchej. Podobnie, jak większość wymienionych powyżej pralek, jej obsługa jest banalnie prosta i również ogranicza się do regulowania długości czasu prania. I tu, również podobnie jak w powyższych przypadkach, maksymalnym czasem pracy jest standardowe piętnaście minut. Za tą pralkę zapłacimy ok. 150 zł.

Pralki kompaktowe, o pojemności do trzech kilogramów, na pewno nie są propozycją dla wszystkich. Nie sprawdzą się w domostwach, jako produkty dla całej rodziny. Stanowią jednak idealną, tanią i ekonomiczną propozycję dla wszystkich tych, którzy mieszkają samotnie i w związku z tym, nie mają dużej ilości odzieży do prania. Niewielka pojemność bębna, w pełni wystarczy na zaspokojenie potrzeb pojedynczej osoby, a dodatkowo rekompensowana jest oszczędnościami i naprawdę szybkim czasem pracy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here