Pomiarów dokonała firma comScore. Według niej przeciętny europejski internauta pojawia się w sieci co drugi dzień miesiąca. W sumie spędza w niej około 24 godzin. Przez ten czas ogląda 2,662 witryny internetowe. Pod względem rozprzestrzenienia łącz internetowych najwięcej powodów do dumy mają Niderlandy. Mniej więcej 83% mieszkańców kraju łączy się z siecią. Najgorzej w tej materii jest w Rosji. Tam wskaźnik ten zatrzymał się na 11%.

Największy odsetek mieszkańców korzystających z www znajdziemy u naszych zachodnich sąsiadów. Badania z maja tego roku wskazują, iż w Niemczech mieszka aż 32,5 miliona internautów (brano pod uwagę osoby powyżej 15 roku życia). Najbardziej aktywni są jednak Brytyjczycy. Każdego miesiąca spędzają przed przeglądarkami ponad 34 godziny. W sumie w Europie mieszka 221 milionów osób korzystających z Internetu. Te dane również dotyczą osób, które mają ukończone 15 lat i mieszkają w jednym z szesnastu państwa biorących udział w badaniu. Dla porównania, w Stanach Zjednoczonych każdego dnia w Internecie przebywa mniej więcej 121 milionów osób.

Najczęściej odwiedzane strony to: google.com, microsoft.com oraz yahoo.com. Czy badania ukazują europejskiego internautę takim jakim jest naprawdę. Przez ile godzin każdego dnia siedzicie przed monitorami wpatrując się w swoją ulubioną przeglądarkę? My jesteśmy z nimi prawie „zrośnięci”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. no to tak. . . z rana jakies radyjko przez siec okolo 1-1,5 godziny, pozniej w pracy kilka godzin no i po pracy jak jest mozliwosc to jakis film sie ogladnie czy zagra i kolejne 2-4 godzinki dochodza do tego rachunua co do tego uzaleznienia. . hmm – czy wystarczy powiedziec, ze nie liczac jedzenia zakupy ostatni raz „na miescie” robilem chyba z 2 lata temu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here