Serwis Next-Generation Biz opublikował zestawienie pięćdziesięciu najbardziej innowacyjnych (najciekawszych) pomysłów, które wpłynęły na to jak projektuje się gry. Normalnie nie zwracamy uwagi na takie listy, ale ta już od początku nam się spodobała. Widać, że jej autor ma sporą wiedzę albo przynajmniej umie korzystać z dobrych źródeł. Jeśli nie jest wam obcy język angielski, to polecamy wam link znajdujący się pod treścią newsa. Po zapoznaniu się z listą weteranom elektronicznej rozrywki być może zakręci się łezka w oku a młodzi gracze będą mieli szansę poznać kawałek jej historii.

50 najbardziej innowacyjnych pomysłów w dziedzinie projektowania gier

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. ciekawe, ciekawe. . . aczkolwiek pacman jako przedstawiciel „Games For Girls” obok ‚barbie games’ trochę mnie zaintrygował, idąc tym tropem zapytałem moją niemal rowieśniczą siostrę, o owego żółtego pożeracza i co się okazało? że owszem, zagrywała się w to jeszcze na poczciwym 386 :)co za tym idzie? jest to naprawdę rzetelny artykuł 🙂

  2. http://www.gameinnovation. org/ http://wiki. gameinnovation. org/Tam tez chyba warto zajrzec. . Jak widac temat rzeka, niezmierzony, moznaby wrecz oczekiwac w nieodleglej przyszlosci zlotow poszukiwaczy innowacji w grach ;)A jednym z ciekawszych punktow jest chyba 17. IMO zaden np. mmorpg nie jest w stanie dac tylu ‚miedzyludzkich przezyc’ co tego typu dobrze skonstruowana gierka. . . Ale to pewno jeszcze spiew przyszlosci. .

  3. Dobrze, że ludzie zajmują się takimi zestawieniami, bo ile interesujących rzeczy człowiek się z nich dowie. Cieszy mnie, że gry dorosły na tyle, że stały się tematem badań i powaznych opracowań. To budujące doprawdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here