Okazuje się bowiem, iż Microsoft wyprodukował mniejszy chipset przeznaczony dla Xboxa 360, dzięki któremu możliwe jest obniżenie kosztów produkcji tejże konsoli. Napisał o tym Dean Takahasi, na łamach San Jose Mercury News, informując również, iż będzie on nosił nazwę Falcon.

Poza tym, „Sokół” ma jeszcze jedną istotną zaletę. Jego użycie zmniejsza ryzyko przegrzania się konsoli, co jak wiemy było dość częstą przyczyną psucia się kolejnych egzemplarzy.

Falcon składa się ze stworzonego przez koncern IBM mikroprocesora oraz chipu graficznego autorstwa AMD/ATI. Obydwa tworzone są w 65nm procesie produkcyjnym, natomiast poprzednik Sokoła, wcześniejszy chipset montowany w dotychczas wypuszczonych na rynek modelach Xbox'a 360, powstawał w procesie 90nm.

Oczywiście jak na razie żadnej oficjalnej informacji o ewentualnej obniżce ceny nie ma, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, iż możemy się jej w najbliższym czasie spodziewać. Tym bardziej, że po tym jak PlayStation 3 staniało o 100 Dolarów, stało się pod względem cenowym dużo bardziej konkurencyjne względem Xboxa 360.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here