trytytka

Opaski zaciskowe nazywane są potocznie trytytkami. Znajdują zastosowanie w przemyśle, branży usługowej, a także w domowym użyciu. Opaski zaciskowe można wykorzystywać w rozmaity sposób. Dzięki prostej konstrukcji z wykorzystaniem mechanizmu zapadkowego, opaski można łatwo zaciskać, lecz nie da się ich ponownie rozłożyć. Poniżej przyglądamy się z bliska najważniejszy parametrom dostępnych opasek zaciskowych. Podpowiadamy – na co zwrócić uwagę w czasie zakupu, jakie rodzaje opasek znajdziesz w sklepach oraz po którą z nich warto sięgnąć, aby zakup okazał się udany i trafiony.

Opaski zaciskowe – kilka słów o konstrukcji

Szczególne właściwości opasek zaciskowych wynikają między innymi z ich budowy. Opaski składają się z podłużnego i płaskiego fragmentu tworzywa sztucznego, zwężonego na jednym końcu. Dzięki temu istnieje możliwość wprowadzenia końcówki opaski do mechanizmu zapadkowego oraz jego zatrzaśnięcia w wybranym miejscu. Niektóre opaski są dodatkowo wyposażone w otwory, przez które można wprowadzić śrubki. Jest to rozwiązanie stosowane przede wszystkim przez odbiorców przemysłowych, wykorzystujących opaski do montażu specjalistycznych złączy.

Opaski zaciskowe są dostępne w wersjach o różnych rozmiarach. Znajdziesz produkty zarówno krótsze jak i dłuższe, przystosowane do różnorakiego wykorzystania. Opaski zaciskowe są przy tym bardzo uniwersalne – można stosować je do mocowania urządzeń i przedmiotów drewnianych, metalowych, z tworzyw sztucznych oraz licznych innych.

Najchętniej wybierane rodzaje opasek zaciskowych

Opaski zaciskowe z tworzyw sztucznych – czyli opaski kablowe – należą do grupy najchętniej wybieranych. Produkty takie znajdują się w zastosowaniu elektryków, magazynierów, pracowników sklepów wielkopowierzchniowych. Często są wykorzystywane do łączenia przewodów lub podwieszania lekkich elementów konstrukcyjnych.

Opaski metalowe znajdują zastosowanie przemysłowe. Wszędzie tam, gdzie istotna jest wytrzymałość powstającej konstrukcji lub wytrzymałość elementu złącznego – korzysta się właśnie z opasek metalowych. Szczególnie chętnie wybierane są opaski ze stali nierdzewnej, pokryte antykorozyjną warstwą ochronną.

Opaski do kołpaków to produkty o konstrukcji podobnej co konwencjonalne trytytki. Wykorzystywane są w montażu kołpaków, dlatego są odporne na wilgoć, promieniowanie słoneczne, oleje i smary. Również inne grupy zanieczyszczeń nie stanowią dla nich zagrożenia. Z uwagi na potrzeby estetyczne właścicieli samochodów, opaski do kołpaków występują w rozmaitych wersjach kolorystycznych, dedykowanych właśnie dla różnych modeli kołpaków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here