Rok 2009 zbliża się ku końcowi. My natomiast mamy dla was porcję rekordów, które pojawią się w specjalnym wydaniu Guinness World Records, poświęconym tylko i wyłącznie elektronicznej rozrywce (Gamer’s Edition). Są wśród nich te, które poznaliśmy w ciągu roku jak i całkowicie nowe, które momentami potrafią odebrać mowę.

Dowiedzieliśmy się chociażby, że najlepiej sprzedającą się grą wszech czasów jest Wii Sports. O tym fakcie donosiliśmy już kilka miesięcy temu. Warto jednak przypomnieć, że pozycja ta znalazła się w domach 46 milionów fanów elektronicznej rozrywki. Niestety w tę liczbę wliczane są jej kopie, które dołączano do konsoli Nintendo Wii. Na pewno nie wiedzieliście jednak, że grą arkadową, która zarobiła najwięcej pieniędzy w historii jest NBA Jam. Pozycja ta w ciągu roku zasiliła konto jej wydawcy miliardem „martwych prezydentów”.

Wśród rekordów odnajdziemy też coś dla fanów Pac-Mana. Ten sympatyczny żółty stwór stał się najbardziej rozpoznawalną postacią ze świata gier. 94% (!) amerykańskich konsumentów rozpoznaje kreaturę stworzoną przez firmę Namco. O jeden punkt procentowy mniej zgromadził na swym „koncie” hydraulik Mario. Wiemy również, że najbardziej popularną grą logiczną świata jest Bejeweled od PopCapu, a najbardziej popularną serią gier wideo jest Halo. W tym przypadku głosy na swoje ulubione pozycje oddawali czytelnicy Księgi Rekordów Guinnessa.

A na sam koniec nasz absolutny fawory i tegoroczny killer. Niejaka Sara Lhadi to osoba, która straciła najwięcej czasu przy grze MMORPG. Nasza bohaterka od listopada 2004 r. do października tego roku spędziła w świecie Runescape 16,799 godzin! Po przeliczeniu tej wartości wyszło na jaw, że Sara wykorzystała prawie dwa lata swego życia na granie – w sumie prawie siedemset dni! Po uśrednieniu okazuje się, że jej rekord przekłada się na dziewięć godzin i dwadzieścia minut grania każdego dnia.

Pani Lhadi życzy wszystkiego najlepszego wszystkim no life’om na ten nowy, piękny rok 2010. My przypominamy natomiast, że już wkrótce studio Blizzard powinno wydać kolejny dodatek do World of Warcraft. Rekord Sary koniecznie trzeba pobić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Ups masz całkowitą rację. Nie wiem dlaczego, ale jeżeli mowa o MMORPG to pierwsze co mi na myśl przychodzi to WOW:) Jak mam być szczery to nigdy nie słyszałem o Runescape, więc może dlatego podświadomie zignorowałem ten tytuł. Na końcu newsa jeszcze wzmianka o dodatku i się wkopałem:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here