Dosłownie kilkanaście godzin temu pisaliśmy, że informacje na temat odświeżonej wersji konsoli DSi można włożyć między bajki. Teraz okazuje się, że prawdopodobnie już nigdy nie staniemy się słynnymi wróżbitami. Wielkie N oficjalnie zapowiedziało nadejście odświeżonej wersji swojej szalenie popularnej kieszonsolki.

Urządzenia otrzymało nazwę DSi LL i możecie je obejrzeć na fotce dołączonej do tej wiadomości. Tak jak zapowiadano znajdziemy w nim dwa, dość duże ekrany 4,2”, a gracze będą mogli nabyć wersję z krótkim i długim rysikiem. Do pudełka z konsolą dodawane będą dwie gry umożliwiające trenowanie mózgu oraz słownik. Na japońskiej witrynie internetowej Nintendo napisano, że LL trafi do sklepów 21. listopada tego roku. Wyceniono ją na 20 tys. jenów (mniej więcej 150 euro). Jednostka będzie dostępna w trzech kolorach – Dark Brown, Natural White i Wine Red.

Nintendo nie wypowiedziało się na temat europejskiej i amerykańskiej premiery konsoli. My wolimy po raz kolejny nie zgadywać kiedy dokładnie zobaczymy ją w rodzimych sklepach. Zamiast tego spytamy was o to czy zamierzacie wydać swoje oszczędności na taką kieszonsolkę. Dajcie nam znać.

Aktualizacja: Nintendo ogłosiło, że DSi LL wpadnie w ręce graczy w Europie już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Dokładna data premiery kieszonsolki nie jest znana. Wiadomo tylko, że będzie ona droższa od zwykłego DSi choć i w tym przypadku Wielkie N nie podało żadnej konkretnej kwoty. Na Starym Kontynencie prawdopdobnie zmieni się również jego nazwa. Tu konsola ma się nazywać DSi XL.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here