Kilka miesięcy temu opisywaliśmy przypadek gracza, który został zmuszony do zmiany nicka w usłudze sieciowej Xbox Live. W jego przypadku Microsoft oznajmił, że ksywka zawierająca słowo „gej” wywołuje złe skojarzenia, a ludzie dzwonią na korporacyjną infolinię i skarżą się na nią. O całej sprawie możecie przeczytać w tym miejscu.

Teraz okazuje się, że mniejszości seksualnych nie toleruje również Sony. Japońska korporacja doszła jednak do wniosku, że słowa „gej”, „lesbijka” i „biseksualny” są wulgarne. Dlatego też ich używanie zostało zabronione. Odpowiednie filtry powinny wyłapywać te słowa dzięki czemu nie zostaną wyświetlone w oknie czatu. Nie można ich także używać na forach czy do jakiekolwiek działalności związanej z Playstation Home. O całej sprawie doniósł gracz, których chciał stworzyć „sojusz” składający się z osób o odmiennej orientacji seksualnej i graczy wspierających mniejszość.

Osoba, która poinformowała media o „problemie” uważa, że jest to przykład dyskryminacji. Zgadzacie się z oburzonym użytkownikiem Domu czy uważacie, że sprawy związane z seksualnością nie powinny się pojawiać w wirtualnym świecie Sony? Dajcie nam znać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

62 KOMENTARZE

 1. Czy pytanie w dołączonej pod artykułem ankiecie „Gej jest OK?” jest specjalnie prowokacyjne??Może jednocześnie dołączcie ankietę „Czy lesbijka jest OK?”. Wtedy wyjdzie, że punkt widzenia n/t homoseksualistów zależy od punktu siedzenia – gej nie jest ok, ale lesbijka już jak najbardziej. Dlaczego? Ano dlatego że gracze to głównie faceci, a reszty dopowiadać już chyba nie trzeba :PA co do samej „afery” z Home, to Sony ma sporo racji. Bo pod tym pretekstem dyskryminacji homoseksualistów na oficjalnych forach i w samym Home, geje sami (nieświadomie?) zaczynają dyskryminować innych. Jakie przecież ma znaczenie czy forum tudzież sojusz zrzesza homo, hetero czy bi?? Dla mnie żadne. To ma być społeczność graczy a nie kochanków.

 2. Dyskryminacja? Nie wiem co to znaczy, ale wiem że na tym portalu nie powinno być takich niusów, jest to obrzydliwe i niesmaczne jakiekolwiek wspominanie o ich.

 3. Lesbijki są spoko, ale padałów to przez konia trojańskiego należało by przepuścić, ewentualnie powiesić za jaja( to taka lżejsza wersja moich przemyśleń 🙂

 4. Moim zdaniem zarówno SONY jak i Microsoft postępują słusznie. Afiszowanie się ze swoją orientacją seksualną w wirualnym świecie to jednak trochę za wiele. . .

 5. A co to za różnica czy gej czy nie, no do cholery jasnej. Problemem jest że komuś(jakiemuś homosiowi) przeszkadza ze innym przeszkadza że on se nie może się pochwalić ze jest gejem. Dajcie spokój, toż to standardowa burza w szklance wody i woda dla młyn dla wszelkiej maści obrońców uciśnionych gejów/lesbijek feministek i innych dziwnych tworów spod różowej bandery. Nas naprawdę GÓ**O OBCHODZI kto z kim, gdzie i w co. Jeszcze tylko brakuje żeby każdy se w nicku postaci wpisał czy jest muzułmaninem, buddysta a może ateista. STOP TEJ GŁUPOCIE!!!

 6. I bardzo dobrze że tak robią ! Gejom i tak jest za dobrze. . . . wszędzie forsuje się ich prawa. A prywatna firma powinna mieć prawo do takich działań, niechcąc narazić się normalnym ludziom którzy nie chwalą się wszędzie jak to robią.

 7. Uważam, że każdy powinien mieć prawo założenia takiego klubu w Home. Tak samo jakmiłośnicy majteczek w kropeczki, sympatycy czapeczek bejsbolowych, czy członkowie zarządu PKS lub ZUS, nie wykluczając stowarzyszenia czytelników V – tylko dla „normalnych” ofkorz.

 8. Osobiście sobie nie życzę ani G. ani L. gdziekolwiek. I szlag mnie trafia jak tylko zobaczę takich na ulicy. No trudno, taki już jestem- homosy won! Może niezbyt to ugodowe ale wystarczy mi, że muszę się spotykać z takimi osobami w autobusie- nie chcę tego powtarzać podczas gry na konsoli czy PC. Punkt dla Sony- zachowajmy pozory normalności.

 9. Bardzo dobry ruch ze strony Sony (a już chciałem spisać tą firmę na straty ;). Homoseksualizm, jak każdą chorobę psychiczną, należy bezwzględnie leczyć, a nie pozwalać rozprzestrzeniać się niczym dżuma w średniowieczu.

  • mam dzisiaj dziwne wrażenie, że admina czy innego moderatora forum snajperzy zdjęli około 17-tej . . .

   Co racja to racja, ale ciekawe jest również to, że posty nawołujące wręcz do nienawiści do mniejszości społecznej są plusowane!!!A jeszcze ciekawsze jest to, że jakby tylko zapodać jakąś treść propagującą piractwo (co uważam za mniejsze „przewinienie”) zapewne znikałaby ona zminusowana w ciągu 15 minut. Ot, takie smutne spostrzeżenie pokazujące kim są dumni Valhallowicze.

   • A jeszcze ciekawsze jest to, że jakby tylko zapodać jakąś treść propagującą piractwo (co uważam za mniejsze „przewinienie”) zapewne znikałaby ona zminusowana w ciągu 15 minut. Ot, takie smutne spostrzeżenie pokazujące kim są dumni Valhallowicze.

    Porównywanie chorych dewiacji seksualnych z kupowaniem kopii programów na bazarze jest nie do porównania. Chorych ludzi trzeba przede wszystkim leczyć i izolować od innych tak jak nie może być przyzwolenia na piractwo. Kiedyś słyszałem (czytałem) po czym najłatwiej lekarze poznają człowieka chorego psychicznie. Po tym że się upiera że jest zdrowy. @graczpl Nie rozumiem dla czego tak Ci zależy na obronie chorych ludzi jak i nie rozumiem twojego uzasadnienia dla minusa w moim drugim komentarzu, ale niech już zostanie,ale w przyszłości staraj się korzystać z opcji „CYTUJ”

    • @graczpl Nie rozumiem dla czego tak Ci zależy na obronie chorych ludzi jak i nie rozumiem twojego uzasadnienia dla minusa w moim drugim komentarzu, [. . . ]

     Nie chodzi mi o bronienie kogokolwiek a raczej o zwrócenie uwagi na dziwaczny sposób myślenia wielu (więcej niż bym się na V spodziewał) osób. Nie mam pojęcia co jest przyczyną traktowania homo jak ludzi chorych czy wręcz jak jakiś podgatunek godny wyniszczenia i wyizolowania. Ty piętnujesz ludzi a ja Twój sposób myślenia. ps. Co do minusa to IMO jego treść w jasny wyjaśnia o co mi chodzi.

   • Nie wiem skad tyle plusow u #1Nadal niestety widac ze Polacy to zasciankowe wsioki od rozanca i trzaskania sie po mordachMi homoseksualista w grze/Home nie przeszkadza bo niby jak ma przeszkadzac?

    Ot, takie smutne spostrzeżenie pokazujące kim są dumni Valhallowicze.

    „Dumni” Valhallowicze sa niestety tacy sami jak ludzie z Onetu tyle ze tutaj im sie WYDAJE ze sa umyslowa elita

 10. Ale zaraz, wątpię by 11 komentarzy więcej zmieniło cokolwiek w sprawię postrzegania homoseksualizmu w Polsce. Z resztą spójrzmy prawdzie w oczy, lepiej teraz powiedzieć stanowcze „nie” dla obnoszenia się z homoseksualnością niż za parę lat zobaczyć dwóch studentów liżących się na tyle autobusu. Jakaś tam troska o wygląd i zachowanie naszego społeczeństwa jeszcze w nas jest i to cieszy jednak faktycznie „wieszanie za jaja” być ciut niepokojące.

 11. Hehe, ależ się dajecie podpuszczać, przecież to kolejna zagrywka marketingowa Sony, która ma na celu rozreklamowanie tej usługi 🙂 Strasznie tani chwyt,ale wciąż działa jak widać. . .

 12. Zakładając, że sprawa rzeczywiście miała miejsce a nie, jak podsunął volk3r jest to marketing firmy Sony, postaram się uzasadnić, dlaczego gej ok jednak nie jest. Oczywiście moim zdaniem i nikogo nie zmuszając do niczego, włączając czytanie tej wypowiedzi. Czuję się wewnętrznie zobowiązany, aby się „usprawiedliwić”, jednocześnie narażając niemiłosiernie. Poza kwestią oczywistą – czyli propagowania odmienności seksualnej, czyli związanej ze sferą, o której raczej nikt normalny nie mówi w miejscach do tego nieprzeznaczonych, równocześnie szanując poglądy pozostałych obecnych(czy to w autobusie, kinie, na forum itd), zastanawiające jest, jak silnie muszą być geje/lesbijki sfrustrowani taką sytuacją, skoro za wszelką cenę starają się w każdym miejscu podkreślić, gdzie co wkładają. Zupełnie tak, jakby mnie to interesowało. To mają płacić za usługę w tym momencie aby – grać, czy toczyć Gejową Krucjatę?I czy ja w tym momencie powinienem rozpocząć antykampanię? Czy tego właśnie potrzebują do szczęścia?Zaznaczając, że ich istnienie absolutnie mnie nie boli, a już na pewno nie ich prawo do kochania, to przejawy uzewnętrzniania się przed publicznością swoją wersją miłości jest chore. Rozumiem również to, że geje istnieli praktycznie odkąd ludzkość i wszelkie stworzenie, także nawoływanie do tępienia jest idiotyzmem, jednak nadal podstawową rolą organizmu w środowisku jest przetrwanie, więc czym tu się chwalić? Obrzydzeniem do możliwości istnienia? Deklaracją, że ja i mój miś mamy to w . . . (i jeszcze nam z tego powodu dodatkową radochę)?I TO jest niesmaczne. Bo walczą ze światem, dzięki któremu mogą sobie pozwolić na własną odmienność. Dzięki któremu po prostu istnieją. Jeszcze rodzicem nie jestem, ale będąc, wolałbym aby moje dzieciaki nie musiały być wystawione na ataki odmienności zasiadając do spore 4 tylko za to, że ich stworzonka nie są fioletowe, a do tego to prowadzi. Jest to bitwa o swoje zakompleksione ja, tak samo jak pisanie na murach (c)hwdp. [Hmm. Czy wolno mi jeszcze pisać o tym, że będę miał dzieci, czy rażę tym przedstawicieli różowej planety, bo oni nie mogą?] Nie przepraszam, bo mogłem się powstrzymać, ale nie chciałem, ciśnienie mi skacze. Jedno i drugie nie przynosi najmniejszego pożytku (uzewnętrznianie / hwdp). Nie jest też w żaden sposób konstruktywne, podkreśla jedynie pewne ograniczenie piszącego. Skoro nikt mu do wyra nie wchodzi, nakazując zaprzestania takich praktyk, o co „walczy” swoją szabelką? Niechaj ochłonie i schowa ją do pochewki (ups). Czego i sobie na nowy rok życzę. Pzdr

 13. Ehh jako przedstawiciel młodszego pokolenia wtącę swoje 3 grosze:We mnie widok homo również budzi odrazę, ale. . . to nie powód, żeby od razu jechać po nich! „Że są psychiczni, chorzy, trzeba ich izolować”. . . skąd u was taka nienawiść? Bóg, gdy tchnął w człowieka życie, dał mu 3 rzeczy: rozum, nieśmiertelną duszę i WOLNĄ WOLĘ. I tyle w tym temacie. PS Tak, tak, już możecie po mnie jechać, że jestem głupim bachorem.

 14. Jestem na Valhalli od jakiegoś już czasu. Do tej pory byłem raczej obserwatorem. Ale teraz nie jestem w stanie wytrzymać tego co tu czytam Zawsze, do dnia dzisiejszego myślałem, że gracze to społeczność otwarta, myśląca i patrząca raczej w przyszłość a nie w mroki średniowiecza. I pierwszy raz w życiu spotkał mnie głęboki zawód. W zasadzie każdy ma prawo do swoich przekonań i odrębnego widzenia świata. Ale wypisywanie bzdur w stylu: „homoseksualizm jest chorobą” przyprawia mnie o dreszcze. Wg wszelkich badań znanych już zresztą od bardzo wielu lat nie jest to choroba. Jeśli mam być szczery, to jestem przerażony tym co tu przeczytałem. Mam już swoje lata. Podejrzewam że większość piszących tutaj to tzw. „młode pokolenie”. Jeśli taki jest sposób myślenia młodych ludzi w Polsce to ja mam po prostu dosyć. Tak jakby mało było konserwy, nienawiści, plucia jadem ze strony ludzi którzy aspirują do miana polityków, albo osób odpowiedzialnych za sumienia (mam nadzieję że nie muszę tłumaczyć o kogo chodzi)

 15. Gentillo,

  Wg wszelkich badań znanych już zresztą od bardzo wielu lat nie jest to choroba.

  Żeby być precyzyjnym wypadałoby dodać, że dopiero w 1990r. homoseksualizm został skreślony z listy chorób psychicznych WHO. Ponadto chciałbym wreszcie poznać te przełomowe badania, które do tego doprowadziły. Jak dotąd ilekroć z jednej strony słyszę, że homoseksualizm jest zaburzeniem, odpowiedzią są zawsze zarzuty „średniowiecznych poglądów, jadu, nienawiści, braku postępowości, konserwatywnego betonu, inwazji klerykalnych radykałów” itd. i może nie uwierzysz, ale też mam nadzieję, że nie trzeba tłumaczyć gdzie najczęściej takie słowa można wyczytać.

  • Gentillo, Jak dotąd ilekroć z jednej strony słyszę, że homoseksualizm jest zaburzeniem, odpowiedzią są zawsze zarzuty „średniowiecznych poglądów, jadu, nienawiści, braku postępowości, konserwatywnego betonu, inwazji klerykalnych radykałów” itd. i może nie uwierzysz, ale też mam nadzieję, że nie trzeba tłumaczyć gdzie najczęściej takie słowa można wyczytać.

   Tobie nikt tak nie napisze Ty po prostu głupi jesteś. A ja bym chciał poznać badania które twierdza ze jest to choroba psychiczna ergo – choroba w ogóle i proszę mi nie cytować katolickich radykałów i wklejać z internetu badan z lat 50-60. Z innej beczki statystyka jest nieubłagana. Na V Forum tak jak w każdym przekroju społecznym musi być conajmniej kilku gejów. Tak mówią procenty. gentillo — a czego sie spodziewasz po nasto – 20+ latkach i w ogóle po Polakach? Tolerancja w tym kraju to mit, frazes o którym sie tylko mówi. W Polsce prawie nie ma imigrantów i dużych mniejszości. Gdyby w Polandzie bylo tyle Turków co w Niemczech juz dawno byloby tu bardzo krwawo

 16. Wg najnowszych badań naukowców z Kościoła Katolickiego to homoseksualizm przestaje nawet grzechem być. Nie ma co sobie wycierać gęby nauką. Homoseksualizm nie jest chorobą i tyle. A dla wszystkich „normalnych” mam noworoczne życzenie: mam nadzieję że kiedyś i wy się znajdziecie w sytuacji że będziecie mniejszością wśród „normalnych”. I że nazwą was chorymi. Albo dzieciuchami grającymi w gierki choćby. Oby wam się. . .

 17. Hej zamordystyczne oszołomy bo tolerancyjni wbrew pozorom nie jesteście to wy zmuszacie ludzi żeby akceptowali zboczenia i zmuszacie ludzi do oglądania ich. Nie mam nic do gejów ale wkurwia mnie trochę jak z tym sie odnoszą do innych a działanie Sony traktuję jako szacunek dla moich poglądów które dominują w społeczeństwie. Jak chcecie pomóc gejom to kupujcie komputery Mac ta firma bierze udział w akcjach zwalczających homofobię. 🙂

 18. A masz jakieś doświadczenia z tym odnoszeniem, niezamordystyczny nieoszołomie? Może opiszesz? Jak rozumiem jesteś uosobieniem tolerancji, i wcale nie chcesz trzymać za mordę tych biednych gejów. Tylko byś chciał żeby ich nie było. . . widać w każdym razie. I żeby nie razili twojego zmysłu estetycznego. Tylko oni są. Zawsze byli i zawsze będą. I to są ludzie, obywatele tego świata, którzy powinni mieć takie same prawa jak ty. Np wolność słowa. Chyba że pójdziemy w dyktat dominujących poglądów w społeczeństwie. Wtedy przywrócimy karę śmierci (i prawo do aborcji zresztą też), a tych co nie są normalni zamkniemy w obozach koncentracyjnych, więzieniach, szpitalach – bo są źli albo chorzy. Albo czapa. Społeczeństwo się oczyści, a nienormalni nie bedą już razili swoim widokiem. Tylko strach, bo przecież są ci co twierdzą że granie w GTA to też zło. Prowadzi do przestępstw, rozpustnego życia, narkomanii. Może i nas zamkną w obozie reedukacyjnym?A ja jestem oszołomem. Staram się pilnować praw innych ludzi, bo wiem że jak do nich się dobiorą obrońcy moralności, prawa naturalnego i dobrych obyczajów to pewnego dnia zapukają też do mnie.

 19. Jak rozumiem jesteś uosobieniem tolerancji, i wcale nie chcesz trzymać za mordę tych biednych gejów. Tylko byś chciał żeby ich nie było. . . widać w każdym razie. I żeby nie razili twojego zmysłu estetycznego. Mam w gdzieś co robią homoseksualiści. Ale nie powinno ich się na siłę promować , zwłaszcza pod przymusem w szkołach. Tylko oni są. Zawsze byli i zawsze będą. I to są ludzie, obywatele tego świata, którzy powinni mieć takie same prawa jak ty. Np wolność słowa. Spoko ale ja nie chciałbym być wychowywany przez gejów w przeciwieństwie do ciebie. Chyba że pójdziemy w dyktat dominujących poglądów w społeczeństwie. Wtedy przywrócimy karę śmierci (i prawo do aborcji zresztą też), a tych co nie są normalni zamkniemy w obozach koncentracyjnych, więzieniach, szpitalach – bo są źli albo chorzy. Albo czapa. Społeczeństwo się oczyści, a nienormalni nie bedą już razili swoim widokiem. Nienormalnych nie promują w telewizji na siłę na normalnych. A ja jestem oszołomem. Staram się pilnować praw innych ludzi, bo wiem że jak do nich się dobiorą obrońcy moralności, prawa naturalnego i dobrych obyczajów to pewnego dnia zapukają też do mnie. To bardzo dobrze ! Ale jak mam zapisane w DNA niechęć do nich i kropka nie zmienisz tego i żadna polityczna poprawność nie ma prawa blokować wolności słowa. pozdrawiam

  • To bardzo dobrze ! Ale jak mam zapisane w DNA niechęć do nich i kropka nie zmienisz tego i żadna polityczna poprawność nie ma prawa blokować wolności słowa.

   No jeżeli jesteś obciążony genetyczną niechęcią to rzeczywiście nie mamy o czym dyskutować. Z genami się nie dyskutuje. pozdrawiam również

 20. To bardzo dobrze ! Ale jak mam zapisane w DNA niechęć do nich i kropka nie zmienisz tego i żadna polityczna poprawność nie ma prawa blokować wolności słowa.

  Pogratulować genów kolego:)

 21. Przeleciałem się po tej długiej liście postów, o przepraszam, wyzwisk i wyznań „zostawcie ich” „powiesić za jaja”. I wiecie co? Gdzieś w środku zrobiło mi się żal- nie wiedziałem, że na Valhalli jest tylu, nie oszukujmy się, homofobów. A jeszcze potrafią w pełni dumy oświadczyć to nam, na tym serwisie, jakiego są stanowiska. Słyszałem gdzieś, tam na górze, argument, że homoseksualizm to choroba. Moje stanowisko jest takie- jest to inny światopogląd, niezależny od człowieka. Jak się rodzisz, to nie wybierasz opcji chłopiec/ dziewczynka, ani homo/hetero. Rodzisz się i żyjesz. W pewnym momencie ze środowiska pozyskujesz informację o pewnych zwyczajach, poglądach. I co się okazuje? Są sprzeczne z Twoimi! Okazuje się, że ten chłopak/dziewczyna może pozostać tylko obiektem westchnień, bo wiesz, że najwyżej zostanie Twoją koleżanką/kolegą. Moim zdaniem, taki człowiek jest na straconej pozycji, i ktoś go tam na górze postawił na przegranej pozycji. On tak czuje i tego nie zmieni, a jego środowisko jest przeciwko niemu. Więc teraz, wszyscy obrońcy „moralności”, postawcie się w roli takiego człowieka. Powiedzmy podoba Ci się dziewczyna, ale ogólnie wszyscy twojej płci kochają chłopaków. Ba, oni są lepiej taktowani. No więc próbujesz się zorganizować, szukasz podobnych ludzi i razem staracie się działać. Trochę inaczej jest po drugiej stronie barykady, hę? Moim zdaniem- homofobia to jest właśnie choroba psychiczna, obok rasizmu i innych pochodnych. Takich ludzi powinno się leczyć. I nie mówię tu o wieszaniu za jaja, tylko o wpajaniu tolerancji dla innych. Osobom heteroseksualnym jest łatwo, nie można zrobić tak, żeby wszystkim było łatwiej?Myślę, że Pan Moderator czy inny Administrator tej strony powinien pomyśleć następnym razem, wrzucając newsy o takiej treści- jak widać nie wszyscy jeszcze (umysłowo) dojrzeli. Wracając do sprawy Sony i ich Domu. Nie powinni ogłaszać, że słowa „gej”, „lesbijka”, „homo, bi” są wulgaryzmami- powinni ogłosić, że wszystkie wyrazy określające seksualność człowieka są zabronione (bez żadnych wulgaryzmów, bo to jakaś pomyłka), wtedy każdy by został poszkodowany tyle samo. PS: Czy paru valhallowiczów nie złamało regulaminu i nie obraziło pewnych osób? (pytanie retoryczne)

 22. It’s okay to be gay. . . Najsmutniejsze jest to, ze niewiele osób wie jaka jest różnica między tolerancją a własnym zdaniem, opinią. Obrońcy „różowych” zostali stworzeni właśnie w taki sposób, bo „każdy ma prawo do miłości”. I każdy ma prawo do własnego zdania, a co gorzej: nawet każdy ma prawo do nienawiści i uprzedzeń. A tak nawiasem mówiąc, najbardziej nietolerancyjną grupą ludzi na świecie są homoseksualiści/stki, którzy nie tylko narzucają swoją inność i zdanie innym, lecz jeszcze starają się wywrzeć presję np. na Kościele Katolickim, by ten zalegalizował takie związki. A tak btw: „każdy ma prawo do miłości” jest tak pustym i głupim hasłem, że aż szkliwo na zębach się kruszy i pęka. Taaak, każdy ma: począwszy od homoseksualistów, poprzez hetero, na chorych popaprańcach i pedofilach kończąc. Jak każdy to każdy.

 23. Po przeczytaniu tych wszystkich komentarzy muszę przyznać, że jest w szoku. Może nie było jeszcze okazji, może wcześniej nikt się nie wyrywał? Nie wiem i nie chcę wiedzieć. Wiem natomiast co przeczytałem. Pełne bluźnierstw, ataków, dziwnych wyzwań, oświadczeń. . . Niektórzy twierdzą, że homoseksualizm to choroba i trzeba to leczyć, inni są tolerancyjni, choć ich to obrzydza i nie chcą o tym słyszeć, jeszcze inni najchętniej powiesiliby za jaja gejów ( w najlepszym w przypadku. . . ), choć już lesbijki są o. k. Nie wiem skąd taki brak tolerancji. Przyznam, że spodziewałem się czegoś więcej po Valhallowiczach. Tutaj niektórzy przypominają dzieci neostrady, które może nawet nie zdają sobie sprawy z tego co piszą. Być może, bo tego już się raczej nie dowiemy. Wiem na pewno, że to społeczeństwo V. w niejaki sposób pokazuje jaki jest nasz naród- prymitywny, który najlepiej piłby piwo. Czuję się przez to okropnie, ponieważ stanowię część narodu polskiego. Nie wiem jak można decydować o uczuciach innych ludzi. Ci, co nie oszukując się są homofobami, zastanówcie. Gdyby założyć, że heteroseksualizm byłby mniejszością, jakbyście się czuli? Chyba nie poszlibyście do lekarza stać się gejem/ lesbijką. Walczylibyście o swoje wyznania. Tak więc, czy mniejszości seksualne nie mają do tego prawa? Mają ulec waszym wymysłom, bo wy czujecie się zniesmaczeni? Naruszacie tutaj swobodę tych ludzi. Oni mają do tego prawo. Więc jeżeli chcą się nawzajem poznać, walczyć z homofobią, to mają do tego prawo. Nawet jeżeli wy czujecie się zniesmaczeni. Bo inni należą do np. sympatii.pl i nikt ich za to nie gania. Po prostu- jak widać w społeczeństwie graczy (które jest napastowane przez obrońców moralności i sami powinni to dobrze rozumieć) jeszcze daleko do powszechnej akceptacji i zrozumienia. Tak swoją drogą nie bójcie się wstawiać mi negatywnych komentarzy, liczyłem się z tym pisząc ten jakże promujący homoseksualizm komentarz.

 24. Gdyby założyć, że heteroseksualizm byłby mniejszością, jakbyście się czuli?

  Jak ktoś, kogo okłamywały wszystkie nauczycielki od biologii 🙁

 25. @rinqem – Więcej tolerancji, jesteśmy cywilizowanym krajem. Idąc tokiem twojego rozumowania w kraju super ucywilizowanym pedofile, geje , miłość między gatunkowa i wszystkie dewiacje świata są publicznie tolerowane?

 26. Gdyby założyć, że heteroseksualizm byłby mniejszością, jakbyście się czuli?

  ja tam bym sie cieszyl, zawsze wiecej kobiet bez facetow 😛

 27. ringem masz u minie duże piwo:) a tak poważnie to mam ochotę zwymiotować. i to już wcale nie jest śmieszne. od dawna wiem w jakim kraju żyję. do dawna wiem czym żyją ludzie w tym kraju. i jakie „wartości” tak naprawdę wyznają. miałem jednak nadzieję, że w środowisku graczy większość to ludzie o otwartych umysłach. ale niestety raczej nie w tym kraju. i niech wszyscy obrońcy wartości przeczytają to zdanie: wstydzę się że jestem polakiem! ot tyle i nic więcej

 28. Gdyby założyć, że heteroseksualizm byłby mniejszością, jakbyście się czuli?

  Pewnie wcale bym się nie czuł bo bardzo możliwe, że nie byłoby mnie na świecie. No, chyba, że założylibyśmy zupełnie inny model reprodukcji, ale wtedy nie byłoby zapewne ani homoseksualizmu ani heteroseksualizmu bo nie byłoby sensu istnienia płci. A sam osobiście nie mam jakiegokolwiek zdania na temat tego, czy homoseksualiści są normalni czy nie. Uważam, że (nie)normalny może być człowiek, a nie grupa ludzi. Dlatego uważam, że ci, którzy wypisują wszędzie gdzie się da, że są homoseksualni, chodzą na różnorakie parady etc. nie są normalni. Są, upraszczając, fanboyami własnej orientacji i tak samo jak każdy fanboy chcą przede wszystkim samych siebie przekonać, że nie są chorzy. Szukają akceptacji dla siebie u innych bo sami mają wątpliwości, co do własnej osoby. W ostatecznym rozrachunku nie wiem, czy homoseksualizm faktycznie jest chorobą (genetyczną, psychiczną, społeczną, czy jakąkolwiek inną) bo wynik badania – tego jak i każdego innego w erze permanentnej dezinformacji w jakiej obecnie egzystujemy – zależy w ogromnej mierze od tego, kto to badanie robi. Dlatego nie mam zamiaru wnikać w istotę sprawy, bo sam tego nie zbadam a godnych zaufania danych się nie doszukam. Ale powiem Wam jedno – nie obchodzi mnie, czy ktoś, będąc facetem, rano budzi się w łóżku z kobietą czy z innym facetem, i nie obchodzi mnie, czy ten ktoś ma dziecko czy nie (w tej drugiej opcji oczywiście adoptowane, ale czy to nie lepsze niż zatłoczony sierociniec, który często tworzy nową patologię w miejsce innej? Poza tym, dlaczego dwóch facetów miałoby nie móc wychować heteroseksualnego dziecka, skoro obaj zostali najpewniej wychowani, przez heteroseksualnych rodziców, a mimo to są gejami?) rzecz tylko w tym, moim zdaniem, żeby z niczym nie popadać w przesadę. Co jest przesadą? Na przykład zakazywanie używania słów mama czy tata w szkołach czy przedszkolach, a słyszałem o takich sytuacjach. To jest dla mnie popadnięcie z jednej, absolutnie głupiej skrajności, w drugą, być może jeszcze głupszą. Póki takie rzeczy się nie dzieją nie widzę problemu. Problem w tym, że ludzie mają skłonność do przesady, szczególnie jeśli chodzi o polityczną poprawność. . . Aha, a jak zobaczę kiedyś, podczas rejestracji na jakimś portalu typu Valhalla, pytanie o orientację seksualną zaraz obok pytania o płeć to najprawdopodobniej albo strzelę sobie w łeb uznając, że świat kompletnie zwariował i już nie ma nadziei albo pęknę ze śmiechu. . . z tego samego powodu. Jedno z dwojga. . .

 29. Powiem tak – pół biedy, jeśli chodzi o same nicki – niestety z niusa nie dowiedziałem się, czy Sony zabrania również tworzyć osobne działy na forach i wątki tylko dla zainteresowanych. Cóż, wówczas byłaby to jawna dyskryminacja. Jeśli zaś chodzi o nicki, w których pojawia się określenie mniejszości seksualnej – to mówiąc szczerze, nie mam zdania w sprawie stanowiska tych firm. Niech sobie Sony czy inne Microsofty robią, co chcą. Osobiście uważam jednak że jest to tak samo niepoważne zachowanie ze strony użytkowników, jak dawanie sobie ksywek zawierających takie cacka, jak liczbę 666, nazwy klubów piłkarskich czy nazwiska znanych ludzi – innymi słowy świadczy to nie za dobrze o zdolnościach umysłowych danego człowieka, że się tak kolokwialnie wyrażę 🙂

 30. Dwa powody, dla których Sony robi to, o czym w niusie wspomniano, moim zdaniem są następujące:1. Rozgłos – marketing jak to ktoś wyżej napisał;2. W mniejszym lub większym stopniu, zależy im, by rodzice młodych graczy mogli zaufać PS Home. A co do powyższej, rozległej dyskusji:Darujcie sobie triki typu „spodziewałem się czegoś więcej po Valhallowiczach” – nikogo to nie rusza. Darujcie sobie rzyganie i tego typu „odruchy” na nietolerancję wobec mniejszości seksualnych – gówno mnie obchodzi wasz żołądek. Tolerujecie gejów, to tolerujcie również tych, którzy ich nie tolerują. Jak chcecie bronić jednych a drugich atakować to idźcie do wojska. A przede wszystkim, najbardziej beznadziejne są teksty w stylu „gdyby założyć, że heteroseksualizm byłby mniejszością”. Ano nie można tego założyć bo nie taki jest porządek natury do cholery! Ludzie o prawidłowej orientacji nie mają z tym problemów bo są tacy jak matka natura przykazała. Jak ktoś wybiera inaczej (lub jak mówicie, taki się urodził) to jego sprawa i niech liczy się z konsekwencjami. Na koniec dodam, że osobiście toleruję homoseksualistów, ponieważ mimo że jestem bezradny wobec tego jacy są, nie przeszkadzają mi. Przeszkadza mi natomiast fakt, że jeśli nie powstrzymane zostaną ich afisze, moje dzieci, które zamierzam kiedyś mieć, będą narażone na opinię, że bycie homoseksualistą jest tak normalne jak to, że woda jest mokra. A spróbujcie mi powiedzieć, że ta opinia jest słuszna.

  • Przeszkadza mi natomiast fakt, że jeśli nie powstrzymane zostaną ich afisze, moje dzieci, które zamierzam kiedyś mieć, będą narażone na opinię, że bycie homoseksualistą jest tak normalne jak to, że woda jest mokra. A spróbujcie mi powiedzieć, że ta opinia jest słuszna.

   zalozmy nawet ze masz racje, w przyszlosci homoseksualizm zostanie uznany za norme. Ale jakie ma to znaczenie dla dzieci?homoseksualista sie nie staje. . . nim sie rodzi.

 31. Jak ktoś wybiera inaczej (lub jak mówicie, taki się urodził) to jego sprawa i niech liczy się z konsekwencjami.

  Najbardziej beznadziejny tekst jak to sam ująłeś. Jak można ponosić konsekwencje czegoś, na co nie miało się samemu wpływu?A odnośnie tekstu

  „gdyby założyć, że heteroseksualizm byłby mniejszością”

  chciałem tylko niektórym uzmysłowić, jak mogą się czuć, kiedy to co jest dla nich normalne, przez innych byłoby odrzucane. Ano można tego użyć jak ktoś nie ma wystarczająco dużo wyobraźni do cholery!

 32. „homoseksualista sie nie staje” – mylisz się. Może większość się taka rodzi – nie wnikam, ale na pewno wpajanie dziecku pewnych idei ma duży wpływ na kształtowanie jego poglądów, więc nie powiesz mi, że jeśli nie urodziło się homoseksualistą, nie może się nim stać za życia. A jeśli chodzi o konsekwencje czegoś na co się nie miało wpływu to przykry ale prosty przykład: terroryści wysadzają pociąg, którym jedziesz. Ponosisz bardzo poważne konsekwencje: śmierć. Masz na to wpływ? Sam znasz odpowiedź. Dla mnie jest normalne, że gram na konsoli, dla większości kobiet natomiast nie i uznają to raczej za bardzo negatywną cechę u chłopaka. Rozpaczam? Nie. Jak jej nie pasuje to olewam ją – sprawa prosta.

  • „homoseksualista sie nie staje” – mylisz się. Może większość się taka rodzi – nie wnikam, ale na pewno wpajanie dziecku pewnych idei ma duży wpływ na kształtowanie jego poglądów, więc nie powiesz mi, że jeśli nie urodziło się homoseksualistą, nie może się nim stać za życia.

   nie mamy sredniowiecza 🙂 nauka sporo wie o homoseksualizmie. Musze Cie uspokoic, tego sie nie da nauczyc. Z tym sie rodzisz. Przestan byc ignorantem i poczytaj co mowia o tym geje. . nikt im nic nie kazal, poprostu z tym sie urodzili. .

   # khamseen 2009-01-02, 23:34

   widze ze jak sie koncza argumenty to zaczynaja sie wycieczki osobiste. A ponoc jestes tak dobrze wychowany? Coz, widze, ze jak jakies badanie burzy CI swiatopoglad, to jest robione przez ‚profesorka’, ktory sie nie zna na swej robocie. . Zdecydowanie bardziej wiarygodne sa poglady z domu, niewazne jakie by byly ;]

   • widze ze jak sie koncza argumenty to zaczynaja sie wycieczki osobiste. A ponoc jestes tak dobrze wychowany? Coz, widze, ze jak jakies badanie burzy CI swiatopoglad, to jest robione przez ‚profesorka’, ktory sie nie zna na swej robocie. . Zdecydowanie bardziej wiarygodne sa poglady z domu, niewazne jakie by byly ;]

    Już mnie to nuży ale widzę, że niektórzy cały czas coś do mnie mają. Nie ja tu komuś jeżdżę, tylko ktoś mi, dowiedziawszy się jaki ze mnie gnój. Gdzie ta wasza tolerancja? Chyba kończy się na gejach. Nie mi tutaj brakuje argumentów, tylko wam, dlatego uczepiliście się wieku lub wyrywacie słowa z kontekstu. Co do badań to przekonasz się jak za 5 lat ci sami profesjonaliści pochwalą się odwrotnymi wynikami. Znam dwóch gejów. Z każdym się normalnie rozmawia, natomiast żaden z nich nie chwalił się swoją orientacją i dobrze. Dowiedziałem się kim są od innych, i nic się nie zmieniło (choć niektórzy wolą łapać za pojedyncze słowa i zrobić ze mnie ignoranta).

    • Znam dwóch gejów. Z każdym się normalnie rozmawia, natomiast żaden z nich nie chwalił się swoją orientacją i dobrze. Dowiedziałem się kim są od innych, i nic się nie zmieniło (choć niektórzy wolą łapać za pojedyncze słowa i zrobić ze mnie ignoranta).

     Dziecko drogie nie kłam i nie brnij! Dlaczego każdy umysłowy ignorant co to ledwo z kołyski wypadł zawsze, ale to ZAWSZE na koniec pisze „znam geja”. Już widzę jak dwóch gejów 😉 zwierza ci sięw sekrecie i opowiada o swoich preferencjach. Kiedy jest temat dotyczący rasizmu, ksenofobii i Żydów to od śmiesznych, pyskatych chłopców twojego pokroju zawsze pada argument – „znam”. Nie znasz po prostu nie wiesz co napisać.

     Już mnie to nuży ale widzę, że niektórzy cały czas coś do mnie mają. Nie ja tu komuś jeżdżę, tylko ktoś mi, dowiedziawszy się jaki ze mnie gnój. Gdzie ta wasza tolerancja?

     A więc nietolerancyjny gnój jak sam siebie określiłeś żąda dla siebie i swoich nietolerancyjnych poglądów tolerancji. Urokliwe i bardzo osobliwe 🙂

     Czy wiesz, że ani JPII ani BVI nigdy nie powiedzieli słów „potępiam?”. Za to media dużo o potępieniu mówiły, bo skoro papież mówi, że coś jest złe, to znaczy, że potępia. A okazuje się, że nie do końca jest tak cukierkowo. Kościół nie wydaje opinii, religia zabrania homoseksualizmu. I to koniec tematu.

     amadheus no i na o ten bełkot? Prawisz mi pogadankę jak szkolny katecheta a nie odniosłeś się do tego co napisałeś w żadnym stopniu. Co myślisz że nie wiem, że KrK zabrania homoseksualizmu? Szkoda, że biskupowi Paetzowi nie zabronił swego czasu. Fakty pozostają faktami

     próba zmienienia wiary jest brakiem tolerancji wobec wierzących.

     Powiem Ci tak – śmierdzisz okropnie antyklerykalizmem i jakąś dziwną mieszanką inteligencji, modernizmu oraz inteligencji ze szczyptą czystego idiotyzmu.

     Powiem Ci tak – śmierdzisz kruchtowym serwilizmem dobrze wyćwiczonego wiernego Radiomaryjca. Homoseksualizm księży? Co chcesz brnąć dalej w ten temat? Rozumiem, że tylko antyklerykał może podjąć taki temat bo dla reszty księża to świete krowy? Co niedziela jestem na mszy, ale takiego koloratkowego (pedofila, nie homoseksualistę) tobym powiesił za sam wiesz co. Każdy normalny człowiek by tak zrobił. A, że skoro nie odniosłeś się do tego co wcześniej napisałem to nie oponujesz 😀 Więc po co teraz ten głupi tekst. Co do uprzedzeń i pychy to daruj sobie bo też sobie pogalopuję ci napiszę, że jesteś miłośnikiem pedofilów skoro ani słowem się na ten temat nie wypowiedziałeś panie kruchtowy Nigdzie nie pisałem o wierzących jedynie o księżach pedofilach, ale skoro się do tego nie odniosłeś to widać ci to nie przeszkadza. Ot ciekawe gejów nie lubi a o gwałcących dzieci facetach w w koloratkach nawet się nie zająknie. Ciekawe, ciekawe!

     Uprzedzenie i pycha nigdy nie idą w parze z mądrością.

     Uprzedzenia i pychę przyklej najpierw swojemu kościołowi chłopcze zanim rzucisz nimi w kogoś innego. Generalnie to widzę, że największe emocje ten temat wzbudza w ludziach z roczników powyżej 1985 roku, a więc jedynie wyszczekanych w Internecie dzieciaków gimnazjalno-licealnych o jakże wielkim doświadczeniu życiowym. Jednym słowem wielkie nic.

 33. patrząc na niektóre komentarze muszę stwierdzić, że co niektórzy powinni pozostać przy komentowaniu gier wideo, aż do momentu kiedy dorosną. Homoseksualizm nie jest ideą lub poglądem. Jest preferencją seksualną. W dzisiejszym społeczeństwie na co dzień stykamy się z seksem w tej czy innej formie – zamaskowanej, pośredniej lub bezpośredniej i jakoś nigdy i nikogo goły tors pana modela z reklamy Dolce&Gabanna nie „przekierował” na homo-tory. Tak samo jak żadnego geja nie przekabaci uliczny billboard z apetyczną panią w bieliźnie. Cóż za bzdurne rozumowanie. W krajach bardziej mentalnie rozwiniętych niż ta o jakieś 3 dekady zapóźniona dziura od lat obserwuje się dzieci biologicznych rodziców, którzy są w związkach partnerskich(homoseksualnych) i nie zauważono żadnej reguły co do tego, czy stykający się na co dzień z dwiema mamusiami chłopczyk lub dziewczyna jest bardziej narażona na homoseksualizm. No ale nastoletni internauta z Polski wie lepiej niż wieloletnie badania Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego i analogicznych zespołów na całym świecie. A tobie khamseen z całego serca życzę córki lesbijki lub syna geja. Wtedy będziesz mógł swoje (wyniesione pewnie z domu?) teoryjki przyłożyć do rzeczywistości. Ale najpierw zrób maturę bo z profilu widzę, że jeszcze jesteś na początku drogi. Pomijam już fakt, że to żałosne kiedy widzę, że komuś przeszkadzałaby czyjaś preferencja seksualna w internecie, medium gdzie kontakty interpersonalne sprowadzają się co najwyżej do stukania we własną klawiaturę.

 34. Najpierw czytaj, potem komentuj. Mam gdzieś twoją i czyjąkolwiek preferencję seksualną. Natomiast niech schowają się ci, którzy wylewnie eksponują jacy są inni. Ja nikomu źle nie życzę, ale widzę, że niektórzy mi tak, i to bez powodu. . . Nie dodam o czym to świadczy. Nie wspomnę również o czym szanowny pan nas informuje supertrendy nickiem zakończonym uber-szatańską liczbą. Co więcej, nie doceniasz młodych umysłów. Kiedyś będziesz od nich zależny. Ale trudno, zrozumiesz jak „dorośniesz” do wieku emerytalnego. Poglądy z domu? Wybacz, nie do końca masz rację – jestem bardzo niezależnym człowiekiem (ale dobrze wychowanym i fakt, może dom miał jakiś wpływ na drogę, którą podążam). Natomiast zadziwiające jak ślepo wszyscy wierzą w wyniki badań kilku profesorków. Dodam, że lepiej wynieść poglądy z domu niż z telewizji lub internetu. Ah i już nie mogę się doczekać wylewnej riposty, sfrustrowanego cwaniaczka (nie tylko jednego), zrównanego z ziemią przez nastolatka.

 35. A mnie najbardziej dziwią komentarze w stylu „wstydzę się że jestem Polakiem” itd. Informuję że całkiem niedawno, w trakcie wyborów prezydenckich w USA, w prawdopodobnie najbardziej liberalnym stanie Kalifornia w referendum ludzie zdecydowali że nie zgadzają się na gejowskie małżeństwa. Mimo gigantycznej kampanii za, mimo wydanych dziesiątków milionów zielonych, mimo wsparcia gwiazd Hollywood. Wszystko na nic. Widać tam przewagę też maja zapluci jadem klerykałowie – cóż za pech :(Pozostaje jedynie wynieść się do jakiegoś naprawdę liberalnego kraju. Proponuje Kubę albo KRLD – tam z klerykałami dawno już zrobiono porządek. A tak poważnie -ja mam tego pecha, że jestem nienowoczesny, czyli hetero. I co niby z tego powodu mam chodzić po ulicach i krzyczeć „ja chcę sexu z kobietą” ? To głównie o to chodzi – nie trzeba wszędzie na siłę demonstrować swojej seksualności. I tak, para hetero która w miejscu publicznym zbyt wylewnie demonstruje swe zamiary też zachowuje się niezbyt dobrze. Oceniajmy wszystkich równo. W tym właśnie problem z gejami, ze pod pozorem walki o swoje prawa zbyt często domagają się przywilejów 🙁

 36. oj jerry71 chyba twoja wypowiedź najmniej mi się podoba ze wszystkiego co tu czytałem choć na tle innych wszystko co napisałeś brzmi normalnie i jest, przyznam to uczciwie, wyważone. Dlaczego mi się nie podobało? Ponieważ robisz bardzo, ale to bardzo paskudną rzecz kilka cytatów plus odpowiedzi kaczucha 😉

  A mnie najbardziej dziwią komentarze w stylu „wstydzę się że jestem Polakiem”

  Wstydziłbym się za część powyższych wpisów nawet jeśli pisaliby je polskojęzyczni Macedończycy. Czytaj to nie jest sedno sprawy

  w referendum ludzie zdecydowali że nie zgadzają się na gejowskie małżeństwa.

  Chciałbym cię serdecznie zapytać w którym miejscu ktokolwiek i kiedykolwiek w tym temacie poruszył temat małżeństw nikt? Dziękuję to wszystko. Między tematem akceptacji i tolerancji a dyskusji o formalizacji związków jest przepaść het het daleko. Zanim poruszysz ten temat powiedz tym wyżej żeby najpierw przestali się bać mitycznego geja co to im zdeprawuje dzieci swoją natarczywą i żądającą przywilejów postawą! Choć jeszcze je mają w swoich khym khym nasieniowodach i powinni jeszcze z kajetów się uczyć abecadła a nie o poważnych rzeczach dyskutować.

  Wszystko na nic. Widać tam przewagę też maja zapluci jadem klerykałowie – cóż za pech 🙁

  Nie trzeba być zaplutym jadem klerykałem żeby być niedoinformowanym idiotą. Lub też wystarczy być dzieckiem z Liceum co chyba widać powyżej? Choć jak już poruszyłeś wątek religii katolickiej co pojawia się niestety zawsze przy takich tematach to trzeba bardzo, ale to bardzo uważać bo to broń obosieczna i może jak mówimy „a” to powiedzmy „b” czyli jak tam sprawa molestowania dzieci przez katolickich księży pedofilów w USA i Australii? Watykan już powypłacał odszkodowania? Czy Benedykt XVI wystarczająco się pokajał podczas wizyty w USA w ubiegłym roku przed rodzicami skrzywdzonych dzieci o czym wspomnieć musiały nawet media w Klechistanie? Akurat KrK i tak zwani ludzie Kościoła jest ostatnią instancją do wydawania opinii o homoseksualiźmie, a może jest? W końcu mają, obejmujące setki lat wielkie doświadczenie w tym temacie.

  nie trzeba wszędzie na siłę demonstrować swojej seksualności. I tak, para hetero która w miejscu publicznym zbyt wylewnie demonstruje swe zamiary też zachowuje się niezbyt dobrze. Oceniajmy wszystkich równo. W tym właśnie problem z gejami, ze pod pozorem walki o swoje prawa zbyt często domagają się przywilejów 🙁

  Znana śpiewka bla bla bla niech się nie afiszują. A gdzie te paskudne geje i lesby ci się afiszują? Widziałeś gdzieś choćby trzymających się za rączkę gejów, albo strzelające sobie języczki lesbijki na ulicy? Może telewizje stały się różowe? Bo ja nie widziałem. Czy Tomasz Raczek, który ostatnio przyznał się, że jest HOMO nagle stał się jakimś dziwacznym stworzeniem z kosmosu? Zamienił się w DragQueen, napastuje kolegów z pracy? Zaraża homoseksem na prawo i lewo? To znaczy słyszałem o tych strasznych GEJACH co to zagrażają naszej POLSKOŚCI, RELIGIJNOŚCI, SPOŁECZEŃSTWU a nawet ROZRODCZOŚCI (bo przecież zarażą wszystkich i nie będzie małych rodaków!) naszego wspaniałego narodu. Na ogół mówią o tym przedstawiciele MW, Radia Maryja LPRu i innych prawicowych organizacji, które mają obsesje na punkcie gejów, lesbijek, seksu i tak dalej. Przeczytaj sobie komentarze tych kilku buraków powyżej co to szczycą się i wręcz obnoszą ze swoją ignorancją rodem ze średniowiecza i zrozumiesz o co tak naprawdę chodzi. Te dzieciaki niepewne własnej seksualności wolą napisać (oczywiście w przenośni) per”PEDAŁY DO GAZU” niż cokolwiek innego to takie po dziecinnemu radykalne i tym samym śmieszne są po prostu bojaźliwe nawet w internecie nie są w stanie pozbyć się swoich uprzedzeń choć pewnie homoseksualistę widzieli pewnie tylko w telewizji w serialu-tasiemcu. Co chciałem napisać jeszcze to zawarłem w poście numer 21

 37. Takim orłom jak Widmo, Khamseen i Kolabor oraz paru innym proponuje juz w tym temacie zamilknąć, bo jedyne mądre elementy Waszych wypowiedzi, to kropki je kończące. A to wcale dobrze o niczym nie świadczy. I nie żebym był przeciwnikiem dyskusji o tematach, jakby nie było dość istotnych dla społęczeństwa, ale jednak proponuje już zakończyć tę wojenkę. Bo to w zasadzie nawet ciężko nazwać zaszczytnym mianem dyskusji. Dziękuję za uwagę.

  Lub też wystarczy być dzieckiem z Liceum co chyba widać powyżej?

  Wypraszam sobie 😛

 38. Niektórym tu się mylą chyba dwie grupy ludzi. Jedna to prawdziwi, „zwyczajni” homoseksualiści, którzy potrafią jakoś powiedzmy normalnie egzystować w społeczeństwie, które do końca normalne nie jest. A druga to kryjące się pod hasłami „tolerancji” (które tą tolerancję mylą z akceptacją) lewicowe bojówki walczące o wpływy polityczne i nie tylko oraz ludzie ślepo za nimi podążający (manifestacje itp). I myślę, że dopóki niektóre osoby nie dostrzegą tego, nie powinny brać udziału w podobnych dyskusjach. Po prostu szkoda klawiatur, szkoda energii i szkoda bajtów na serwerach. . .

 39. > Natomiast niech schowają się ci, którzy wylewnie eksponują jacy są inni. O, totototo!>Akurat KrK i tak zwani ludzie Kościoła jest ostatnią instancją do wydawania opinii o homoseksualiźmie, a może jest? W końcu mają, obejmujące setki lat wielkie doświadczenie w tym temacie. Nie bądź śmieszny. Kościół nie wydaje nigdy żadnych opinii, on w najgorszym wypadku ogłasza, że czegoś nie popiera. Czy wiesz, że ani JPII ani BVI nigdy nie powiedzieli słów „potępiam?”. Za to media dużo o potępieniu mówiły, bo skoro papież mówi, że coś jest złe, to znaczy, że potępia. A okazuje się, że nie do końca jest tak cukierkowo. Kościół nie wydaje opinii, religia zabrania homoseksualizmu. I to koniec tematu. I jakby głośno homoseksualiści nie krzyczeli, próba zmienienia wiary jest brakiem tolerancji wobec wierzących. >A gdzie te paskudne geje i lesby ci się afiszują? Widziałeś gdzieś choćby trzymających się za rączkę gejów, albo strzelające sobie języczki lesbijki na ulicy?Ja widziałem. I to nie raz. Powiem Ci tak – śmierdzisz okropnie antyklerykalizmem i jakąś dziwną mieszanką inteligencji, modernizmu oraz inteligencji ze szczyptą czystego idiotyzmu. Chcesz udawać, że homo się nie afiszują ze swoją seksualnością? Chcesz nam opowiedzieć może o paradach hetero? Albo o tym jak homo nie protestosują? Jak się nie zrzeszają? Hmm? Co jeszcze chcesz powiedzieć, może rzucisz kolejnym argumentem sugeryjącym homoseksualizm księży?Uprzedzenie i pycha nigdy nie idą w parze z mądrością.

 40. No zielony, widzę że już masz takie doświadczenie w jeżdżeniu po młodszych, że znasz ich zachowania na pamięć. Rozumiem, każdy coś w życiu musi robić. Kocham natomiast, jak banda zakompleksionych graczy rzuca się na jedną osobę i eksponuje swoją alfa-siłę. Młody, gniewny gówniarz bez matury, na początku drogi do niej! Mylicie się głęboko w swoim rozumowaniu. Muszę sięgnąć po banalny argument: czy powiedziałem choć raz tutaj, że nie toleruję gejów i że powinni wszyscy zginąć? Nie! I nigdy tego nie powiem, bo tak nie myślę. Padłem tutaj ofiarą tłumu, i żałuję, że stało się to na forum gdzie siedzi mnóstwo pseudointeligentów-cwaniaków, którzy tylko czekają żeby kogoś zjechać. Na dodatek cechy, które wymieniliście w zacnych minusach do mojego komentarza przypisujecie mi sami na podstawie własnych „poglądów z domu”. Jeśli nadal czujecie się świetni bo ja nie mam matury a wy tak, to wiedzcie, że w maju piszę maturę i to na poziomie którego niejeden mi pozazdrości. Niestety nie trafiliście tutaj na przyszłego sprzątacza ulic, który kończy zawodówkę byle mieć świstek. Poza tym mam głęboko gdzieś co dalej o mnie myślicie, bo nie macie podstaw by wyciągać tak głębokie wnioski. ps. a gejów znam. zapewne ty znasz jeszcze więcej sądząc po treści wypowiedzi. ps2. w dyskusji na temat gejów nie mam nic więcej do powiedzenia. więc nawet jeśli czujecie że wygraliście ze mną w tej sprawie to mam niespodziankę kilka postów wyżej

  • Padłeś ofiarą jedynie swojej własnej, szczeniackiej głupoty

   ps. a gejów znam. zapewne ty znasz jeszcze więcej sądząc po treści wypowiedzi.

   teraz już przeszedłeś samego siebie no nie krępuj się napisz tym wszystkim co cię tak gnębią, że są po prostu tymi no obrzydliwymi cyklistami. No napisz, napisz ulżyj sobie! Pokaż im też język.

  • ps. a gejów znam. zapewne ty znasz jeszcze więcej sądząc po treści wypowiedzi. ]

   muhahah to chyba wystarczająco dobitnie pokazuje twoją „tfarz”. Tata powinien wziąć pasa i na gołe dupsko przyrżnąć pasem do krwi zanim będzie za późno. Pozdrów kolegów gejów ;P. Oczywiście, że wierzę, że ich masz. We własnej głowie. twilitekid analogie które stosujesz są infantylnie żenujące aż głowa boli. Moda na homoseksualizm? Chyba żartujesz. Wśród młodzieży? Sztandarową młodzież masz w postaci khamseena i paru innych tutaj. No faktycznie są przeżarci modą na homoseksualizm.

 41. Hah, mnie w tego typu dyskusjach najbardziej bawi brak tolerancji wobec cudzych poglądów u tych najbardziej afiszujących się „tolerancją” ; ).

  • Hah, mnie w tego typu dyskusjach najbardziej bawi brak tolerancji wobec cudzych poglądów u tych najbardziej afiszujących się „tolerancją” ; ).

   To bardzo prosty logiczny niby paradoks. Niby dlaczego nietolerancyjna świnia miałaby kwiczeć o tolerancję wobec własnych poglądów skoro sama jest nietolerancyjna? Dlaczego takim gnidom należy ustępować? Zmieńmy trochę dekorację i uwolnijmy się od homotematyki ;)Skoro mam być tolerancyjny to znaczy, że powinienem na przykład faszystom z NOPu pozwolić na rasistowską demonstrację w ramach mojej głębokiej tolerancji w którą oni nie wierzą? Dlaczego ludzie nietolerancyjni zasłaniają się zawsze za parawanem tolerowania ICH poglądów? To kompletny idiotyzm. Kiedyś Europa przez lata tolerowała pewnego austriackiego malarza pokojowego i skończyło się na piecach.

 42. Skoro mam być tolerancyjny to znaczy, że powinienem na przykład faszystom z NOPu pozwolić na rasistowską demonstrację w ramach mojej głębokiej tolerancji w którą oni nie wierzą?

  Od tolerancji czyjegoś poglądu do akceptacji tego typu akcji dłuuuga droga. Taka dyskusja chyba nie ma sensu. Tolerancja swoją drogą. Ale nawoływanie do zaakceptowania, czyli PRZYZWOLENIA na pewne rzeczy to zdecydowana przesada. Jak już wspomniałem, tu trzeba rozdzielić pewne pojęcia. Dopóki ludzie będą je ze sobą mylić, dopóty będzie dochodziło do tak żenujących duskusji, jak ta tocząca się od kilkudziesięciu postów. Można tolerować homoseksualistów. Ja zdaję sobie sprawę, że tacy ludzie są, są mniejszością i się nie zmienią, bo niby dlaczego mają się zmienić. Niechże sobie tam istnieją, żyją w społeczeństwie. Nie przeszkadza mi, że ktoś jest gejem czy lesbijką. Nie znam żadnego bliżej (na zasadzie przyjaciel, bliższy znajomy), ale kiedy mam do czynienia z homoseksualistą, ten fakt nie wpływa na mój sposób traktowania takiej osoby. Nie uważam jej za chorą, gorszą itp. Ale mam też prawo nie pozwolić, nie zaakceptować pewnych postulatów homoseksualistów (choćby tego o adopcji dzieci), jednocześnie nie przestawając ich tolerować. Tak samo mam prawo przeciwstawić się obecnemu trendowi rozprzestrzeniania się pseudo-homoseksualizmu (wszelakie dzieci, które odkrywają w sobie bi/homo-emo-odrzuconych-alternatywnych osobników). I równie dobrze mogę poczuć się zgorszony, widząc gdzieś gejów zbyt wylewnie manifestujących swoją orientację, nawet nie dlatego, że również czuję się lekko zgorszony, kiedy widzę chłopaka obmacującego publicznie dziewczynę, ale zwyczajnie to może godzić w moje poczucie estetyki. Po prostu. I myślę też, że jako pracodawca mam prawo we własnej firmie nie zatrudnić kogoś ze względu na orientację seksualną (bo pracownik reprezentuje firmę, a firma jest moją własnością). Tak samo myślę, że jako właściciel usługi typu Home mam prawo nie zaakceptować tego, by w jej obrębie zrzeszały się grupki mniejszości seksualnych i mam prawo przedsięwziąć przeciw temu jakieś środki (mniejsza z tym, czy są one mniej lub bardziej trafne). Nie zabraniam homoseksualistom logowania się do usługi, nie zgadzam się jedynie na uzewnętrznianie ich preferencji. Tak samo jako tolerancyjny pracodawca przyjmę na wysokie stanowisko miłośnika ciężkiej muzyki, ale przecież nie pozwolę mu, by paradował w firmie w glanach i skórzanej kurtce ; ).

 43. Zacznijmy od tego, że nie ma czegoś takiego jak pseudo-homoseksualizm poza tym zrobiłeś dokładnie to co kilku panów powyżej pobiegłeś do przodu i zacząłeś pisać o akceptacji adopcji itd. Polecam jak osoby wcześniej przyjrzyj się jakie poglądy i jakim językiem operuje tu kilku umysłowo niedorozwiniętych gówniarzy, tak gówniarzy bo inaczej tego nie można nazwać. Od tego trzeba zacząć. A nie od afirmacji związków, adopcji dzieci itp.

  Ale mam też prawo nie pozwolić, nie zaakceptować pewnych postulatów homoseksualistów (choćby tego o adopcji dzieci), jednocześnie nie przestawając ich tolerować.

  To tak jak w tym kawale o tym jak na spotkaniu partyjnym baca miał znaleźć dobrą cechę u Lenina. Siedzi Lenin na progu domu i goli się. Przechodzą dzieci i mówią: dzień dobry Włodzimierzu Illiczu. Na co Lenin odpowiada: Dzień dobry dzieci!No dobrze pyta aktyw partyjny ale gdzie tu ta dobra cecha- miał brzytwę mógł rżnąć – odpowiada baca

  (wszelakie dzieci, które odkrywają w sobie bi/homo-emo-odrzuconych-alternatywnych osobników)

  Właśnie mi włosy dęba stanęły bo po tym fragmencie widzę, że Ty w ogóle mylisz wszystkie możliwe pojęcia

  I myślę też, że jako pracodawca mam prawo we własnej firmie nie zatrudnić kogoś ze względu na orientację seksualną (bo pracownik reprezentuje firmę, a firma jest moją własnością). Tak samo myślę, że jako właściciel usługi typu Home mam prawo nie zaakceptować tego, by w jej obrębie zrzeszały się grupki mniejszości seksualnych i mam prawo przedsięwziąć przeciw temu jakieś środki (mniejsza z tym, czy są one mniej lub bardziej trafne). Nie zabraniam homoseksualistom logowania się do usługi, nie zgadzam się jedynie na uzewnętrznianie ich preferencji.

  Niestety wszystko co napisałeś w tym akapicie jest błędne, że aż mi opadła szczęka. Po pierwsze nie zatrudnienie kogoś ze względu na płeć, kolor skóry, religię, preferencje seksualne itp jest dyskryminacją sensu stricto. Dwa przykładowego pracodawcę obowiązuje prawo, a nie moja firma, mój folwark zwierzęcy. W takim razie ja jako pracodawca mogę nie zatrudnić grubego bo mi się nie podoba, albo nie zatrudnię khamsena bo uważam go za homofoba. Widzisz? To jest dokładnie to samo. A firmę Sony można spokojnie podać do sądu i rozpętać takie piekło, że będą na kolanach przepraszać.

  Tak samo jako tolerancyjny pracodawca przyjmę na wysokie stanowisko miłośnika ciężkiej muzyki, ale przecież nie pozwolę mu, by paradował w firmie w glanach i skórzanej kurtce ; ).

  No wybacz ale tym przykładem zniżyłeś się do poziomu tych kilku dzieci w tym tego co ci dał plusika. Rozumiem, że biorąc pod uwagę tę analogię do glanów i skórzanej kurtki to gej czy lesbijka przyjdą do pracy no jak? W różowej apaszce, sweterku w kwiatuszki? Skórzanych spodniach z wyciętymi pośladkami? Nie naprawdę chyba czas skończyć tę dyskusję

 44. Zacznijmy od tego, że nie ma czegoś takiego jak pseudo-homoseksualizm poza tym zrobiłeś dokładnie to co kilku panów powyżej pobiegłeś do przodu i zacząłeś pisać o akceptacji adopcji itd.

  Nie wiem, czy zauważyłeś, ale nie chciałem tu się odnosić do słownictwa, jakim operują tamci powyżej. Głównie chciałem zawrzeć związek pomiędzy tym, co się toleruje, a co się akceptuje. I jak może wyglądać sprawa z perspektywy Sony.

  Właśnie mi włosy dęba stanęły bo po tym fragmencie widzę, że Ty w ogóle mylisz wszystkie możliwe pojęcia

  Nie wiem, w jakim środowisku się obracasz, ale nie zauważyłeś wśród „młodzieży” ogólnej mody na „homoseksualizm”? Piszę to celowo w cudzysłowie.

  W takim razie ja jako pracodawca mogę nie zatrudnić grubego bo mi się nie podoba, albo nie zatrudnię khamsena bo uważam go za homofoba. Widzisz? To jest dokładnie to samo.

  Przykro mi, że całkowicie przeinaczyłeś i generalnie nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi. Gdybyś zrozumiał, wiedziałbyś, iż napisałem dokłądnie coś innego – że grubego zatrudnię, bo toleruję, że jest taki, a nie inny, ale nie zgodze się na to, by w jakiś sposób, jako pracownik firmy, eksponował i reklamował swoją tuszę (jak żałośnie by ten przykład nie wyglądał). Może rzeczywiście lekko ten fragment zamotałem (bo nie chciałem napisać, że nie zatrudnię homoseksualisty, tylko nie zgodzę się na eksponowanie jego orientacji), ale reszta, sens zdania chyba był dość oczywisty. Generalnie dziwię się, że wziąłeś tak dosłownie sprawę pracownika i pracodawcy. To miał być przykład.

  Rozumiem, że biorąc pod uwagę tę analogię do glanów i skórzanej kurtki to gej czy lesbijka przyjdą do pracy no jak? W różowej apaszce, sweterku w kwiatuszki? Skórzanych spodniach z wyciętymi pośladkami?

  Tego to już nie wiem, czy powinienem komentować. . . Jesteś pewien, że po przejrzeniu wzrokiem mojego tekstu, na pewno się zastanowiłeś, do czego piję?Biorąc pod uwagę tę analogię, gracz-gej w Home będzie eksponował swoją orientację poprzez choćby zakładanie w miejscu przeznaczonym do grania sojuszy gejów i lesbijek. I na to Sony może nie pozwolić.

  Nie naprawdę chyba czas skończyć tę dyskusję

  Oj tak. Zwłaszcza kiedy ktoś nie za bardzo chce wysłuchać drugą stronę (pomijam ekstremalne przypadki głupoty) i pieni się na lewo i prawo. I piję tu do obu stron sporu.

  No wybacz ale tym przykładem zniżyłeś się do poziomu tych kilku dzieci w tym tego co ci dał plusika.

  Sądząc po Twoim profilu, jesteś niewiele starszy od tych „dzieci”, więc spokojnie z takimi osądami. . .

 45. * zielonykaczuch 2009-01-03, 04:07oj jerry71 chyba twoja wypowiedź najmniej mi się podoba ze wszystkiego co tu czytałem choć na tle innych wszystko co napisałeś brzmi normalnie i jest, przyznam to uczciwie, wyważone.

  Cóż dziękuje za docenienie.

  Chciałbym cię serdecznie zapytać w którym miejscu ktokolwiek i kiedykolwiek w tym temacie poruszył temat małżeństw nikt? Dziękuję to wszystko. Między tematem akceptacji i tolerancji a dyskusji o formalizacji związków jest przepaść het het daleko.

  Podałem przykład USA pisząc ogólnie o tolerancji, że nie jest z nią tak doskonale jakby geje chcieli nawet w teoretycznie bardzo liberalnych miejscach. A przepaści niestety nie ma. Dla ogromnej większości gejów nie żadna tam formalizacja związków ale małżeństwa homo to podstawowy wyróżnik tolerancji.

  Choć jak już poruszyłeś wątek religii katolickiej co pojawia się niestety zawsze przy takich tematach to trzeba bardzo, ale to bardzo uważać bo to broń obosieczna i może jak mówimy „a” to powiedzmy „b” czyli jak tam sprawa molestowania dzieci przez katolickich księży pedofilów w USA i Australii? Watykan już powypłacał odszkodowania? CzyBenedykt XVI wystarczająco się pokajał podczas wizyty w USA w ubiegłym roku przed rodzicami skrzywdzonych dzieci o czym wspomnieć musiały nawet media w Klechistanie? Akurat KrK i tak zwani ludzie Kościoła jest ostatnią instancją do wydawania opinii o homoseksualiźmie, a może jest? W końcu mają, obejmujące setki lat wielkie doświadczenie w tym temacie.

  Nie ja zacząlem akurat o kościele, ale jeśli chcesz. . . Po pierwsze większość działaczy homo z oburzeniem odrzuca zarzuty, ze geje to pedofile. Jeśli postawiłeś tu znak równości, to gratuluję 🙂 Po drugie – pedofilia występuje w takim samym stopniu w każdym zawodzie, i we wszystkich religiach. Akurat w tychże USA zrobiono badania naukowe, z których wyszło, ze pedofili jest tyle samo przykładowo wśród sikhów, czy żydów. Co ciekawsze, badania te robiła grupa uczonych dość niechętnych KK, ku swemu zaskoczeniu uzyskali wyniki dość odległe od założeń. . . Słyszał ktoś żeby pozywano jakąś synagogę za winy rabina? Ano nie, to by był pewnie antysemityzm. Tylko od Kościoła Katolickiego wymaga się ogromnych odszkodowań i ciągłego przepraszania. Moim zdaniem wystarczyła by modlitwa za poszkodowanych. A winnych pedofili, czyli przestępców, niech ściga prokurator. Tyle na ten temat.

  Widziałeś gdzieś choćby trzymających się za rączkę gejów, albo strzelające sobie języczki lesbijki na ulicy?

  Tak widziałem, i to nie w Berlinie na Love Parade, ale w Polsce jak najbardziej. A tu już cytat z kornicka

  To bardzo prosty logiczny niby paradoks. Niby dlaczego nietolerancyjna świnia miałaby kwiczeć o tolerancję wobec własnych poglądów skoro sama jest nietolerancyjna? Dlaczego takim gnidom należy ustępować? Zmieńmy trochę dekorację i uwolnijmy się od homotematyki ;)Skoro mam być tolerancyjny to znaczy, że powinienem na przykład faszystom z NOPu pozwolić na rasistowską demonstrację w ramach mojej głębokiej tolerancji w którą oni nie wierzą? Dlaczego ludzie nietolerancyjni zasłaniają się zawsze za parawanem tolerowania ICH poglądów? To kompletny idiotyzm. Kiedyś Europa przez lata tolerowała pewnego austriackiego malarza pokojowego i skończyło się na piecach.

  Na tym właśnie polega tolerancja, ze toleruje się poglądy które nam się nie podobają. A nie na tym, ze wszyscy maja jedyne słuszne poglądy. Temat rzeka, różnie to jest w różnych krajach, ale przykładowo w USA można mieć i choćby faszystowskie poglady, byleby nie wprowadzać ich w życie siłą i metodami sprzecznymi z prawem. Dlatego choćby polscy faszyści zakładają swoje strony na serwerach w USA, bo Europa ma znacznie mniejszą tolerancje i uczulenie na wolność słowa.

 46. Dziwi mnie trochę, że Ci starzy i doświadczeni wyzywają tych młodych i głupich licealistów od ćwierćinteligentów, zamiast postarać się, by nakierować młodzież na inny tor myślenia. Podsunąć coś do przeczytania, cokolwiek. . . Wyzwyskami nic nie zdziałacie. A na pewno nie zaimponujecie nikomu swą erudycją i tolerancją, kiedy traktujecie inne osoby z tak głęboko zakorzenioną pogardą. Po prostu osobom zakładającym, iż są jakoś wyżej w umysłowej hierarchii, nie wypada tak postępować. Wręcz zakrawa to na hipokryzję.

 47. śmiech mnie ogarnia kiedy widzę co niektóre komentarze i retorykę rodem z piaskownicy. Są tu osoby, które chyba faktycznie powinny dostać pasem na goły tyłek. Tolerancja nie jest akceptacją czyjegoś postępowania lub poglądu. Jeśli coś tolerujemy to znaczy, że nie chcemy się temu w ostrzejszy sposób sprzeciwiać. Natomiast wysuwanie poglądu, skoro już użyliście takich ciężkich armat, że ktoś przykładowo ma tolerować faszystów bo inaczej nie jest tolerancyjny jest pustą, głupią kazuistyką na poziomie waszych ulubionych w tym wątku jak to określacie? Aaa gówniarzy z przedszkola. A tego pana od „matury” mam w jakiś mocniejszy sposób zdyscyplinować bo ostatnio chyba niestety nie dotarło. Nawet „koledzy geje” ci wtedy nie pomogą. Naprawdę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here