Serwis GameDaily twierdzi, że to właśnie konsola Wielkiego N jest w tej chwili najlepiej sprzedającym się urządzeniem do gier. Jednocześnie Nintnendo ponoć przegoniło już Microsoft pod względem liczby sprzedanych jednostek. Redaktorzy GameDaily powołują się na dane zdobyte przez Enterbrain (Japonia), GfK (Niemcy) i grupę NPD (USA). Według nich na całym świecie rozeszło się już dziewięć milionów sztuk Nintendo Wii. Microsoft spadł więc na drugą pozycję z wynikiem 8,9 miliona sprzedanych jednostek. Na trzecim miejscu nadal znajduje się Playstation 3, na które skusiło się 3,7 mil. osób.

Wiadomości o znakomitych wynikach sprzedaży Wii towarzyszy informacja mówiąca, iż Nintendo znalazło się wśród dziesięciu najdroższych firm w Japonii. W elitarnym klubie są między innymi takie marki jak Canon, Honda i Toyota. O dziwo Satoru Iwata prezes Wielkiego N wciąż nie jest zadowolony. W jednym z wywiadów powiedział: „Wszyscy myślą, że Wii osiągnęło olbrzymi sukces, ale Nintendo nie cieszy się na zapas z tego powodu. To dobry start. To był naprawdę dobry start, ale to tylko początek. Chcemy żeby konsumenci wciąż grali. Chcemy w dalszym ciągu mieć dla nich nowe propozycje i widzieć, że wciąż grają. Tylko wtedy będziemy mogli powiedzieć, że osiągnęliśmy nasze cele”.

Jeśli ta wiadomość znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości to Nintendo Wii w niecały rok stałoby się liderem rynku. Tak jak pisaliśmy wczoraj z komentarzem jeszcze się wstrzymamy. Przed nami najbardziej gorąca część roku. W sklepach pojawi się wiele potencjalnych hitów a konsole trafią do rąk graczy w ramach różnych promocji. Zobaczymy jakimi wynikami pochwali się „Wielka Trójka” pod koniec stycznia przyszłego roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here