W wielkim finale stawili czoła szwedzkiej drużynie Ninjas in Pyjamas, zdecydowanemu faworytowi mistrzostw. Jednak to Polacy byli w lepszej pozycji, bo nie dość, że w całym turnieju nie przegrali ani jednej mapy i mieli zdecydowanie mniej przegranych rund niż przeciwnicy, to dodatkowo „nie mieli nic do stracenia” jak to ujął jeden z komentatorów meczu. NiP to bardzo utytułowana drużyna, posiadająca jedną z największych na świecie rzeszę fanów i wielki prestiz. Z kolei Polacy i tak odnieśli wielki sukces wchodząc do finału i nie grali pod presją.

Spotkanie rozstrzygnęło się w trzech mapach, po tym jak Pentagram wygrał pierwszą (de_nuke – 16:11), a NiP drugą (de_inferno – 16:12). Nie obyło się bez kontrowersji, kiedy w połowie pierwszej mapy naszemu zawodnikowi, LUq’owi, nagle zawiesił się komputer. Trzecia, rozstrzygająca mapa (de_train) okazała się pewnym marszem po zwycięstwo Polaków, którzy rozgromili Szwedów stosunkiem 16:3.

Tym samym Polska drużyna Pentagram G-Shock została mistrzem świata World Cyber Games 2006. Jest to czwarte z rzędu, po WCG Polska, Heyah Logitech Cybersport i WSVG Londyn, zwycięstwo LUq’a, TaZ’a, lrd’a, Neo i kubeN’a w ciągu ostatniego półtora miesiąca. Główna nagroda WCG to 60 tys. dolarów, co oznacza, że od początku września PGS zarobił prawie 250 tysięcy złoty!

Innym naszym reprezentantom na WCG poszło trochę gorzej, ale na wyróżnienie zasługuje Krzysztof „Draco” Nalepka, który w turnieju Starcraft zajął miejsce w górnej ósemce. Nasz drugi gracz SC, Maciej „Raven” Polak nie wyszedł ze swojej grupy.

Nie gorzej poszło też Maciejowi „av3k” Krzykowskiemu, który w zaproszeniowym turnieju Quake4 AllStars zajął szóste miejsce, a w turnieju 2na2 grając z Włochem Alessandro „Stermy” Avallone, zdobył brązowy medal.

Te same miejsca, w górnej 32, zajęli nasi reprezentanci FIFA (Cezary „KarteK” Gontarek) oraz Warcraft 3 (Tomasz „TeRRoR” Pilipiuk). Nie udało się natomiast wyjść z grupy drugiemu reprezentatowi WC3 Przemkowi „Paladynowi” Wadoniowi oraz graczowi Need For Speed Krzysztofowi „Chris” Sojce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

16 KOMENTARZE

  1. Z jednej strony gratuluję Pentagramom zwycięstwa, a z drugiej strony jest mi za nich wstyd. Dlaczego? Otóż w jednym z filmików kręconych już w trakcie WCG – taki spot „co się dzieje na WCG”, pokazują nasz team. Szkoda tylko, że z ich ust słychać głównie „k. . . . „. To nie jest dobra reklama, nieprawdaż?

  2. lol skad wiesz co pada z ust koreanskich zawodnikow 😉 uwierz mi ze jeszcze gorsze slowa 😀 To takie emocje, ze ciezko powstrzymac sie i myslec o tym co nakreci kamera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here